СЕПТЕМВРИ си замина, вече главно ака и яде нашата дружина!

  • 12 715
  • 290
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 336

 Може ли да ми се даде кравешката награда - за 10 мин, изпомпах 500мл. Wink

Ихааааааа! Sheila ти си моят герой! Аз повече от 80-100 мл от гърда не мога да изкарам.
мирка, това с табличката мн ми хареса Simple Smile

успях да кача снимки на ивка... задобрях - вече и без помощ се оправям  Joy

Аз така и не разбрах как се качват тия снимки в албумчето  ooooh!
petka80 нашият също заспива на ръце. Те всъщност повечето малки бебета трябва да се приспиват ... Аз не знам някое да си заспива самичко.

# 136
  • Мнения: 1 226
Моля ви помагайте. Вече не знаяь какво става Cry  Сега пък акото ни е зелено. #Cussing out Какво и е на беба. Ще се побъркам  Sad

# 137
  • Мнения: 883
Свеки казва, че ако акото е зелено детето е настинало.

# 138
  • Мнения: 4
Стелка моята майка казва същото, но аз четох, че може да е зелено и от храната,която си яла...

Ирина, доктора ми го каза при прегледа на сърчицето на бебето преди да го извадят ... каза, че при повечето бебета се затваря по-късно  Peace

# 139
  • Мнения: 1 226
Ох, дано не е нищо сериозно, че вече ще полудея.

Някакви новини от Веч newsm78

# 140
  • София
  • Мнения: 7 673
Стелче, първо се успокой!!!
Акото може да е зелено от настинка, от петопляне, от храна, ако е престояло също.
Много зелено ли е?
Има ли слуз?
Ирина, доктора ми го каза при прегледа на сърчицето на бебето преди да го извадят ... каза, че при повечето бебета се затваря по-късно  Peace
  bouquet  Hug

# 141
  • Мнения: 11 339
Дзак! Вече сме у дома!
Благодаря на всички за положителните мисли! Определено имах нужда от тях. Hug  bouquet
Всичко започна с оплакването ми, че съм опипала това възелче. Отидох на лекар и след изнервящо дълго чакане (че бяхме без час) чух диагнозата абсцес на дупето и наложително спешна операция. Питам може ли амбулаторно, а той - не, в болница под пълна упойка.
Някой все едно ми дръпна килимчето под краката.  Shocked
Обадиха са по детските клиники, да разберат в коя ще ни приемат, защото го кърмя и дали ще има легло за мен.
Разбрахме се дори да ни чакат в приемното на клиниката и да заминавам да стягам багажа за болницата.
Хоп-троп и сме в приемно. Установиха, че наистина ще се оперира, но няма да е още днес, ами го включват на следвлащия ден в плановите операции. Решават да му включат антибиотик и за целта им трябва венозен източник. Къде-къде - слагат ги на главата. Преоблякоха го с техен екип и в един миг се оказах майка на мома с китка в главата. Точно така изглеждаше милия, облечен в розови ританки и абокат, налепен с хиляди лепенки и хиляда кабела и маркуча по главата.
Веселото почна на другата сутрин - разрешиха ми да го кърмя до 8 ч. Ама никой не ми казва, че той е включен в списъка като последна от общо 6 операции и че ще чакам до 14, 30 ч преди да ни извикат в предоперационна.  #Crazy
Можете просто да си представите ада, през който се наложи да мина през тези часове. Да живее негово величество Биберона! Държаха го включен към банка с глюкоза и натриев хлорид, за да не ожаднявал и огладнявал. Те просто не са виждали озверяло от глад бебе Crazy
Иска да ме гушка, замирисва му на мляко и с боен индиански вик Хаам! се хвърля отгоре ми, ама напразно. Аз рева, че не ми дават, той реве, че не му давам... Ад ви казвам!
А гърдите ми напращяли, плачат само за помпата. Обадиха се до родилното да им кажат, че ще се кача да се изцедя при тях. Ами как да го оставя милото ревящо и гърчещо се в ръцете на някоя от сестрите?
Фанелката ми подгизна, вмирисах се на мандра, обаче го гушкам и рева.
Най-накрая ни извикаха за операционната. Едвам изтраях да го вкарат вътре и тичах до родилното да цедя. Напълних две шишенца от 80 мл ама с електрическа помпа  ooooh!
Вече олекнала се върнах в предоперативна зала, където чаках да го извадят. Разбрах, че трябва да му дам най-напред чай (или вода) за да се проследи сукателния и гълтателен рефлекс и тогава да му дам мляко.
Та нашето малко момче няма вече девствен стомах - то не беше чай, то не бяха обезболяващи сиропчета...
Мислех си, че ада вече мина, но не би. Детето от болки ми разрани зърната - хем го гони глад, хем иска да дъвче за успокоение. Кога яло, кога не яло... Абсолютна каша е състоянието и на гърдите ми - не знаят вече колко да произвеждат. Целия зор от дните преди това отиде на вятъра.
Но... цялата история си има една положителна страна - оказа се, че това е причината мъника да не наддава добре. Изписаха ни 3800, което е още 100 гр отгоре. Вярно, че не само от мен, ами и системите с глюкоза си казаха думата. Тъпкаха го и 3 дни с венозен антибиотик, след което го спряха, защото температурата му си беше нормална. Раната е отворена и при всяка смяна на пелените трябва да го мия на силна течаща струя и да му слагам едно мехлемче, което му дадоха.
В момента спи и аз успях да наваксам да ви прочета.
Мери Попинс е майка ми.

# 142
  • Мнения: 2 123
Веч, от цялото си сърце ти изпращам топли пожелания! настрадахте се вие  Sad... Милото момче  Sad Heart Eyes Боли ли го като ака? Дай Боже да е за последно това посещение по болниците  Praynig И дано  поне си си платила цената за спокойното кърмене оттук-насетне  Rolling Eyes

стеле,нещата са точно, както Адашътти ги е описала-Не се тревожи ако са зелени само 1 ден - просто временно неразположение.На Джинджърка също й бяха такива преди няколко дни  Hug

# 143
  • Мнения: 2 658
Веч, милите вие, и двамата. Много ви гушкам, виртуално, герои сте  Hug . И браво на майка ти, беше желеzен информатор.
На всички месечинки, много целувки   Heart Eyes
Шейли, уби мА 500мл  #Crazy
Бягам...

# 144
  • София
  • Мнения: 7 673
Веч, дано всичко лошо е зад гърба ви!  Praynig
Заподозрях и аз, че Мери Попинс е някоя от бабите на сладура.  Wink

# 145
  • Мнения: 4
Веч  Hug ... и на Елиас също голямо гуш!

# 146
  • Мнения: 1 226
Веч добре дошла отново  Hug Hug Hug Hug

# 147
  • Мнения: 166
Веч  Hug колко сте се измъчили и двамата. Горкичкият Елиас, надявам се вече да са отминали болките.
А на теб сигурно ти е било още по-тежко. Сега заслужаваш една много дълга почивка и да се гушкате много с малкото човече.
Надявам се, че с това ще приключат притесненията ти с Елиас и ще може вече спокойно да се радвате всички на маничето и той ще почне да наддава така както иска мама  Praynig

# 148
  • София
  • Мнения: 3 127
Веч, ожалих те и теб, и дечко, като те четях!   Sad Hug Желая ви оттук-нататък само спокойно да се гледате и кърмите, раната да заздравее успешно и да нямате повече такива притеснения!  Peace

# 149
  • Мнения: 391
Веч, какъв ужас и колко ти е било тежко, само мога да си представя. Но всичко е минало и поне сега се знае защо Елиас не е наддавал. Бързо заздравяване му пожелавам.   bouquet

Мирка, нямам представа дали имате остеопат доктори там изобщо. Едно бързо търсене откри само това - http://www.lekar.bg/news-23/info-797  . Аз водих втората щерка два пъти, защото имаше много ръбеста глава, и докторката много помогна да и се оформи добре. Може би питай наоколо някой, но пък може и да нямате такива специалисти...може би невролог или подобен доктор би могъл да помогне.
Малката няма интерес или нужда от книжки или истории още ,така че си го спести това засега.

За цеденето - цедя толкова, защото започнах от самото начало и сега го правя редовно сутрин и вечер, та гърдите си знаят, че тогава има изискване за доста мляко и произвеждат. Също, те са свикнали на помпа още от първата щерка, с която почнах да цедя за да заздравеят зърната, които не бяха с рагади, а като че някой ги беше здъвкал и изплюл - кървави с корички, баш като рани. Така беше и с втората, та моите гърди си третират помпата добре и пускат кърма прекрасно за нея. Така че не ме гледайте мене, така съм по неприятно стекли се обстоятелствата. И не ви трябва да помпате. Аз така и така хвърлям около литър кърма на ден, защото няма място в фризъра. Това помпане си е само работа в момента.
А от болницата не са ми се обадили още, за съжаление. Аз се регистрирах, но още нищо. Другата седмица ще им звънна да видя какво става.

Стелла, как точно изглежда акото? Зелено пеняво е най-вероятно защото е ял главно от предното мляко; ако е зелено сополяво - това може да е вирус, и ще се оправи за няколко дена; ако само цвета се е променил - това е нормално и сигурно е резултат от нещо което си яла.

Леле аз като някаква свекърва съм тука. Простете. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт