Да преправим старите мебели!

  • 421 133
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 585
# 586
  • софия
  • Мнения: 3 382
Гледайте сега,аз съм си индианец в техниката.Снимките са ми от телефона и направо се чудя,че и това се вижда.
Бурканчетата са ми първите стъпки в декупажа.За дивана:Изшкурих боята,която беше няколкостотин пласта.Смених дръжките на шкафчетата,и после минах една ръка лак за дърво"Махагон".Седалката не е матрак.Надиплих няколко слоя вата стана с дебелина 20 см.Уших си калъфа,възглавниците ги напълних със силиконова вата и общо-взето това е.На тези снимки дървото изглежа ,като намацано,но на живо стана много приятно.Някак адски старинно се получи и в комплект с новите калъфи ми хареса контраста"старо и ново"
Прощавайте за объркването,не случайно УФСЪ ми е аватар. Blush

# 587
  • Мнения: 4 380
Уфффф,ама сте ,значиииии!!!! JoyНаправо ми разказахте играта с моята най-голяма гордост за момента. Laughing.Не е масив,от години виси на терасата,(поне от 20г.)а вилата по стечение на обстоятелствата не я ползвахме.Сега малко ,по малко я спретвам.Май не съм се справила много ,щом не успяхте да различите новото от старото. BlushДа разясня,че да няма недоразумения:Белият е покойника,а кафевият е възкръсналия. Mr. Green

Личи кой е новия, най-вече по матраса и възглавниците. На уголемените снимки се вижда колко е отъркан белия. Но в бяло е по-добре. Нищо против кафявата мацаница, но със сива дамаска в комплект е прекалено мрачно. Ярък красив цвят на дамаската, който да съживи диванчето би изглеждал доста по-добре.

Не разбрах как го опазваш от дъжд.

# 588
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Дивана е масив, доколкото разбирам (иначе не разбирам лака за дърво), с много пластове боя и изложение, при което не го вали често, няма проблем да се опази. Както с дървената дограма.

Дръжките на чекмеджето не ви ли закачат? Simple Smile

# 589
  • софия
  • Мнения: 3 382
Дивана е масив, доколкото разбирам (иначе не разбирам лака за дърво), с много пластове боя и изложение, при което не го вали често, няма проблем да се опази. Както с дървената дограма.

Дръжките на чекмеджето не ви ли закачат? Simple Smile
Дъжд не стига до него..От горе му е плоча на огромна тераса.Дръжките не закачат,толкова пухкав стана,че тръгваш с намерението да седнеш и 'О,чудо",вече си си полегнал.Шегата на страна,не ми е направило впечатление да пречат,а всеки път се храним на терасата.
За лака са дърво.Награбих една кутия от "Практикер"на която ми хареса показания цвят.Убийте ме,незнам какво пишеше на нея.Като се занеса до вилата ще си запиша и чинно ще рапортувам.Имам бегли подозрения,че беше яхтен лак.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 1 231
На мен ми харесва как се е получило, макар да не се виждат добре цветовете.
Не е нужно да е бял дивана, нито да е с ярка дамаска.
Жената казва, че се вписва много добре, което е важното. Sunglasses
 


Не разбрах защо пак ги качи?! Thinking

# 591
  • Мнения: 5 298
Хубаво е диванчето, поздравления   bouquet!

Имам въпрос не точно за мебели  Blush, а за пластмасови саксии. Бяха кафяви, взех и ги минах два пъти с бял латекс. Мога ли да ги мина с лак?

# 592
  • Мнения: 4 380
Хубаво е диванчето, поздравления   bouquet!

Имам въпрос не точно за мебели  Blush, а за пластмасови саксии. Бяха кафяви, взех и ги минах два пъти с бял латекс. Мога ли да ги мина с лак?

Може разбира се. Но ако латекса е водоустойчв няма никакъв смисъл. Дори и матов лак, пак ще лъщи и ще е грозно.

# 593
  • Мнения: 5 298
Благодаря, xenia   Hug! Отивам да разгледам опаковката на латекса.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Имам въпрос не точно за мебели  Blush, а за пластмасови саксии. Бяха кафяви, взех и ги минах два пъти с бял латекс. Мога ли да ги мина с лак?

Мини ги, иначе ще ти се обели латекса.
Вземи си лак на водна основа, има матови и с блясък.
Ти си преценявай кое е грозно.

# 595
  • Мнения: 5 298
ria , намерих един бял лак, ще чакам резултат  Hug. На опаковката на латекса няма маркировка за водоустойчивост.

Днес ми е  ден на боядисването.

Изшкурках един стол - първо с едра, после с финна шкурка. Избърсах, минах една ръка с бяла акрилатна боя за дърво. Въпрос - къде сбърках? През бялото започнаха да проличават някакви жълти петна. Трябва ли да мина пак с финната шкурка? И още въпрос  Blush - как успявате да боядисате мебели, без да личат следи от четка/валяк?

# 596
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Не знам защо става така. Какъв цвят беше стола? Thinking

Все пак съветът ми е да не шкуриш, изчакай да изсъхне и нанеси още една-две ръце боя, мисля че ще покрие.
За следите от четките се замислих как да ти обясня. Rolling Eyes
Може би най-точното е да се стараеш да нанасяш боята на по-плавни махове, така че да се получи преливане, а не да стои рязка границата между четките.

# 597
  • Мнения: 4 380
ria , намерих един бял лак, ще чакам резултат  Hug. На опаковката на латекса няма маркировка за водоустойчивост.

Днес ми е  ден на боядисването.

Изшкурках един стол - първо с едра, после с финна шкурка. Избърсах, минах една ръка с бяла акрилатна боя за дърво. Въпрос - къде сбърках? През бялото започнаха да проличават някакви жълти петна. Трябва ли да мина пак с финната шкурка? И още въпрос  Blush - как успявате да боядисате мебели, без да личат следи от четка/валяк?

Щом жълтее и остават следи от четка и валяк, най-вероятно е алкидна.
Аз боядисвам изключително с латекс за да си нямам подобни проблеми.

# 598
  • Мнения: 5 298
Столът беше тъмно кафяв. Опитах с два вида миниатюрни валяци и една четка, остават следи. Утре ще го боядисам пак. Въпреки всичко е голяма забава, не очаквах  Laughing.

Имам още два стола за експеримент  Mr. Green. Другият ще го мина с латекс. Третият е под въпрос  Joy.

# 599
  • Мнения: 4 380
Столът беше тъмно кафяв. Опитах с два вида миниатюрни валяци и една четка, остават следи. Утре ще го боядисам пак. Въпреки всичко е голяма забава, не очаквах  Laughing.

Имам още два стола за експеримент  Mr. Green. Другият ще го мина с латекс. Третият е под въпрос  Joy.

От какъв материал са столовете и какъв ти е латекса?
Боядисването наистина е забавен и увлекатлен процес. Все пак е творчество, от което има доста съществена полза. По-полезно от бродиране и плетене във всеки случай. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт