Мебелите от чам

  • 161 073
  • 526
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 845
Някой да има отзиви за фирма Кронос Мебел - Велинград?

# 151
  • Мнения: 8 999
Гледах ги на Стройко през есента и сега, на пролетното изложение. Много ми харесаха нещата им, но за чамов гардероб /макар и оцветен като друго/, не бих дала 500 лв. Предпочитам да си направя поръчка при обикновена фирма /която работи с чамов материал/ и да си боядисам после сама така, както ми харесва. Вече доста производители се ориентират към по-изичстени форми и може да се намерят прекрасни като модел мебели.
Иначе нещата им наистина са много интересни, прекарах поне половин час на техния щанд.


Да използвам възраждането на темата и да попитам bissera дали вече използва белия байц и как станаха мебелите с него.

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 675
Готови са вече мебелите: http://bissera.snimka.bg/children/detska-staya.493147.18297905
Не стана обаче онова бяло, което мечтаеех.  Simple Smile Байцът беше ок -бял, беленичък. Но като нанесохме лака мебелите станаха леко бежови - или най-точно бежово-бели. Mr. Green Самият лак ми харесва като покритие, но ми развали бялото. Mr. Green Лакът също е на Цвайхорн - Еколит.

baibibi,  вие поръчахте ли кухнята?

# 153
  • Мнения: 8 999
bissera, много ми харесаха мебелите ви! В лака е проблема, той е привнесъл допълнителен нюанс /но пак е хубаво/. Аз съм споделяла не веднъж, че единственият лак, който е напълно прозрачен, е лакът за паркет на Сократес. Само с него не ми се промени бялото, след като го нанесох. Минала съм поне през 10 фирми и марки, докато стигнах до истината.
Да не става чат, ама да - поръчахме кухнята. Успях да издиря онази фирма, която се беше изпарила. Оказа се, че са живи и работят с пълна пара, обаче са си прекъснали стационарния телефон. Най-случайно в един стар свой тефтер открих имейла им и им писах. Та - вече сме поръчали. До средата на май очакваме монтаж. Много ми е притеснено, защото трудно се контролира производство от 500 км. Дано да стане поне прилична, а не да ме е срам да я покажа тук!
Много е удобно, че Вамко имат офис и в Бургас. На следващото ходене непременно ще ги посетя и ще си избера материали от тях.

# 154
  • Мнения: 289
bissera, много хубави са станали мебелите. Ти чисто бяло ли целеше?
Аз вече имам чамов прозорец и врата, скоро трябва да ми е готова кухнята, която ще е чисто бяла  Laughing доколкото разбрах няма да е с байц, а с боя и ще стане ето така

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 675
Всъщност целяхме чисто бяло, но леко прозрачно, да се вижда фладера на дървото.

baibibi, не знаех за лака на Сократес. Нищо, сега вече знам.  Simple Smile Пожелавам ви кухнята да стане така, както я искате. Hug

# 156
  • Мнения: 46 526
Готови са вече мебелите: ...

Останаха ми очите  Sunglasses невероятно красиви са  Simple Smile
Чисто бяло, леко прозрачни ми станаха моите на 1 ръка автоемайл-а, но аз понеже ги искам без прозрачност, продължавам да мацам Laughing обаче за полупрозрачно твоят вариант е по-добре, стои по-естествено Heart Eyes

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Нямаш ли снимчица на полупрозрачния етап  Blush

# 158
  • София
  • Мнения: 2 896
Bissera, много ми хареса как сте направили мебелите.

Ето и нашите сто … 95;ам, купих ги от тази Велинградска фирма. Правени са с автоемайл лак. Стои непрозрачно.

# 159
  • Мнения: 46 526
Mr. Green Нямаш ли снимчица на полупрозрачния етап  Blush

Имам, но е със светкавица и не излезе точно като на живо Tired на живо всичко е равномерно и шарките се виждат повече
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/stol_p.jpg?t=1271588773

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Их, тези столчета... чак ми се прищя и аз да имам такива  Joy

Не се сърди, човече
, ти май писа как си нанасяла, ама...  Embarassed Това една ръка автоемайл с валяче мината ли? И отдолу е безир?

Аз се бях навила на техниката с парцалчето... Специално за едно двуетажно легло... то си е натурално дърво - не е байцвано, не е лакирано... и ми се искаше да му запазя натуралния си блясък, само малко да го белна  Rolling Eyes Ама в крайна сметка може и твоя вариант  Mr. Green

# 161
  • Мнения: 46 526
Да, безир отдолу с четка и с валяче автоемайла, от тези велурените, супер равномерно се получава с тях  Simple Smile
А столчетата, ако ти кажа цената ще паднеш, 13 лв./бр. Mr. Green ето го и вече готово http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/stol1.jpg?t=1271592587  Simple Smile

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Не ме зарибявай със столчета  Joy
Съпружието е решила да подхваща дърводелството като хоби. Започнал е да се обурудва с техника, чете разни чудеса... Половината от парите за ремотна ги инвестира вече  Joy Та... накрая... може да ги имам предвид и тези столчета с тази прекрасна цена

Само чакаме и двамата да доде времето на Старта и... ще видим какви ще ги свършим и кога  Mr. Green

# 163
  • Варна
  • Мнения: 686
Бисера, би ли дала контакти на фирмата, която е изработила детската стая. Мебелите ти са страхотни.

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 675
За дизайна на мебелите - аз и съпугът ми сме фирмата.  Simple Smile Не бих препоръчала майсторите, които изработиха детската стая на никой. Всички мебели и детайли, вкл. цветята, дървените вкопани дръжки и закачалките, боядисани с бежова боя Протекта, са наша идея. Те само я реализираха, но с някои несъответствия от проекта, който им направихме и с не малко ядове. В темата за детските стаи споделих, че се наложи сами да шкурим, байцваме и лакираме. С много разглеждане на чужди сайтове с дървени мебели и спрямо нуждите ни и наличното пространство се получи този резултат. Всеки по-свестен дърводелец би изпълнил поръчката. Вътре в гардеробите и чекмеджетата има и ПДЧ.

Не се сърди, човече, столовете са много хубави. Hug

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 23:35 от bissera

Общи условия

Активация на акаунт