Да преправим старите мебели!

  • 421 096
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 1 231
На свекърва ми съм й облепяла два пъти кухненският плот с фолио.
Първият път преди 12-13 години, вторият - миналата година, защото бе избеляло от многото ползване.
Така че да не говорим за нетрайност, а доколко ще е временно зависи от човека и ситуацията.

# 316
  • Мнения: 1 632
Нашият хладилник е така близо 2 години, и си е добре!
А цената на фолиото с цвят инокс, няма разлика с останалите цветове като цена!

# 317
  • Мнения: 8 999
Аз също не съм съгласна, че фолиото е нетрайно.     Навремето в банята си направихме шкафче от ПДЧ, облепихме го с фолио и досега си седи. Не е мръднало, а върху него често пръска, че и излива вода.

Ееех! И аз имах такова шкафче. Стана толкова красиво, че не можех да му се нагледам. Бях го направила в тон с банята - тъмносиньо на светлосини бълбучки /мехурчета/. При поредното преместване го подарих на баща ми и сега ми е криво, ама ме е срам да си го поискам обратно.

# 318
  • София
  • Мнения: 9 862
При нас вградения гардероб в коридора е облепен с фолио.Това беше преди 4г.Три от тях в апартамента живя наемател,който доста посъсипа жилището,но гардероба не е мръднал.Утре ще снимам и ще ви покажа.

# 319
  • Мнения: 2 270
Има различни модели фолио.Едното е по тънко/обикновенно с някаква дървесна шарка/Продава се в магазините за тапети и тн....При него  има случаи на отлепване когато има непрекъснат допир с вода.
Другото фолио е по плътно/обикновенно е едноцветно/То се използва за реклами,табели и тн.При него отлепянето е многооо трудно/особено ако го е пекло слънце/Трудно ще нараниш повърхността му , освен ако умишлено не започнеш да го човъркаш с нещо.От такова фолио може да си направите стикери.Продава се в специализирани магазини , книжарници и в някой рекламни агенции , които се занимават с облепяне на коли/таксита най вече/витрини,светещи табели и др.

# 320
  • Мнения: 510
Аз също смятам че с фолио се получава много добре.Когато правихме ремонт на къщата не ни останаха парички да подменим всички мебели,затова в детската остана старата библиотека но понеже беше тъмнокафява и лъскава решихме да я освежим.Първо пробвахме с боя но се получи само черешовия цвят на корпуса под ванилията продължи да избива кафяво и се принудехме да облепим с фолио.Получи се много добре .ако не знаеш че е фолио просто няма да разбереш е наедно място имаме една точка от чука който и игра  щерката но то и друго да беше нямаше да издържи .Все се каним да го сменим там щото имаме резерва но то е една точка която не се забелязва от многото играчки.Това е от преди 4 години така че какво ли не е издържала .

# 321
  • Мнения: 269
Темата с хладилника ме вдхнови да се порова по въпроса в мрежата. Споделям какво открих:

http://dannyseo.typepad.com/my_weblog/2006/10/questions_answe.html

http://www.flippers.be/fridge_repaint.html

http://www.apartmenttherapy.com/la/look/look-polka-dot-fridge-077945

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://cdn-write.demandstu … %3DUTF-8&um=1

Иначе и аз съм ползвала фолио за плот на кухненски шкаф, намиращ се непосредствено до мивката и мокрен поради това често, но не е мръднало вече 8 години. Но наистина най-добър би бил резултатът със специалните ПВЦ фолиа за рекламни надписи.

А за гумените уплътнения си мисля: Ако се свалят (нямам личен опит), спокойно могат да се напръскат със спрей-боя в цвят инокс. Има такива на авто-щандовете (за джанти напр.).
Със спрей съм пръскала само грозни тръби за парното в банята, които нямаше как да се скрият (щяха да отнемат място), та затова ги "разкрасих" в инокс и сега поне са в хармония с батериите Simple Smile и хич не ми пречат на окото.

# 322
  • Мнения: 1 849
Уау, дано моят по-голям син не види 2-рия пост че всички гардероби и библиотеки в неговата стая ще станат подобни!  Mr. Green Иначе си е супер!!!
Аз гледах днес фолиа и тези, които имитират инокс (доста качествени и по-плътни) са наистина около 3 пъти по-скъпи от другите. Но пък си взех едно фолио с героите на Мики Маус - 4лв./л.м. и ми излезнаха по 4 различни героя за 60 см дължина - т.е. за 2,40 лв. Сега ги изрязах и ги налепихме с малкия вместо стикери.

# 323
  • софия
  • Мнения: 3 382
Здравейте,до сега не съм писала тук.Но направих първите си стъпки в преправянето на мебели.От доста време следя темата,а сега искам да ви покажа какво сътворих.Подчертавам,за сефте ми е. Tired
На вилата опитах да вдъхна живот на една стара маса.Краката ги направих с декупажна техника,изшкурих плота и го лакирах сложих нова дръжка на шкафчето.Ето какво се получи:http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11013585
А това са стари шкафове,от тези  които едно време ги имаше във всяка панелка.Тях ги боядисах със спрей,а по краищата ги облепих с дървени лайсни.Лайсните пак са направени с декупаж.На тази снимка не са довършени.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11013587
Съжалявам за качеството,снимани са с мобилен телефон.

# 324
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
А фолиото не ви ли се отлепва леко в краищата? Виждала съм такава гледка, освен това на лепилото беше полепена и мръсотия.

# 325
  • Мнения: 8 999
СлаБе , масата ти е направо уникат! Страшно ми хареса. Шкафовете също са станали интересни, но масата ме срази.
И аз много искам да приложа тази декупажна техника, обаче съм дебил - с четене не мога да се науча. Трябва ми някой, който да го направи пред очите ми и да ми обясни. Имам страшно много мебелаци, които просто плачат за такова разкрасяване, ама - на!, никъде не видях присъствени курсове по декупаж.
ljuboznatelna, случвало ми се е да се отлепят малко ъгълчетата - веднага ги оправям с лепило.

# 326
  • Мнения: 320
Здравейте момичета, след обстоен прочит на темата реших и аз да се включа с молба за съвети. От 01.04 излизам в отпуск и причината е, че съм решила да правя освежаване и леко ремонтче на дома преди Великден. Сега по същество. Имам холна секция и холен ъгъл от чам (цвят светъл, само с лаково покритие отгоре) - не са мръднали, с изключение на драскотини по повърхността. Не искам да ги обновявам изцяло, а само поизносените части от тях. Например на секцията само вратичките да освежа - да ги боядисам в тъмен плътно покривен цвят (палисандър или венге), да сменя дръжките , а на ъгъла само дървената част да пребоядисам и да го претапицирам. Разбрах, че първоначално трябва да сваля лака и мисля да си закупя виброшлайф. Тук е въпросът ми, за меко дърво като чама дали ще е подходящо въобще шкурене с такъв инструмент и ако не какво да използвам? И следващ въпрос: какъв лак или боя трябва да закупя, за да постигна плътен цвят, без да прозира отдолу?
Мисля, че baibibi беше споделила, че преправя мебели от чам. Ако е така, моля те сподели какви са стъпките за подновяване на такива мебели. Разбира се аз тържествено ще обещая, че в процес на преобразяване на мебелите ми, ще пускам снимков материал.
Благодаря за всички мнения и съвети, предварително.

# 327
  • Мнения: 2 270
dona_korleone - първо трябва да махнеш лака.Може да си вземеш и лентов шлайф и дисков шлайф./няма проблеми,просто трябва да внимаваш много да не натискаш/Може и на ръка да шкуриш.
След това в зависимост от търсения ефикт прилагаш следните неща:
Ако искаш фладера да е видим и само цвета да се промени може да ползваш байц и отгоре лак.Байца е дефакто оцветител ,който попива в структората на дървото и така я оцветява.След байцване 1 път-задължително се шкури леко и пак се байцва.Това се прави ,защото от байца влакната на чама леко се издуват и трябва да се изсшури за да стане отново гладко.След това се запечатва с лак за дърво или някакъв универсален
Ако искаш фладера да не е видим и да получиш плътен цвят /като на пластмаса-да речем/тогава след предварителното шкурене се боядисва с боя.Може с латекс,а може и с акрилна/акрилатна/поне 2-3 ръце и то след напълно изсъхнала повърхност/.Отгоре лак и готово.
 

# 328
  • Мнения: 1 849
Ако искаш фладера да не е видим и да получиш плътен цвят /като на пластмаса-да речем/тогава след предварителното шкурене се боядисва с боя.Може с латекс,а може и с акрилна/акрилатна/поне 2-3 ръце и то след напълно изсъхнала повърхност/.Отгоре лак и готово.
Ако се върнеш назад Xenia беше описала също подробно. Добре е да сложиш преди боята грунд, ако нямаш такъв, то латекса го разреждаш първата ръка и така импрегнираш дървото. Xenia говореше обаче за хубавите латекси - Бенджамин Мур,... Ако взимаш от тях мисля, че няма да има нужда от лак отгоре. Избери някой с по-плътен финиш.

# 329
  • Мнения: 320
Хиляди благодарности на ani69 и M_Nik   bouquet!
Ще се възползвам от съветите Ви и ще се отчета със снимчици.

Общи условия

Активация на акаунт