На море в Турция - all inclusive (тема 3)

  • 56 363
  • 466
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 479
Момичета, включвам се в темата с молба за съвет  Simple Smile

Наточили сме се с мъжа ми да ходим юни месец в Турция и да оставим Катето на някоя баба  Mr. Green Опитах се да следя темата, ма то много инфо, много нещо  ooooh!
Затова си казвам какво горе долу търсим, пък вие ако предложите нещо (по-точно място и хотел) - благодарско   bouquet  Hug

За мястото - искаме да не е насред пустиня, да има зеленина и къде наблизо да се ходи по екскурзии - културни забележителности, гмуркане, пазар  Laughing
А за хотела - да е 5 звезди, на брега и да има хубав плаж  Peace

А като пари ограничението е до 450-500 максимум на човек  Simple Smile Ако има и по-евтино, няма да откажем  Simple Smile

  bouquet

# 91
  • Мнения: 1 243
Ako e 450-500 евро- Peace, ама ако е лева-с автобус и в 3 или 4 звезди.
На къде си се ориентирала - Кушадасъ, Мармарис или Анталия? А може Сиде, Белек, Фетие... Насочи ни поне малко.

# 92
  • Мнения: 479
Евро, евро  Peace Нали всички цени са в евро, затова забравих да уточня Blush

А иначе ни се ще да е в някой не толкова популярен за българите курорт като Кушадасъ. За Мармарис съм чувала, че е зеленко и комбинация от море и планина и честно казано ме привлича, но не искам да си ограничавам избора. А за Анталия, че е скъпо... Останалите места са ми съвършено непознати.

Доста съм неориентирана, както е видно Laughing Ама освен нещата, дето съм споменала, че ни интересуват и са важни, останалото ни е все едно, нали е почивкааа  Whistling

# 93
  • Мнения: 1 243
Az съм пристрастна към Анталия  Heart Eyes Била съм там 2 пъти . В Мармарис почивах октомври миналата година и съм леко разочарована. Все пак това си е мое мнение. Има хора, които много харесват Мармарис. Вярно е, че там е по-евтино (цени на заведения и в магазините), но пък плажната ивица, морето- Cry За Фетие и Сиде много рових из нета и се интересувах. Сиде ми е една от набелязаните дестинации-всички казват, че е като нашия Несебър. Е, може и да не точно така, но...трябва да се види и провери Peace Моя близка приятелка, с която ходим по почивки, е фен на Турция и доста е обикаляла. Тя ги степенува така (възходяща градация) Кушадасъ, Мармарис, Фетие, Белек, Сиде,  Бодрум, Анталия -но...всичко е субективно.
Искате ли динамична почивка-с много екскурзии или предпочитате да си мързелувата на басейна или на плажа? Ако е първото- Мармарис-по-близо е до Памуккале, круизът по река Далян е върха-той всъщност е единственето нещо, от което бях впечатлена в Мармарис!
Погледни това http://www.bghelp.net/modules.php?name=Content&file=viewarti … rticle&id=572
влюбена съм в Кемер. Страхотно съчетание на природа и хотели, широки територии и атракции. Препоръчвам ти http://www.orangecounty.com.tr/
Сигурна съм, че и другите момичета ще ти предложат интересни хотели. Peace

# 94
  • В събота
  • Мнения: 201
С нетърпенеи вече очаквам да обявят офертите за това лято. Така сме се меракландисали  Laughing Т.е. за септември някъде.
Гледам, че хвалите места, хотели, но искам да оппитам и аз, дали някой може да ми препоръча местенце и хотел, подходящи за почивка с дете на 1г5м? Ние твърдо сме решили с малката да ходим.

# 95
  • Мнения: 479
tsve_te , много ти благодаря за подробния отговор   bouquet Hug

Като прочетох това-онова, май към Анталия клонят нещата  Simple Smile

А почивката ще бъда средно динамична, в смисъл да има какво да се прави и в комплекса на хотела, че повече на повече от 2-3 екскурзии, надали ще отидем.

Този хотел изглежда много добре, но на мен ми се ще нещо по-източно (османско)  newsm78 А отпималният вариант е, да има отделни къщички с тераска и зеленина наоколо  Heart Eyes

Редактирам, понеже разгледах няколко хотела в Анталия, за които пише, че предлагат и вили. Та да питам дали някой ги е посещавал, а и дали вилите са по-скъпи (много) от обичновените стаи?

Хотел Calista Luxury Resort

Хотел IC Santai Deluxe

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 12:29 от Гнидка

# 96
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Здрасти,
тези 2 хотела които си дала са доста скъпички  Tired Не става.
Юни не е сезон - мога да ти препоръчам Делфин делукс или Делфин палас. Единият е по-далече - в Алания, но има  всеки ден сутрин и вечер по 2 курса до Алания и до Сиде безплатно осигурени от хотела. И в двата много зеленина, много нещо  Peace Имат си 5те звезди без проблем.  И най-важното - и в двата хотела всяка вечер отваря лунапарк за децата/може да се качвате с тях/ мини гондола, виенско колело, блъскащи се колички + захарен памук и пуканки. Абе с 2 думи за децата е рай.
Вторият/пак  от същата верига/ си е в Анталия - там градът ти е на 1 ръка разстояние

Успех!
ето линкове
 http://www.delphindeluxehotel.com/index.php?action=request&lang=eng - този е в Алания

http://www.delphinpalace.com/index.php?action=request&lang=eng - този е в Анталия

сега виждам че детенцето си е бебе  Heart Eyes май няма да може на блъскащите колички  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 3 695
tsve_te ти ходила ли си в този хотел http://www.orangecounty.com.tr/main.php?dil=en
много добре изглежда и ми е интересно да науча повече за него  Peace

# 98
  • Мнения: 479
Мерси за предложенията, мона лиза   bouquet По-добър вариант е този в Анталия, че е по близо и можеш да се мотаеш наоколо, предполагам. Не ми се ще да е като в Египет, дето никъде не можеш да мръднеш без групата и по улиците е пълно с полиция и военни  Rolling Eyes

А ние ще ходи само двамата, засега. Романтика  Heart Eyes Бебка ще я делегираме на някоя баба  Simple Smile

# 99
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Мерси за предложенията, мона лиза   bouquet По-добър вариант е този в Анталия, че е по близо и можеш да се мотаеш наоколо, предполагам. Не ми се ще да е като в Египет, дето никъде не можеш да мръднеш без групата и по улиците е пълно с полиция и военни  Rolling Eyes

А ние ще ходи само двамата, засега. Романтика  Heart Eyes Бебка ще я делегираме на някоя баба  Simple Smile

ооо не се притеснявай - нищо общо с Египет  Peace
нас от летището в Кайро като ни взеха на мушка с калашниците иди протестирай защо си чакаш багажа 1 час  Mr. Green

Аз обаче продължавам да ти препоръчвам Алания, защото е по на юг и ще е по-топло през юни. Четох доста пътували, които миналата година в Анталия не им е провървяло с времето/юни/ - имало е дъжд.

Специално делфина в Алания има всеки ден безплатни бусчета до Алания и Сиде  Peace  На мен лично Алания повече ми харесва от Анталия - има доста за разглеждане  Flutter
Ама ти си знаеш де  Blush
Пожелавам ви много готина почивка  Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 243
Мона лиза аз бях миналата година в Анталия-началото на юни-в Кемер.Беше си направо горещо. Дори по-горещо от първата ни почивка-в края на септември. Само водата в морето ми беше хладна, но тя е нормално да се затопли по-късно, а и за мен хладна-за други може да е била идеална. Нито ден не валя. Дъждовният период започва обикновено средата на октомври, но тази година всички отчетоха, че е започнал по-рано. Ние го хванахме в Мармарис в началото на олтомври , но и то не е болка за умиране. Вали преди обед-2 часа и после изведнъж спира, напича страхотно слънце и след 30 мин всичко е суха все едно изобщо не е валяло.
Ти за къде си се запътила това лято? Еййй голяма пътешественичка си  Peace
неземната* аз имах възможност да го разгледам, но не съм отсядала там. Нашият хотел беше точно срещу него. Ного съм доволна от него, но не го препоръчах, тъй като момичето търси 5 звезди. За ориндж каути само суперлативи. Всичко, които са почивали там (от моите познати)само добри оценко чувам, а и аз останах с такова впечатление. На мен много ми кареса архитектурата, замислен е точно като копие на оригинала Peace

# 101
  • София, България
  • Мнения: 5 597
tsve_te  Hug

ти май май така както се развиват нещата скоро да Израел няма да се добереш  Mr. Green
Ама и Турция си е вариант  Crazy
Еми незнам бе душа, едни казват умрЕхме от студ, други - страшна жега  Tired
Аз в нета четох че едни англичани около 15 юни са били в ЛАра - 3 дена дъжд ги е прал.

Иначе тази година пак в Турция  Peace
Любов е наш'то и това е  Heart Eyes

# 102
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен!
Страхотна темичка сте заформили и с радост ви чета.Изчетох и старите теми,та съвсем се обърках. EmbarassedДо сега сме били само в Мармарис на меден месец с едно скромно хотелче,но останахме доволни.Тази година сме планували да почиваме в турция заедно с хлапетата края на май-началото на юни,та да не е много горещо.Ще ми се да е близо до летище,за да не мрънкат малките.Не търсим лукса на 5-звезди ,а нещо прилично на добра цена и със зеленина.Моля ви помагайте Praynig
Благодаря на мона лиза за търпението и съветите
tsve_te ,ти във Victoria сlub-Кемер ли си била или греша newsm78 Как е там?

# 103
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Лошото е че не всяка година се предлагат едни хотели. Трябва да видим какви хотели ще предлагат това лято и най-вече на каква цена  Peace

# 104
  • Мнения: 1 243
liddi    Peace Да, във Viktoria klub. Обожавам го това хотелче. Юни месец (миналата година)казаха, че това лято вече ще е 4 звезди и дано да е така. Иначе е хем до центъра, хем не е далече от морето. Има си всичко и персоналът е страхотен. Дори и камериерките са на ниво. В Мармарис и с бакшиш стаята си стоеше непочистена, а въ Виктория клуб жените така чистеха и лъскаха, че чак и даваш бакиш, за да спрат  Laughing Всеки ден се почиставха дори и плочките около басейна. Шефът (така ще го запомня) никакви ризи и вратовръзк-заедно с персонала чисти и помага. Но вечер като се изтупа-малееее. Минаваше покрай всикчи маси и поздравява гостите, пита всичко наред ли е, имате ли нужда от нещо.
Мона лиза   Cry Права си. Май трябва да си сменя снимката Sad

Общи условия

Активация на акаунт