На море в Турция - all inclusive (тема 3)

  • 56 364
  • 466
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 710
имам въпрос.
понеже сме ходили в турция на море, сега мъжа ми иска да отидем пак но за 2 седмици или повече. знае ли някой как стои въпросът относно това дали се приспадат парите за пътуване и/или се правят отстъпки? може и на ЛС . Blush

Тез тур обикновено имат калкулирани цени и за 10 и 14-дневни почивки, в зависимост от броя на полетите и дните, в които се пътува. Естествено цената на пътя се приспада.
Преди няколко години исках от Астрал холидейз цена за 14 дни, но не можеха да ми приспаднат самолета. До колкото успяха да ми обяснят, имат договорени определен брой места в чартъра и ако почивам повече време, това означава да им останат празни местата, които сме заемали и за това трябва да си ги платим, за да нямат загуби.
Ако не искаш да пътуваш с Тез тур обаче, направи проучване и в другите агенции, може пък вече да предлагат и по-дълги пакети.

# 331
  • София
  • Мнения: 586
имам въпрос.
понеже сме ходили в турция на море, сега мъжа ми иска да отидем пак но за 2 седмици или повече. знае ли някой как стои въпросът относно това дали се приспадат парите за пътуване и/или се правят отстъпки? може и на ЛС . Blush

Ние миналата година пътувахме с автобус до Кушадасъ и от агенцията бяха казали, че ще намалят по 40 лв на човек, ако пътуваме със собствен транспорт Tired  Явно гледат да си запълнят автобусите или съответно чартърните полети, тъй като при всички положения плащат транспорта. Така че и при двоен престой едва ли ще намалят много...

# 332
  • Мнения: 7 605
имам въпрос.
понеже сме ходили в турция на море, сега мъжа ми иска да отидем пак но за 2 седмици или повече. знае ли някой как стои въпросът относно това дали се приспадат парите за пътуване и/или се правят отстъпки? може и на ЛС . Blush

Ние миналата година пътувахме с автобус до Кушадасъ и от агенцията бяха казали, че ще намалят по 40 лв на човек, ако пътуваме със собствен транспорт Tired  Явно гледат да си запълнят автобусите или съответно чартърните полети, тъй като при всички положения плащат транспорта. Така че и при двоен престой едва ли ще намалят много...

Aко е със самолет, приспадат  Peace

# 333
  • Мнения: 327
Ние мин.год.пътувахме със собствен транспорт резервирахме само хотела,
приспаднаха ни по 120 лв.на човек,но титай в доста фирми каква цена ще ви дадът,защото цените варират и то доста.
При нас се получи разлика от 130 евро Naughty

# 334
  • София
  • Мнения: 6 677
Да се включа в темата и тази година, и аз с нетърпение очаквам офертите на тур-операторите.
Миналата година почивахме в Papillon Ayscha - Белек, Анталия, много ни хареса, бяхме с бебе на 1 г. и 3 м. и се оказа прекрасен избор - много зеленина, страшно чисто, пусках я боса да ходи навсякъде, собствен плаж, хубава храна, хотела не е от най-огромните, та дори руснаците бяха в рамките на поносимото Wink. Ако някой се интересува, мога да дам още информация. Пътувахме с Он травъл - всичко беше нормално, нямам оплаквания, само полета на връщане позакъсня, но май не зависеше от тях.
Тази година пак си мисля за там или друг подобен, лично аз харесвам Белек - много хубаво съчетание е на борови гори и пясъчен плаж.

# 335
благодаря за отговорите.   Heart Eyes сега вече имам едно наум и ще проуча нещата от няколко места. най-вече държа ва агенцията с която си пътувам редовно, защото имам отстъпка за редовен клиент и ако и от пътя ми намалят ще се получи перфектната почивка, ако не ще го мисля. сега чакам с нетърпение цените и мнението на мъжа каде ще сме точно в турция. Simple Smile

# 336
  • Мнения: 655
Да се включа в темата и тази година, и аз с нетърпение очаквам офертите на тур-операторите.
Миналата година почивахме в Papillon Ayscha - Белек, Анталия, много ни хареса, бяхме с бебе на 1 г. и 3 м. и се оказа прекрасен избор - много зеленина, страшно чисто, пусках я боса да ходи навсякъде, собствен плаж, хубава храна, хотела не е от най-огромните, та дори руснаците бяха в рамките на поносимото Wink. Ако някой се интересува, мога да дам още информация. Пътувахме с Он травъл - всичко беше нормално, нямам оплаквания, само полета на връщане позакъсня, но май не зависеше от тях.
Тази година пак си мисля за там или друг подобен, лично аз харесвам Белек - много хубаво съчетание е на борови гори и пясъчен плаж.
Olive,а колко ви излезна почивката?Аз все още се чудя дали да пътуваме с туроператор или не.

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Olive,а колко ви излезна почивката?Аз все още се чудя дали да пътуваме с туроператор или не.

С туроператор цените винаги са по-ниски отколкото при самостоятелна резервация. Хотелите обикновенно дават доста големи отстъпки, като повечето оператори си имат още от зимата  определен брой закупени стаи по хотелите за летният период(къде повече, къде по-малко) Понякога за да си запълнят закупените стаи предлагат изключително ниски оферти за да не са на голяма загуба.

# 338
  • Мнения: 535
И аз точно четох описанието на Olive и ме заинтригува този хотел, така че и аз очаквам да чуя някаква цена  Praynig Потърсих оферти за хотела, но дори и за миналата година не открих оферта като цена.

Между другото Orient99 имат вече някакви предложения за това лято, но има цени само за Кушадасъ, за Анталия - само хотелите, които ще се предлагат, но още без цени  Confused

# 339
  • Мнения: 7 605
Между другото Orient99 имат вече някакви предложения за това лято, но има цени само за Кушадасъ, за Анталия - само хотелите, които ще се предлагат, но още без цени  Confused

http://www.orient99.com/02/uploads/34511.file/%D6%C5%CD%C8+%CB%D … 2%C0%CB%C8%DF.doc

# 340
  • София
  • Мнения: 6 677
Излезе ни 1 100 евро за 2 възрастни /бебето беше малко, не знам какви са възрастовите граници иначе/. Цената включваше сам. билети и летищните такси и беше при положение, че платихме цялата сума до 15 април - ранно записване, за което получихме 15% отстъпка. Всъщност този хотел не се предлагаше тогава, бях запазила за тази цена в Pappillon Belvil, но тъй като смениха с 2 дни полетите - вместо четвъртък - четвъртък стана събота - събота, се оказа, че в Белвил няма свободна стая за последната нощувка, и оператора ми пое престоя в по-скъп хотел за същата цена Laughing, с мое съгласие преди това, естествено. Не, че се колебах много. Mr. Green Но и Белвил е много хубав май, от същата верига е.
Между другото, някой знае ли, сега Анна ще е на 2 г. и 3-4 месеца, трябва ли да плащам нещо за нея?

# 341
  • Мнения: 7 605
Между другото, някой знае ли, сега Анна ще е на 2 г. и 3-4 месеца, трябва ли да плащам нещо за нея?

Обикновенно само до 2 години са беzплатни.

# 342
  • София
  • Мнения: 6 677
тюх! Sad
А защо тогава гледах някакви оферти, не помня къде, там до 12 г. беше безплатно за детето, ако е с 2 плащащи родители.

# 343
  • София
  • Мнения: 11 116
тюх! Sad
А защо тогава гледах някакви оферти, не помня къде, там до 12 г. беше безплатно за детето, ако е с 2 плащащи родители.

Детето ми беше на 6 години миналото лято, не съм плащала нищо за него.

# 344
  • Мнения: 535
тюх! Sad
А защо тогава гледах някакви оферти, не помня къде, там до 12 г. беше безплатно за детето, ако е с 2 плащащи родители.

Има и такива, май по-скъпите  Wink Но и да се плаща, на повечето места е 100-тина лева за детето.

Tatjana, благодаря  Hug (аз пък защо не ги видях  newsm78 )

Общи условия

Активация на акаунт