Първо зъбче, даже две има МАРТенското ни дете !

  • 12 384
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на Iva-1977






 27.01.2008






09.02.2008


   
12.02.2008




15.02.2008



16.02.2008



17.02.2008



18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008



29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008



06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008



14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008




29.03.2008




30.03.2008



31.03.2008






03.04.2008



04.04.2008





Имаме и три ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК
или ми ги изпращайте на
cveteelina@abv.bg




Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!



Заглавия за нови теми

*Давайте идеи*

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричкa
Таз година отминава,МАРТенчето все по-умно става ! - vivi_an
Със зъбче или без зъбче,МАРТенчето всичко в устата тъпче ! - vivi_an
През МАРТ роди се туй човече, а седи самичко вече ! – Iva-1977
Първо зъбче, даже две има МАРТенското ни дете ! – Iva-1977
МАРТенското ни дете/рибе/ хапва си какво ли не ! – Iva-1977
Зима на вратата чука, с МАРТенчето няма скука!  – Iva-1977
МАРТенчето песнички си пее и всички то успява да резсмее!  – Iva-1977
На свой език МАРТенчето ни говори и с него трудно може да се спори!  – Iva-1977
Много бързичко расте МАРТенското ни дете!  – Iva-1977
Никулден вече наближава и МАРТенчето с риба се гощава!  – Iva-1977
Играчки нови МАРТенчето има, защото слушка то през старата година!  – Iva-1977
Бисквитки МАРТенчето ни гризе - така голямо то ще порасте!  – Iva-1977
Звънчета Коледни се чуват, а МАРТенчетата все повече лудуват!  – Iva-1977
МАРТенски купон настава щом Пролет вече наближава!  – Iva-1977
С каша, сокче и пюре МАРТенчето ни все повече расте!  – Iva-1977
Бури снежни вън вилнеят, а бузките на МАРТенчето руменеят!  – Iva-1977
МАРТенските мами много не умуват и стремглаво парковете пак щурмуват!  – Iva-1977
Есента изпрати и последната си птичка, а МАРТенчето гледа седнало в количка!  – Iva-1977
С проходилка, бънджи, столче се забавлява МАРТенското ни бонбонче!  – Iva-1977
МАРТенското ни детенце весело се смее, песни съчинява и после ни ги пее!  – Iva-1977
Едно,две,три ти с МАРТенчето подскочи! - vivi_an
Едно,две,три с МАРТенчето за игра се приготви! - vivi_an

И за по-нататък:
Пролет, лято, есен, зима - МАРТенчето става на година ! – Iva-1977
Годинка наближава, МАРТенчето поумнява ! - vivi_an
Хайде вече пролет пукна,МАРТенчето на вратата чукна! –vivi_an
Иде пролет,иде лято,МАРТенчето е от игра залято! – vivi_an



 
                                                                                                     

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 19:09 от martenki

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
Да е слънчева и пълна само с хубави новини новата ни тема!

Цвети,ако искаш я промени,че имаме нови попълнения,които аз не мога да включа. Hug

# 2
  • Мнения: 112
пу-пу... втора съм! Mr. Green

Чудесна тема! Да ни е хубава и слънчева и много приятни мигове да споделим в нея! Hug

Браво на създателите й   bouquet   bouquet   bouquet


Момичета, на някоя  съкровището да прави така  http://www.vbox7.com/play:dd3c16a7    newsm78  и какво следва от тук нататък???

# 3
  • Мнения: 4 335
Цоп и ние в новата тема Mr. Green
Страхотна както винаги и дано се пьлни само с хубави новини  bouquet

# 4
  • Мнения: 219
Наредих се на първа страница  Party

LeAn оттук нататък следва да внимаваш в картинката, за да не падне някъде Laughing

Момичета, вижте каква тема видях за едни кукли, които са като истински. #Crazy На мен ми е малко смразяващо. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339430.0

Лек ден!

# 5
  • Мнения: 318
Привет и от нас Simple Smile Зори, темичката е супер Simple Smile  Hug, също като снимката на Жори с баба Яга Simple Smile


Аз днес прежалих разбиранията си за месото и дадох на Иван за пръв път....пуйка с тиква. Омаха го за 3 минути с голям кеффффф. Поне не ме е яд толкова-  след големия ентусиазъм с който посрещна новата си кльопачка Simple Smile

Времето е страхотно, преди обяд ни беше малко студенко, но сега отиваме на дъъъълго скитане:)

Приятни разходки на всички!   bouquet

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Айде и аз да се запиша в прекрасната тема.

Поздравления Hug

# 7
  • Мнения: 382
Хайде и ние да се разпишем в новата ни темичка.
Зори,браво  newsm10!
Нямам търпение да стане 25.10., та да дойдем в топличката България .smile3508.Тук се издавихмеееееееееее.
Ох, чудо!Калида,ти тук?Както винаги, много добре информирана за всички PeaceБлагодаря ти за пожеланието,надявам се,че всичко ще е ОК Hug
Моята госпожица днес за първи път хапна телешко,цели 100гр.Това си е постижение за нея,че досега и 5гр. телешко не хапваше Thinking
Ама ние май не сме за тази темичка,ми нямаме си нито едно зъбче Weary
Пожелавам ви приятен ден,и много усмивки newsm53

# 8
  • Мнения: 240
Привет в новата красива темичка Stop
LeAn моето момиче е на същата фаза, ами какво следва, знам ли за сега успя да си забие главата в земята и си имаме джонга и за щастие без други последствия. Grinning
radost_ina на мен ми изглеждат доста стряскащо тези кукли, аз май не бих взела за Криската нещо подобно.
И ние си няммаме още зъбче  Weary

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 14:47 от spirit

# 9
  • Sf
  • Мнения: 978
LeAn, чудесни сте, браво на детето!  Grinning Heart Eyes

Добре дошли на новите мами!  Hug

Чили, лещата как я даваш, с подправките ли?  newsm78 Аз се изкушавах да отсипя няколко пъти на Лиза преди да сложа подправки и чесън, но не посмях.

Марги, ние водим Лиза във Вита, но не при Масларски, а при Беличева - много е внимателна и прецизна.  Peace

Бебинщайн, и ние сме беззъби.  newsm03

Наистина, Жанет и Анина се губят, не са се разписвали цяла вечност. Обадете се, девойки!

# 10
  • Мнения: 263
Чили, лещата как я даваш, с подправките ли?  newsm78 Аз се изкушавах да отсипя няколко пъти на Лиза преди да сложа подправки и чесън, но не посмях.
АбсИлютно(чубрица, червен пипер, лук и т.н.) Peace Само с по - малко сол (т.е. една щипка сол)...става "да си оближеш ушите" Mr. Green По смело с храните де Wink
Ние вчера както се храним (баща му го държи) и си говорим ...по едно време го поглеждам, младежа е омазан и по косата с едно кюфте Joy Ама смуче  та се къса и се облизва - добре че не беше отхапал Shocked
Вие с бисквити ги лъжете, а Ането (мисля тя беше ) с картонени кутии (шегувка) Joy Joy Joy Дайте им кюфтето и им гледайте сеира Joy
Айде потегляме, че ако не направим дневния обход на квартала, започват да ни звънят даи сме добре Embarassed

# 11
  • Мнения: 519
Поздравления за темата - прекрасна както винаги!  bouquet

Chili, много си смела! Браво! Peace Аз от скоро се "отпускам" с храната на Ели и мисля, че доста й харесват тези мои отклонения. Whistling Сега съм се замислила дали да не й дам от днешната мусака...само малко риган има в нея. newsm78 Иначе редовно си хапваме хлябче. Има дори едно купешко с маслини, което шушка направо обожава. Не ме бийте, но един път опита и телешко - бяхме взели една консерва. Абе яжничко си ми е детенцето и храна не отказва никаква. Laughing Сега ме зарибихте с лещата и ще пробвам. Честно да си призная не бих се сетила. Wink
Искам да попитам някой давал ли е кашкавал и ако не - от кога може да се дава? Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте и от нас! Зори, темичката е прекрасна и много слънчева!  bouquet
Виви, Любчовата алергия към белтъка на кравето мляко я откриха, когато беше на около 2 месеца. От тогава до 1г. и 8м. не е хапвал нищо млечно, а също и телешко и повечето храни, водещи се алергени. Всъщност сгреших. Когато го отбих на 1г.и 1м се опитах да му дам НАН- ХА, но той не го хареса и го хапваше само под формата на попарка с об. бисквитки+ 1ч.л. пшеничен зародиш. Друго млечно - не Naughty. Козе сирене не посмях да му дам поради съмнения в съдържанието на купешкото такова. Иначе ядеше всякакви зеленчукови и месни пюрета, които аз му готвех, защото повечето от купешките съдържат мляко. А, да ,да не забравя и плодовите пюрета, които вече купувах. Гледах да му давам повече месце, жълтък през ден и гореспоменатия пшеничен зародиш за да компенсирам липсата на мляко. С една дума- мъка. На 1г. и 8м. започнахме първо с кравето сирене, после киселото мляко и така полекичка въведох всички млечни продукти. Сега вече си яде абсолютно всичко, слава Богу!
 Сигурно всичко, което написах звучи странно на фона на менютата на другите бебета, но това е единствения начин за справяне с този проблем. По- късно открих хомеопатията и вече мога да препоръчам и нея Peace
В тази връзка, много ви се радвам смели мами, които давате вече почти всичко на вашите бебета! На никого не пожелавам да мине по този път, макар, че всичко се преодолява. Hug
Виза, Hug Hug Hug
 Извинявам се за дългия пост.

# 13
  • Мнения: 308
   Айде цоп и ние в новата тема., която е прекрасна (знаех си аз, та нали нямаме нито една , която да не е), затова много благодарности на Зори за труда и на Ива 1977 за заглавието.      bouquet

  Деси.а, много хубави снимки, ама много малко. Дай още.

   Зори, наистина посещавате много красиви и интересни неща. Вие ще имате прекрасни спомени, които да разказвате на Жори по картинки, когато порасне.

   За лещата - не съм давала, но може скоро да й сготвя, само че без подправки. Все още се въздържам да й давам подправки (освен зелени - магданоз, копър и понякога кромидче).

   За кашкавала - аз веднъж дадох на Лили, но съвсем малко. Хареса го. По принцип не въвеждам такива неща без да съм питала педито преди това, затова на консултацията тази седмица ще я попитам. (Между другото, записвам си въпросите на листче, че не мога да ги помня, защото са доста и всеки път я засипвам с въпроси, не знам как ме издържа таз жена).

   Айде скоро по едно зъбче на бебчетата, които си нямат тази екстра, та да гризкат бисквитки и сухари.

  Полина, честито ви успешно въвеждане на месото. Дано всичко да му е така вкусно.

# 14
  • Мнения: 519
Пряко включване от нас, за да почерпим по случай случая - от днес Ели има вече 5 зъбчета.  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт