Да преправим старите мебели!

  • 421 090
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 220
Много е дълга темата и моля да ме насочите къде да чета , или дайте идея с какво да боядисам гардероб ,ъглови легла  и едно шкафче. Те са кафяви и матирани но избелели ,а в момента не мога да ги сменя. Искам да ги направя цвят шампанско.

# 571
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имаше съвети за латекс. Аз съм го правила с акрилатна боя и с блажна боя. По-доволна съм от акрилатната - и двете хванаха и държат без предварителна обработка върху фурнир, блажна боя и лак. В темата има съвети за зашкурване за да има сцепление един вид.
Оказа, че май по-скъпите латекси също са акрилатни бои.

# 572
  • софия
  • Мнения: 3 382
Съживих дивана на прабаба ми.Доволна съм и ми се прииска да го споделя с вас. Peace
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11788007

# 573
  • Мнения: 4 380
Съживих дивана на прабаба ми.Доволна съм и ми се прииска да го споделя с вас. Peace
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11788007

Хубав диван, само не е ясно кой е умрелия и кой съживения. Grinning На мен лично в бяло ми харесва много повече. Дамаската можеше да е и по-"живичка".

# 574
  • софия
  • Мнения: 3 382
Дивана съм го разпределила на терасата,всичко е в цветя и зелени листа и живичката дамаска ще ми дойде малко в повече. Wink
Та ще си се търкалям върху покойника. Mr. GreenХора всякакви,свят широк.

# 575
  • Мнения: 4 380
Дивана съм го разпределила на терасата,всичко е в цветя и зелени листа и живичката дамаска ще ми дойде малко в повече. Wink
Та ще си се търкалям върху покойника. Mr. GreenХора всякакви,свят широк.

Видях че е на тераса. Как го спасяваш от влага и дъжд? Това масив ли е?

# 576
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много ми хареса белия диван. Предполагам, че той - десния - е новия Wink
Имах подобно легло преди време.

# 577
  • Мнения: 8 999
И аз не разбрах кой вариант на дивана е "съживеният", но кафевият ми харесва много.

# 578
  • софия
  • Мнения: 3 382
Уфффф,ама сте ,значиииии!!!! JoyНаправо ми разказахте играта с моята най-голяма гордост за момента. Laughing.Не е масив,от години виси на терасата,(поне от 20г.)а вилата по стечение на обстоятелствата не я ползвахме.Сега малко ,по малко я спретвам.Май не съм се справила много ,щом не успяхте да различите новото от старото. BlushДа разясня,че да няма недоразумения:Белият е покойника,а кафевият е възкръсналия. Mr. Green

# 579
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
виж и двата са бяло и кафяво. От там идва объркването Wink
За мен бял диван /за мен си е легло иначе/ е десния. Гледам цвета на възглавниците, не на корпуса. И той ми прилича на нов.

# 580
  • Мнения: 8 999
Аз под "кафяв" пък имах предвид цвета на дървото. И така - да уточня към кой диван е насочен комплимента ми: към този с белите възглавници и тъмното дърво.

# 581
  • Мнения: 718
На мен също варианта с бяло дърво ми хареса повече

# 582
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен ми харесва кафяв (корпус), но не зная как е отблизо Rolling Eyes Ако е за мен, бих си го направила тъмносин, като столовете, които се виждат отзад.  Новата дамаска си е супер .
Тези бурканчета ти ли си ги прави?

# 583
  • Мнения: 505
Новият диван ми харесва много  Peace
Моля те сподели какво точно си направила - боядисване, нов матрак и т.н

# 584
  • Варна
  • Мнения: 1 231
СлаБе, интересно е станало, но снимките ти не са много ясни. Ако можеш да направиш по-хубави, ще ми е интересно да видя ефекта по-добре.

И не се кахъри, повечето сега са на вълна "бели мебели", затова заглеждат стария диван.  Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт