По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 021
  • 281
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 206
Момичета гледам оферите на Алфатур за Нова Година в Египет, ама то много хотели много нещо. Моля за съдействие и съвет... Ели казва, че Хургада е по-доброто място от Шарма, но и на двете места има над 20 хотелски оферти Simple Smile

# 121
  • Мнения: 3 804
тъй като Снежа излезе,аз и се обадих по телефона-за Яшби става въпрос
ей надминах Поаро и Холмс взети заедно Laughing

# 122
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естито бебе на дубайското светле! 11 окт или е датата последно? другото светле има още време!
нормално ли е раждането  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet? бърза този младеж и това си е! да ги радва!
Hug Hug

# 123
  • Мнения: 16
честито на Светлито за сина нека много да ги радва и само усмивки покрай него. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 51
Честито на Светла/тази ,която е родила Simple Smile/
Да е живо и здраво детенце и много да радва мама и тати!

# 125
  • Мнения: 1
Благодаря за вкусната закуска и за интересните истории. Наде, не ни карай да чакаме дълго за продължението!

Честито на щастливата майка, да е живо и здраво синчето и!

Ще продължа с езиците, аз съм лингвист и по природа и по образование.

Ще ви разкажа за произхода на езика Урду, съвсем кратичко без да ви затормозвам.  Урду значи армия или военен лагер. Оттам идва думата орди, която е придобила негативно значение на български. Мюсюлманската армия завладяла Индия в средновековието се е състояла предимно от перси, тюрки и араби и за да се разбират помежду си е възникнал един нов език с лексика от езиците на горепосочените три народности.

Урду е почти идентичен с Хинди. Граматиката им е еднаква, различават се по лексика, като в Хинди има повече думи от санскрит, а в Урду повече персийски, арабски и тюркски думи.

Разбира се, различават се и по азбука. В Урду се използва модифицирана арабска (персийска) азбука, но има повече  букви (37) и звукове, които не съществуват в арабския, също и букви които са същите по форма, но се произнасят по-различно.

За мен е много трудно да чета Урду, пишат с много характерен шрифт, буквите сякаш са накачорени една върху друга и аз не мога да ги разграничавам, докато с арабския нямам проблеми.




# 126
  • Мнения: 3 215
Наде,пиши ми на лични,ако искаш, да те посъветвам за хотелите. Никак не съм съгласна,че Хургада е по-добрият курорт обаче.Едно от предимствата е,че е добра изходна база за ходене до Луксор,но и от Шарм може да се ходи на доста интересни екскурзии.Наистина ли искаш да си там по Нова Година?Доста голяма лудница е,а е и доста хладничко... newsm78

# 127
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
тъй като Снежа излезе,аз и се обадих по телефона-за Яшби става въпрос
ей надминах Поаро и Холмс взети заедно Laughing

Браво! Тъкмо щях да те питам на лични след като марси ми съобщи радостната новина и понеже в магребската никой не е писал ме ориентира към тази тема.

Мила Ал-Яшби,

Мабрук! Искам да ти честитя новороденото бебенце. Нека първородният ти син е здрав, силен, умен и милосърден и ти носи много радост и щастие!


Някой знае ли подробности за Яшби? Кога я изписват? Ако сте в контакт с нея, моля да и предадете личните ми поздрави и да и пожелаете бързо възстановяване (от Невена от магребската)

# 128
  • Мнения: 3 804
Невена а ти защо не се вклю4иш при нас newsm78,ще дадеш едно рамо по заралийски Grinning

# 129
  • Мнения: 1
Ехааа бебее!!! Яшби да ти е жив и здрав малкияя!!!!!!

Дина,приятелката ми е бахрейни!  Wink дори иншаАллах си мисля ако ще отскачам до Кувейт,с една колаа и айде за няколко часа до Бахрейн!
Наде,добре мина,хем времето хубавоо... още нищо покрай Ал Кувейт само ,че на доста хора им са блокирани мсн.месенджерите.... не се знае защоо
а училищетоо всеки ден по и по трудноо.. .днес се оточних с майка ми ,ако всичко е окей... на 25 или 26 окомври ще минем в Русе на разходкаа  Grinning
Учат ли принцеситее?? Чакам продължението на твоята история...  Hug
Шехи ,ще пускаш ли някоя историйка?

 Hug
  bouquet

# 130
  • Мнения: 3 215
Наайра, и аз чакам на Надето продължението.Дотогава не мога да пиша,любопитството ми надделява над музата ми  Mr. Green
Еси,съгласявам се с уточнението за езиците и чуждиците  Peace

# 131
  • Мнения: 206
Нели, ще се радвам да се видим. Имате ли къде да отседнете?
Момичета стискайте палци за нашите момчета, а за тези от вас, които не гледат футбол е 2-та серия от моята арабска приказка


Начало http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337238.60

Сигурно разбирате в каква паника съм изпаднала, че не мога да прочета скъпоценното писъмце и
единственото, което можех да направя е да целувам снимката му Simple Smile На другия ден тръгнах да търся и
чак вечерта намерих една жена, която е била медицинска сестра в Либия и имаше някакви познания
по английски. Както и да е в дните след това си купих разговорник и от изреченията дадени там
скалъпих някакво писмо. След това се записах на кореспондентски курс по английски към някаква софийска фирма мисля, че беше "Комунални услуги" и така се започна една луда кореспонденция. Получавах страхотни картички, снимки (и то цветни, във време когато тук имаше все още само черно-бели) и дребни сувенирчета. През ноември получих и първото писмо от сестрите му и така паралелно си кореспондирах и с тях. Всяко едно писмо пътуваше в едната посока за около месец време, въпреки че тогава имахме много директни полети до арабските страни, не както сега. Това му беше хубавото на Тодор Живков, че имаше страхотни връзки с всички арабски страни.
Моята идилия с хабибито продължи до есента на 1980, когато майка реши, че е време да се изместя да живея в Русе. Тогава се разкри и моята история, тъй като само тя имаше ключ за пощенската кутия. Няма да влизам в подробности за тогавашните ни конфликти, защото и тогава както сега думата арабин беше синоним на турчин, тъй като изповядват една и съща религия. Припомняше ми се за хилядите насила потурчени българки, клането в Батак и разни други истории. В края на 1980 писмата изведнъж секнаха... Вардех пощальонката, чаках всеки ден... но нищо...
В началото на 1981 ситуацията беше непоносима в къщи и доведе до бързия ми и необмислен брак с
мой колега. Казвам бърз тъй като ние бяхме заедно на 31.12 на 15.01 му пристанах и на 1.02 ни беше
сватбата тъй като баща ми заминаваше в Либия на работа. Толкова бях бясна на света около себе си,
че в гнева си стигнах дотам да изпратя снимка на хабибито си, като плесница затова, че ме заряза по
този начин.
Всичко ми беше криво и безразлично. Мъжът ми ме обичаше, но за мене този брак беше спасение от
трудната ситуация в къщи. Както и да е опитвах се да не мисля за Кувейт въпреки, че всяка
политическа новина идваща от там попивах сякаш е касаеща лично мен...
През октомври се роди първата ми дъщеря, а следващата година и втората. Малко преди нейното
раждане решихме да направим малък ремонт в кухнята и при вдигането на балатума за до го сменим
цъфнаха един куп писма с кувейтска марка. Разтреперах се цялата, премалях. Отварях ги и треперех.
Тогава и мъжа ми разбра всичко... Майка ми в желанието си да ме предпази беше стигнала дотам да
намира начин да прибира писмата и да ги крие. Когато започна конфликта я попитах защо поне не
ги е изхвърлила за да няма опасност да ги намеря? Там имаше и едно последно писмо от него, в
което той казваше че е получил снимката от сватбата ми, че не е очаквал такъв удар и че ми желае
всичко най-добро. Никога не съм се чувствала толкова зле, но постепенно се опитвах да подреждам
живота си наново и да се примиря със съдбата си...
Сега момичета всичко е много по-лесно, Интернет, телефони, работа много, можеш да изтеглиш заем и да отидеш където си искаш, но тогава системата беше друга и с тия пощенски писма...
Вие сега сте щастливки в това отношение и нека всяка се бори за любовта си, да пътува за където сърцето и копнее било то Египет, Тунис, Мароко, Йордания, Сирия.... Понякога имаме един шанс и една любов...
Това е за тази вечер. Продължението следва...

# 132
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Невена а ти защо не се вклю4иш при нас newsm78,ще дадеш едно рамо по заралийски Grinning

Защо не се включа? Ами, де да знам, в Зарата не съм била от 20 години, по вашите географски ширини също, ама щом ме каниш Grinning. Да се представя - казвам се Невена, домакиня съм с две деца - син на почти 7 и дъщеря на почти 5 години. Живея в Париж със съпруга си, който е от Гваделупа - красив карибски френски остров и децата ни. Учила съм икономика в Лондон, но голямата ми любов са антична история на Средиземноморието, парфюмерия, лингвистика ( афро-азиатски и латински езици), готварство итн. В момента нищо не ме свързва с източния арабски свят, освен мулухията Laughing, която много обичам но, за съжаление все прецаквам и не мога да докарам като тая от Кайро. Арабски език така и не научих, нещо пипето не ми сече май Embarassed, но не съм и кой знае колко пробвала а и не съм живяла продължително в страна с изключително ползуване на арабски. Обичам старите арабски певици - Ум Колтум, Файруз Рахмания итн. Обожавам отвара от каркаде и всички близкоизточни вкусотии. Не зная какво още да ви пиша. Виждам, че искате обстойно представяне на семейството и се чудя дали да си постна родословното дърво newsm78. Ето албума ни за тези, които не са го видяли в магребската. четох, че парола се изпраща на дтти и се пише в 5 теми или подобно, което не разбирам, но....... За нашия албум засега не трябва парола

http://www.inona.snimka.bg/album.php?album_id=288033

Ако имате въпроси, питайте и ще ви се отговори!

# 133
  • Мнения: 3 215
Наде,гарантирано ще го филмирам! Peace Моментът с балатума ще е кулминацията  Peace
Невена,добре дошла и тук.Аз те чета понякога и в другата тема,така че не си ми съвсем непозната.Идеята за паролата и албума е,че ние си имаме албум,чиято парола можеш да получиш,ако пишеш в поне 5 теми. Peace

# 134
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Добър вечер, влюбени арабелки!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Честита рожба на скъпата ни арабелка от Дубай!!!! Да й е  жива , здрава, много благословена и да я радва винаги!!!

Момичета чета със затаен дъх вашите истории.Всичките са уникални и доказващи , че любовта винаги си прокарва пътечка дори и пътя да изглежда непроходим.
Наде, твоята история ме остави без думи.Знам от опит какво е да направиш нещо толкова важно в живота, прибързано просто от яд на хората около теб.Благодарна съм на Бог, че успях и да изляза от кашата,която забърках.Много мъдри и изстрани са думите, с които описваш живота си.

Бог да е винаги с вас, момичета!!!
Хубава вечер   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт