Да преправим старите мебели!

  • 421 113
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 5 297
Ани, белите мебели са невероятни   bouquet! Няма ли минаваш покрай Пещера, за един урок на живо  Laughing?

# 481
  • Мнения: 718
Ани, страхотни са станали, по каква технология ги прави?

# 482
  • Мнения: 269
Ето двата шкафа са готови....
и още няколко маси и столове.Като ги направя и тях ще снимам


Ами страхотни са! Браво!  smile3501
И как казваш станаха така?  Laughing

# 483
  • Мнения: 8 999
Ето двата шкафа са готови
чака ме този
и още няколко маси и столове.Като ги направя и тях ще снимам


Уау! Ама и изходният материал е доста добър. Браво! А откъде намери тези прекрасни шкафове? Наследство, а?

# 484
  • Мнения: 2 270
Шкафовете бяха като този кафевия.
Първо ги минах с едра шкурка за дърво/колкото да се махне лъскавината/
След това ги забърсах леко със суха кърпа/но така,че да остане малко  прах/
С малко валяче /за акрилна боя/започнах да боядисвам.Боята е бяла на Левис/латекс/
Нарочно не си давах много зор за да се вижда тук там старото покритие.Боята се смеси с праха от шкуренето и се получи чуден ефект на старо.
Чахах 15 минути да изсъхне и минах още един път/но не навсякъде.На следващия ден лакирах с водоразтворим лак за дърво/с малко валяче за лакове/Това е.
Шкафовете са от магазин втора употреба.

# 485
  • Мнения: 24
ani69, поздравления и от мен, страхотно са се получили!

# 486
  • Мнения: 718
Да, шкафовете са много подходящи за тази цел Peace

# 487
  • Мнения: 4 380
Шкафовете са страхотни ани. Казвах ви че в магазините втора употреба има сто пъти по-хубави неща от шоу-румовете. Българското мебелно производство е ужасно. Браво за смелостта! Получила си чудесна мебел за награда.

Защо си оставяла прах не ми стана ясно. newsm78 Не е нужно повърхността да е зърнеста за да получиш състарен ефект. Левис добре ли се мие?

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 19:51 от xenia

# 488
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Aни, и от мен поздравления!
За избора, за изпълнението и за цялостното решение. love001

# 489
  • Мнения: 8 999
Шкафовете са страхотни ани. Казвах ви че в магазините втора употреба има сто пъти по-хубави неща от шоу-румовете. Българското мебелно производство е ужасно. Браво за смелостта! Получила си чудесна мебел за награда.


Е къде са тия магазини за втора употреба? Аз лично попадам само на някакви псевдо-антиквариати /казвам "псевдо", защото мебелите там не са по-стари от 50-60 г., което в никакъв случай  не ги прави чак толкова ценни, колкото на търговците им се иска/. Ако някой знае - нека сподели адреси.

# 490
  • Мнения: 4 380
Шкафовете са страхотни ани. Казвах ви че в магазините втора употреба има сто пъти по-хубави неща от шоу-румовете. Българското мебелно производство е ужасно. Браво за смелостта! Получила си чудесна мебел за награда.


Е къде са тия магазини за втора употреба? Аз лично попадам само на някакви псевдо-антиквариати /казвам "псевдо", защото мебелите там не са по-стари от 50-60 г., което в никакъв случай  не ги прави чак толкова ценни, колкото на търговците им се иска/. Ако някой знае - нека сподели адреси.

Показаните от ани също не са антики, но са в такъв стил. Няма нужда дадена мебел да е антиквариат за да има в нея стил и характер. Не е задължително да е на много години за да изглежда като такава. В западните страни има много добри традиции в производството на мебел. Хората притежават разкошни неща, но нямат представа как да ги осъвременят за да пасват добре на по-съвременните им интериори и съответно ги продават на безценица или просто изхвърлят. В България това е почти нереално да се случи, но магазините за втора употреба зареждат от чужбина. И съответно е пълно с разкошна мебел.

Българите обаче са не много по-умни от чужденците и също не виждат потенциала на старата мебел. А на нея никак не и трябва много за да изглежда супер както виждате- една боя и едно претапициране и е сто пъти по-добра от новата.


В такива магазини има и много боклуци. Изключително важно е да разпознаеш доброто сред боклуците.
Аз такава мебел купувам съвсем евтино на аукциони. Виж какви боклуци са по аукционите. Антиквариат и просто вехтории, всичко накуп. Ако не умееш да видиш в грозния стар вид потенциала на красивата мебел, нищо не става.

http://picasaweb.google.ca/encansengros/ENCANSPECIALDUMERCREDI1i … ;feat=directlink#


Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 21:35 от xenia

# 491
  • Мнения: 616
ани, шкафовете са божествени! поздравления!
Незнам дали се е коментирало по-назад в темата, ще ми простите ако се повтарям - за създаване на ефект състарени мебели, може да се приложи "разширена" техника на това, което е описала ани - шкури се, нанася се един много груб слой бял грунд; боядисва се с боя на водна основа в избран цвят, съхне; нанася се още един слой боя - друг цвят, пак съхне и така няколко пъти, с различни цветове, или с еднакви, според търсения ефект; след последния слой се оставя да изсъхне хубаво; мебела се минава с мокър парцал/гъба и се шкури с най-фина шкурка по ръбовете и около дръжки; така се подават долните слоеве боя; колкото по-"стар" искаме да изглежда мебела, толкова по-настоятелно шкурим. Накрая се фиксира с безцветен лак, или с восък за мебели, чийто аналог, за съжаление, не мога да открия в БГ (не казвам, че няма, просто не знам какво е). След ден-два ще имам снимки на стол, който правих така, за да видите резултата. Идеята е, че ако стаята е в два цвята (пр. бял и вишнев) може да си направиш мебели, които да са бели, а да прозира вишна и тнт... Стават разкошни!

# 492
  • Мнения: 4 380
Този ефект който е правила тя се прави още по-лесно. След като бялата боя изсъхне по вдлъбнатините се минава с тъмна -черно, сиво, кафяво или комбинирано + глейз (или просто в разреден вид). И след това преди да е изсъхнало се изтрива със суха кърпа така че да остане само по дупчиците. Този ефект задълбочава релефа и го прави по-интересен..

# 493
  • Мнения: 245
Имам и аз едно питане:
Поради ограничени финанси в момента на строежа оставихме вратите както си бяха по проект и не доплатихме за красиви интериорни врати. Сложили са ни обикновени като едновремешните, дето се боядисваха с блажна боя - от талашит или картон, абе най-смотаните и грозните. Сега вече опряхме до въпросните врати, и се чудя с какво да ги боядисам, за да са годни за употреба, защото сега не ми се сменят каси и врати, пак от финансова гледна точка, а и толкова труд хвърлихме сами да си шпакловаме и боядисаме, че само като си помисля за къртене и ...
Та въпроса ми е с какво да го боядисам тоя шперплат, или дали има възможност да занесем някъде таблите на вратите да им залепят някакъв тънък фурнир? Не искам да слагам фолио, защото в момента където живеем преди време облепихме вратите с фолио и сега изглеждат като във виетнамско общежитие, особено около дръжките - отлепени, надрани и т.н.
Предварително благодаря на отзовалите се.

# 494
  • Мнения: 4 380
Този въпрос се обсъжда от началото на темата. Със същото с което и мебелите- с латекс. Може да ги облепиш и с фурнир, но лично мое мнение, няма по-красиви врати от бели боядисани.

Общи условия

Активация на акаунт