Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 412
  • 192
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 122
Благодаря за супер полезната и информативна тема   bouquet
Чакам второто си бебче през април и със сигурност ще се възползвам от изчетеното. Голямата ми дъщеря беше ужасно ревливо бебе, да видим сега как ще е  Heart Eyes Изчетох всичко, сега свалям и филмчето.  Hug

# 181
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен аз си имам сукровище на 2 месеца и при мен подействаха тези правила  Naughty Grinning за щастие коликите ни свършиха :Д

# 182
  • Мнения: 4 187
Все още нямаме колики, за щастие  Grinning, но ще следя темата !

Правилото със сешоара го приложихме успешно в болницата, на друго бебче ! Подейства  Heart Eyes !

# 183
  • Мнения: 616
Аз и преди писах, че сешоарът действаше безотказно при нас; също и носенето, в слинг, когато се е налагало, но не е било постоянно; Сега се замислих обаче за друго - не съм повивала, тъй като не бях прочела за това; обаче, още през първия месец моето дете показа ясно предпочитание към спането по корем. Слагахме го да спи по корем, дори и в количката. Е, много, много рядко сме имали нощни будения с плач. Броят се на пръсти тези нощи. В края на втория месец си спеше по цяла нощ! Мисля си, че може би в тази поза - по корем - освен че му е облекчавало коремчето, също ръчичките му са прибрани под телцето и не може да ги мърда толкова. Може би това е някакъв аналог на повиването - ограничава движенията на ръцете?

Сега свалям филма, мисля от стария линк, в замунда ако не се лъжа - торент задачата ми е останала отпреди месеци и тръгна автоматично, та не видях тракера Simple Smile Ще го гледам и ще се съсредоточа с това бебе повече!
Също мисля да наблегна и на профилактичния масаж при всяка смяна на пелени. Капките имаха съвсем слаб временен егект, и сега не съм сигурна дали изобщо да купувам.

# 184
  • Мнения: 133
Ще ставам майка/ живот и здраве/ юни месец.Много интересна тема  Grinning
Чувала съм от други майки за тези методи,но всяка ги е прилагала поотделно,не в съвкупност.Сега като знам всимко прочетено от темата са надявам да овладеем колвиките.
Искам само да попитам,тъй като бебето ще се роди юни месец, повиването може ли да се замести с носенето в слинг???Жегите ще са големи и ако не плачи от колики ,ще плаче заради това,че е повито и му е горещо???

# 185
  • Мнения: 512
Използавй тензухени или бархетни пелени. Няма да го притоплиш чак толкова, моето се роди края на юли и го повивах без притеснение.

# 186
  • Мнения: 14 654
При моето Чудо-юдо изобщо нямаха резултат нито едно по едно, нито в комбинации. Разбира се опитах да ги прилагам, но не се получи.
Докато коликите сами не отминаха, нямаше спокойствие. Слинг - изобщо не понася това приспособление, бях чела за успокояването от близостта на майката, но моето дете не понася да го завреш в слинг, а за повиване дума да не става - започва да се тегли и да се мъчи да се освободи. Напразно потроших 70 лв. за това безполезно парче плат  ooooh!
Единствената поза за носене, която и до днес понася, е с гръб към носещия и изправено. Така съм го носила за успокоение и това действаше най-добре, но не беше чудодейно. И нито бял, нито розов шум (който всъщност е по-приятен за човешкото ухо от белия, а и често го наричат бял поради невежество) успокояваха плача.

# 187
  • Мнения: 1 291
Ние се повивахме почти до 6 месеца-през нощта, и си спяха като къпани цяла нощ.Но ако не бяха повити-не ставаше.И сешоара действаше, и кенгуро. Добре че навреме ги открихме тези правила-та се родихме, а не да ги тъпчем с капки, от които нищо не минаваше.Бях купила -купища.

# 188
  • Мнения: 453
При нас сешоара помогна сега, в комбинация със спане по корем върху мен (ама как ми се пишка  Laughing) .
С шъшкане и повиване не стана, нито с полюшване Crazy

# 189
  • Мнения: 628
И аз като бъдеща мама се включвам да следя темата. Много се стреснах от началото на годината всички новородени около нас са с колики по 2-3 месеца и нищо не ги спасява. Да се надявам, че ние ще се подготвим за този етап Wink благодарение на повечето инфо!

# 190
  • Мнения: 197
Да отчета ефекта от правилата, че като писах тук още не бях родила. Направо ме е срам да призная по колко време спи бебата.  Mr. Green

И още нещо важно - когато баща й я повива, явно е по - хлабаво, дребната се съдира от рев и магията не действа, но като я взема аз и я повия качествено, заспива за минута.

И един линк за безплатни розови шумове, който намерих при ноемврийки 2009 и  ми е страшно полезен, качих си мп3 на телефона, за да не хабим ток със сешоара  Laughing .

# 191
  • Мнения: 106
Ние се повивахме почти до 6 месеца-през нощта, и си спяха като къпани цяла нощ.Но ако не бяха повити-не ставаше.И сешоара действаше, и кенгуро. Добре че навреме ги открихме тези правила-та се родихме, а не да ги тъпчем с капки, от които нищо не минаваше.Бях купила -купища.
И при нас спането става само с повиването,иначе в момента в който си изкара ръцете и се е събудил.....ако не беше д-р Карп,не знам как щяхме да се научим да спим и да се нормализира нормалния живот у нас..Simple Smile)).Определено бих препоръчала правилата на всички бъдещи и настоящи майки.А книгата издадена ли е у нас????Мисля,че я видях само в чуждите сайтове,иначе има и няколко клипчета в youtube.

# 192
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Всъщност номерът с повиването въобще не е патент на д-р Карп...  Mr. Green По-скоро на бабите...

Общи условия

Активация на акаунт