Да преправим старите мебели!

  • 421 124
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 718

 Peace
Имам една чисто нова непотребна етажерка от Икеа, ще взема да пробвам Thinking

# 466
  • Мнения: 8 999
Така, да покажа резултата от боядисването на вратите на старата полска Аронска секция  Rolling Eyes , която временно ще служи за детско обзавеждане  Blush, че финансите свършиха. Само да кажа да сте снизходителни защото вратите не са ПДЧ , а не знам  Thinking ,нещо като пресована хартия-картон ужас Sick.  Ето резултата  Peace http://www.snimka.bg/album.php?album_id=262697&pid=11362957

На снимката поне ми изглежда като фабрично боядисано. Изобщо не бих предположила, че има аматьорска намеса. Много добре е станало.
А преди боята шкурила ли си, а грунд слагала ли си?

# 467
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Не е шкурено нито грундирано , но както казах не е нито ПДЧ нито дърво Rolling Eyes, само махнахме залепеното филио на вратичките и боядисахме  Peace. Поне знам ,че ще издържи на тормоза на малкия  Joy и не ми е жал .

# 468
  • Мнения: 646
Браво, много добре си се справила.
Като ви гледам творенията и си мисля аз ..за вратичките на вградания гардероб в коридора, който заварихме с някаква странна шарка - нещо като средз на дърво с по-тъмни и по-светли ивици и май е лакиран отгоре. Замислех се сериозно да една боичка..ама това нещо се шкури много трудно и се питах дали  ще стане само с някакъв грунд и отгоре боя? И още едно питане, защото е имало клуч някога ,но видимо след това се е повредила бравата и за да се затваря гардероба е сложено едно малко райберче  Whistling, което много ме дразни, но иначе вратичките се отварят сами. Та там където се затваря с това райберче има лека двлъбнатина по вратичката. Как може да се оправи тя и да се направи така, че вратичката да няма нужда от това райберче, но да не се отваря. Май ще трябва да показвам със снимки, но компютъра в нас ми е на ремонт. Ако може някой така да ми помогне да пише, ако не ще снимам и ще приложа снимка при първа възможност.

# 469
  • Мнения: 4 970
Радостина,може ли снимка на твоя гардероб Praynig Аз си търся плоскост в такъв цвят, че си взех едно готово портманто  импулсивно и не мога да открия същия цвят за направата на гардероб и още други джаджи...

# 470
  • Мнения: 1 849
mrancho, много добре се е получило! А колко ръце мина шкафчето и с какво валяче - за латекс или за блажна боя?
Радостина, вдлъбнатината можеш да запълниш с кит за дърво, след като ще боядисваш отгоре. А за затварянето - има панти за врати с издърпващ механизъм или пък магнитче на вратичката. Като обясниш в Бриколаж или Магазин за обков ще ти кажат каква точно, само си носи и другата да се ориентират от кой вид са ти.

# 471
  • Мнения: 646
Радостина,може ли снимка на твоя гардероб Praynig Аз си търся плоскост в такъв цвят, че си взех едно готово портманто  импулсивно и не мога да открия същия цвят за направата на гардероб и още други джаджи...

Силно се съмнявам да търсиш това, но ще снимам и ще ти го пакажа. Според мен това нещо е правено по накакъв незнаен начин преди около 25-30 години.

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 806
M_Nik  с валяк за латекс е минавано  Peace 3 ръце  Joy за по сигурно  Wink

# 473
  • Мнения: 646
M_NiK благодаря ти за съветите.

# 474
  • Мнения: 1 745
M_Nik  с валяк за латекс е минавано  Peace 3 ръце  Joy за по сигурно  Wink

Страхотно се е получило наистина! Peace

А на мен мъжа ми не ми дава да боядисам секцията в детската стая! Sad Тя наистина е здрава,но просто не е за детска стая!Много ме дразни!И тапетите не са детски....Изобщо нищо детско няма в стаята.... Confused

# 475
  • Мнения: 503
Искам да попитам ,може ли от голяма селска маса/от тези квадратните ,тежките,може би ги има във всяка селска къща/да се отрежат малко краката и се сложат колелца?Ще правим ремонт на вилата ни на село и имам две такива маси в излишък ,а имам нужда от холна масичка.

# 476
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Не виждам проблем в поставянето на колелцата, по-скоро не ми е ясно каква визия целиш да получиш.
Аз много исках да си направя преди години една такава маса, но тогава нямаше разнообразие от колелца и това, което откривах не ми хареса.
Сега отново се завръщат и много ми се ще да си я направя все пак.
Сега ще изровя снимки, за да ти покажа за какво говоря.

Нещо такова:
http://rianaria.multiply.com/photos/album/42/snimki#1

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 19:23 от ria

# 477
# 478
  • Мнения: 1 849
Можеш да срежеш спокойно краката, даже стават много приятни масите (виждала съм направени). Но не ги режи прекалено ниски (55-60 см) - по-удобни са, особено ако са от тези с дебелите крака. И не е нужно да слагаш колелца и така са красиви. Другият вариант е да я направиш по-ниска от стандартното - около 40 см. Тогава ще прилича на японските (китайски) масички. Ако е от истинско дърво, я изшкури и лакирай. Става истински разкош!
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=30&pid=29756
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=7&tid=30&pid=21896
http://www.mebelibanko.com/index.php?p=5&m=320&ed=&o … pc=103&lang=1
Ако все пак слагаш колелца, би могло да сложиш 1 дъска на дългата страна и върху нея колелцата (ако ти е трудно да ги закрепиш).

# 479
  • Мнения: 2 270
Ето двата шкафа са готови





чака ме този

и още няколко маси и столове.Като ги направя и тях ще снимам

Общи условия

Активация на акаунт