По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 017
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 206
Наира не е хубава новината, там болниците въпреки че имат лекарски персонал от цял свят не са на най-доброто ниво. Имам приятелка, която катастрофира там преди няколко дни, много се оплаква. Но тя все пак е кувейти и може би ще използва услугите на някоя частна клиника, които са на много високо ниво. Знаеш ли какъв и е проблема?
Там наднорменото тегло е голям проблем. Гледала съм как бягат за форма на гълф алеята, ама в едната им ръка има сандвич, за да не се изгубят килограмите  newsm62 smile3521

Цеци прибра ли се в Русе?

# 226
  • Мнения: 1
Наде,все още незнам какво й има... но знам ,че от преди си има проблеми с кръвното,и днес са и пускали изследвания...инша'Аллах бкхайр  Praynig
аз си виждала снимки с това прословуто бягане, че дори и задявки ставали по тази алея!  Laughing

 Hug

# 227
  • Мнения: 333
Вени  Cry нямам думи! Казват, че истинската любов е недостижимата и неизживяната любов.
Аз си мислих, преди да разбера за моята история някои истини, че така като теб ще си копнея цял живот за него, но при мен вече любовта се превърна в омраза и то голяма...а спомените в болка, мъсълта за него-в терзания.  Sad

Мислих да разкажа още от самото начало за себе си, и връзката ми с арабския свят, но не искам да се връщам назад и да се задълбочавам, защото това освен болка нищо друго няма да ми донесе. Ще разкажа и аз за себе си на кратко, а останалите подробности ще си ги спестя поради тази причина...просто не искам да мисля за това, защото все още не съм преодоляла всичко напълно.  Cry И съм благодарна на Аллах, че ми изпраща ценни хора, които ми помагат малко или мн да се избавя от мрачните си мисли. А и една от главните прични да започна работа е именно това- единственият начин да избягам от това.
Аз съм от Варна, скоро навърших 22години. Студентка съм. И съм от турски произход и Алхамдуллях мюсюлманка, колкото и да не спазвам стриктно всички правила на Исляма (за съжаление-Дано Аллах ми прости!), но се опитвам да избягвам харам и живея така както е правилно и редно...главната ми цел е да бъда просто добър човек. С арабския свят ме свързва манията ми към нея ...чувствам се с арабска душа.  Heart Eyes Всичко започна с една песен на Амр Диаб (Ana Mahma Khbirt Sugheier) ...това беше преди 1998г може би.Нямам точен спомен. Та всичко започна с музика и интерес към Египет. След това към Ислямската религия. Дргите арабски страни, хората, езика, културата, музиката, танците...абсолютно всичко свързано с това. Просто се превърна в мания това за мен. Още повече и по-д-бре опознах, когато за пръв път в живота си влюбих в арабско момче, което за съжаление на скоро приключи много болезнено. По старите момичета тук знаят моята история.... точно , когато ставаха неприятностите тука си излях мъката и им досаждах с всеки мой пост и те ми даваха съвети, подкрепа, за което мн им благодаря за разбирането и търпението.  Hug И така съкрушена от първата си голяма любов, въпреки това аз продължавам с манията съм към арабския свят, но вече малко по-по различен начин.
Много харесвам, обожавам пустините....каквото в момента е и в душата ми....за това съм Дезърт Принцес.  Flutter Принцеса съм на пустото си сърце!
След изживяното разочарование и загуба в момента честно  казано като млад човек нямам никакви мечти и очаквания. На скоро открих, че работата е единственото нещо, което ме удовлетворява. Единствените планове, които си правя в момента е пътувания в арабските страни за които съм мечтала от малка.... да стъпя в пустиня и иншАлла много скоро това ще стане.  Simple Smile


Найра Питах, но все още няма отговор. Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=337238.220;num_replies=227
Утре ще ходим в 19:30ч. и ще се разбере.  Grinning Сутринта съм на лекции, а след това на лекар и после ще ти се обадя да се уговорим къде и в колко да се срещнем!  Wink Hug

Найра, Деси Ще се молим за свекитата ви!  Praynig

П.С. Не разбрах кой има рд  ooooh! , но и който и да е Чрд и от мен!   bouquet

# 228
  • Мнения: 1
окей дезърт,утре ще се разберем тогава  Simple Smile и ще си имам едно наум като тръгвам на път кой да извикам за компания..макар и там накъдето съм се запътила да не ти е много приятно... Confused

# 229
  • Мнения: 333
На къде си се запътила, където не ми е приятно, че не схванах нещо, какво имаш в предвид!  ooooh! Не съм влюбена ама май съм загубена.  Laughing

# 230
  • Мнения: 1
Имам предвид Кувейт джанъм,знам че тези болезнени спомени който пазиш все още от тази любов,момчето е заминало за Кувейт и за това,,, но ако е окей за тебе  Hug
Прочетох темата за бели денс ,не съм чувала за такъв стил ,но да видим утре .... аз си предпочитам джипси, а като чуя сауди вайййй... 

# 231
  • Мнения: 333
Найра ето една мн добра трайбъл танцьорка за да придобиеш представа за самия танц. И аз не съм мн на ти с този стил и ще ми интересно предполагам.  Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=_pA5CTHQPys&feature=related

Нищо може след време да ми е минало дфа ходим пак заедно там!  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 3 804
здравейте моми4ета,като гледам днес сме в намален състав,къде са останалите  newsm78
свеки ехламду ллия е по подобре ,ве4е си е в къщи днес ходихме да я видим
принцесата и нааира моми4ета обърнахте го на 4ат  Naughty,пак ще се намеси модератор  Mr. Green,пиша и то не задруго ,ама един бан на Лили ни стига
аз сигурно и тази ве4ер ще откарам до 3,30 като снощо,защото дреби се прибра от свеки без сили такава игра игра с братов4едите и легна и заспа към 18.30 и спа до 21,само дано да не поиска пак трилогията цар лъв 4е ве4е ще полу4а алергия  Sick Sick Sick Sick Sick

# 233
  • Мнения: 177
  Привет момичета,да се разпиша и аз по нощите ,че нещо времето напоследък все не ми достига.
Олд,Сабинка -Да са Ви живи и здрави рожденниците.
Наде,благодаря ти за хороскопа,има някои доста точни неща,а за останалите времето ще покаже.Току що прочетох твоята тъжна история...Искренно се надявам това да не е края.Толкова години живота ви е събирал и разделял,че не ми се вярва всичко да приключи така.
Деси,Найра Praynig за свекървите ви.
Все забравям да спомена ,че ника ми е малко променен,защото смятам,че виче всички ми знаят името.
На всички Hug

# 234
  • Мнения: 569
  Аааа, Деси , Магде- не сте само вие по късните доби... аз май бия рекорда Naughty
  Привет на всички- не съм се включвала от 2-3 дни , не знам какво става с нет-а ми- не ми отваря сайта- тръгва да отваря страницата, стига донякъде и  зацикля #Cussing outРефрешвам по 100 пъти и пак нищо ,а нета ни е бърз , другите сайтове и страници ми ги отваря нормално... чак по това време нещата се ядват горе-долу.
  Деси и ние така я караме напоследък със спането- събужда се много късно , направо обядва, после следобеден сън по никоето време и вечер купонясва с мама и тате до късно CrazyАко се опитам да го оставя цял ден без да спи , после или се събужда в 4-5 сутринта и почва да говори на баща си( напоследък е вманиачен в татко си и даже и на мен почна да ми вика " тате" ooooh!, а ако все пак не ме обърка ми вика "мамке" Laughing)
  Неде... какво да кажа- думите понякога не са нужни- казват , че за всичко има причина...каква е причината Бог да ти даде дарбата да обичаш така изпепеляващо , а любовта в същото време да е трудна , невъзможна... незнам...
  Ти си толкова позитивен и мъдър човек- знам , че щастието тепърва ти предстои- на теб и на прекрасните ти деца! Heart Eyes
   Desert Princess - същите думи са валидни и за теб! Ти съумяваш да си достатъчно позитивна и това , ще доведе щастието при теб- сигурна съм! Hug

   Честит рожден ден на съкровищата на Събинка и племенника на Шехи- с малко закъснение но от сърце!
   Марси- как е Линда? Praynig Hug

  Галиии- здравей скъпа свате!!! Е , най-после вести и от теб , аз реших , че ни забрави... Даниел е добре и чака нови актуални снимки от Ивка! С колажа нищо не стана- ... стигнахме до някъде и се оказа , че тати не владее чак толкова Adoby, колкото си мисли EmbarassedНо си ги имаме снимките на лично място!

 Прегръдки на всички момичета!!! Hug
   
 
 

# 235
  • Мнения: 110
Добро утро, момичета!

Надявам се, че сте добре и силно ви прегръщам. За съжаление ще изпусна срещата в София, понеже не съм в града, но сте в мислите ми. Аз приключвам одити и събирам много закъснели плащания към мен - къде по проекти, къде по консултантски и одиторски задания.

Магде, какво прави моят приятел Яси?  Hug Heart Eyes Hug

Близначкови, цели 3-4 дена се виждах във Варна с моите вече порастнали племеници - близнаци - млади мъже - водиха ме на спортна зала, на дискотека  newsm78 newsm78 - това ме изкара от равновесие за следващия ден, макар че не седях дълго, на рибната борса и един цял следобед готвихме.   

Амал, Дуа, Кате Шилан, така искам да ви видя!  Hug

Мисля, че преди време бях споменала, че като ми домъчнее много за Мароко, пращам и пощенски картички: с марки, от пощата. И винаги много се радват. От началото на месеца обаче бях къде ли не из България и сега ме карат от всеки град да пращам картичка - с клеймо от пощата, снимки правя и пращам с удоволствие: въобще - пълен видео-дневник. Това разделите и визовите простотии УБИВАТ!!

Дек ден, мили мами!

На всички, които не споменах, но познавам отдавна - прегръдки!       
 
   

# 236
  • Мнения: 468
Добро утро, дами. bouquet  bouquet

Кате Акхиал, чакаме те утре. Хайде момичета, организирайте се поне за по едно кафенце работещите , че ние неработещите ще ходим после да пазаруваме от арабските магазини и да съчетаем полезното с приятното. Варненки, вярно сте много далече иначе щеше да е чудесно да дойдете и вие и всички, които са в БГ.

Наде
, трогателна история.  Confused Искам да се извиня за онази вечер дето казах, че историята ти не ни разочарова. Нямах предвид самата развръзка толкова колкото начина, по който я разказа.  Hug

Дезърт, съчувствам ти, хубавице най-искрено.  Hug Понякога си представям как бих се чувствала ако не бях женена за мъжа ми, сигурно нямаше никога да го забравя още повече, че когато отидох за първи път в неговата стая в Студ. град всичко ми се стори дежаву, все едно го позавам от години. Е, и нашата история също имаше драматични моменти, ама аз ви ги спестих.   Embarassed

Сега да ви разкажа как моята малка неродена принцеса вече ме накара да плача. Joy Решавам аз, че не мога вече да се сдържа и ще й купя едно мекичко одеалце (досега търпях заради моята приятелка дето вика, че не било хубаво да се купува предварително и да съм изчакала поне до 7-ми месец). Отивам до магазина, гледам едно такова розовичко, пухкаво и го взех. Връщам се в къщи, отварям го и какво да видя, на него имаше прасенце Shocked, ама кой да види. Че като ревнах, що сълзи изревах....... Cry Естествено върнах го и го смених за такова на мечета, но пък не е розово.  Crossing Arms Ама какво да се прави.... Mr. Green Гледайте с какви глупости се занимавам....

Деси, не си сама с трилогиите.  Joy Ние сме зациклили от година на Междузвездни войни. Вече място не мога да си намеря просто.  newsm78

Снежке, видях те, драсни два реда да кажеш как си.  Hug

Как се казва бебето на Светлето?   newsm78

Съншайн, ти си наред с историята.  Hug

РАЗАН, изпразни си кутията, от седмица не мога да ти пусна съобщение!!!!! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

Чета коментарите под тази новина и се смея с глас:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3125&sectio … 16&id=0000102

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 11:36 от amal

# 237
  • Мнения: 206
Добро утро момичета, днес май някой друг трябваше да сложи по едно кафенце, съвсем се изплашихте и ни кафе, ни сладичко, няма ги и вкусните гозбички на Дина.
Амал тази приказка е стара, но аз с най-малкия реших всичко да си наглася предварително, защото ми е раждан януари и посред зима къде да ходя по магазини. Тогава бебетата се повиваха (1990) нямаше памперси, купи си и легло и комплекти пелени и ританки абсолютно всичко. И после си ми беше лесно... Така, че споко. А това, че е синичко одеялцето момата може да излезе мъжко момиче (по характер, де)
Къде са момичетата, хайде давайте вашите приказки.. Шехи, Съншайн... ама със сигурност има и други интересни (радостни или тъжни) истории.
Аз много се вълнувам от историите на семейството, как са живели старите арабски семейства, бита им как е бил. Как са раждали, как са се женели, жените какъв живот са имали, как са се оправяли при женски проблеми, какво са готвели когато целия този лукс го е нямало. Вчера се замислих как се е решавал въпроса със захарта в миналото, нямам идея от кога тя се използва в България по начина, по който ние я ползваме.
Аз помня времето когато нямаше компоти, а на село цяло лято сушехме различни плодове (череши, ябълки, кайсии, сливи, круши) и после зимата си подслаждахме с тях. Кафе нямаше, а се пиеше ръж и леблеблия смесено 50/50

Ако сте родени днес
Личната ви година е 8-ица. Имате още време, стартирайте нови проекти, идете на нова работа, задвижете строежи, ремонти, нов бизнес и паралелна дейност. Каквото започнете сега, ще ви храни догодина, ще даде плодове, за които дори не сте и помислили. Част от плодовете може да са в пелени. Предстои година на инвентаризации и раздели. 2009 г. ще сложи по някакъв начин края на тийнейджърството и младостта, ще трябва да си поемете кръста на задълженията към деца и родители. Всичко ще бъде различно.
Родените днес са деца на успеха и постиженията. Ще имат пари и след 30-годишната си възраст неочаквано ще придобият двойно. Родените късно вечерта ще са изключително добри в търговията и бизнеса. Това са хора на баланса, на постиженията и умението да дочакат своя час на победата и късмета.

# 238
  • Мнения: 3 215
Здравейте момичета!  bouquet
Амал с това прасенце много ме развесели.Един ден ще се смеете заедно с момата,като и разкажеш.А на теб и Деси хич не ви завиждам с тези трилогии.Няма начин да се избяга от това,трябва просто да се опита човек да "изключи" и да не чува мъжествените речи на Хан Соло и песните на Цар Лъв  Mr. Green Лесно е да се каже,но май не е лесно да се направи...
Магде,минаха ли му родилните мъки на Яси? Joy
Кате,преследвай Андрешковците,прибирай им парите  Laughing и поемай към Мароко.Тогава ще започнеш да пращаш картички в обратна посока - на нас от Агадир,Маракеш и Казабланка  Peace
Дина,разби ме с това "мамке"  Joy Голям е образ твоят Даниел,да ви е жив и здрав.Върви по стъпките на Яси  Laughing
Искам и аз да се помотая с вас по арабските магазини утре  Cry
Наде с размислите си за старите арабски семейства провокира у мен една стара литературна идея (бях споменала преди доста теми,че ми се е появила,но не уточних тогава нищо повече).Има един много известен египетски писател,най-известният им може би,казва се Нагиб Махфуз.Той почина преди няколко години на доста преклонна възраст.Мился да напрая едно негово кратко представяне и да започна да ви превеждам по малко от една негова книга,която е първата от трилогията му за живота на няколко поколения в Кайро.Еквивалент на това,което е "Железният светилник" за нас.Много е интересна книгата,имам я на английски и мога да изнамеря и останалите.Ако мислите,че идеята ви допада,кажете. Peace

# 239
  • Мнения: 16
да кажа и аз едно добро утро или добър ден който както го разбира Simple Smile
с пустата ми работа не мога да ви следя редовно и успявам малко да пиша но чета постоянно
искам и аз да дойда на срещата но уви от Бургас ще ми е малко трудно да насмогна затова ако може да си поръчам нещо от магазините ще ми е много добре Simple Smile
една снимка поне на баклавичка няма да откажа
много целувки и прегръдки на всички

Общи условия

Активация на акаунт