Да преправим старите мебели!

  • 421 113
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 615
  • sofia
  • Мнения: 8 938
 А тръбните столчета са просто много удобни за дъщеричката ми и затова исках да ги обновя Grinning.
Там, където е отчупеното може да минеш с шкурка да загладиш ръбчетата, защото като пръснеш, ще си личат неравностите

# 616
  • Мнения: 660
Цоп ... и при вас , че ми предстои да пребоядисвам един куп столове , а имам и други идеи за споделяне !

# 617
  • Мнения: 8 999

Технологията е следната:
- 2 слоя remover (препаратът за сваляне на лак и боя)
- месингова четка и много фина шкурка (само ако се налага се ползва шкурка)
- кит за дърво за дупките, някои умишлено ги оставих Peace
- 2 ръце бял латекс с оцветител охра за постигане на цвят слонова кост
- 2 ръце лак за дърво мат

Искам да изкажа специални благодарности на felicidad17, която така мило сподели с нас това вълшебно нещо - Removal, на Оргахим. Сваля за секунди стар лак, боя и каквото се сетите от дървото. Просто прелест. Мажеш, а след няколко минути изръчкваш с шпакла с минимални усилия. Махането на стар лак се превърна в песен за мен! Не мога да повярвам на очите си, че след толкова време разпитване по специализирани магазини, не се намери нито един консултант, който да ми препоръча този препарат. Заради некомпетентни продавачи се наложи дори да си купя шлайф машина. Използвам случая, за да ви предупредя - никога не се набутвайте с виброшлайф, истината е само в лентовия шлайф! Но това вече няма никакво значение, защото остъргах до дърво де що имаше вкъщи чамов материал. Без да ме заболят ръцете, без да засипя цялата къща с фини стърготини! Само да ви предупредя, че трябва да работите с ръкавици и дълги ръкави, защото страшно гори. Ако случайно попадне върху кожата, незабавно изтъркайте мястото със сух памучен парцал, а не с вода.
Това е от мен, отивам да стържа!

# 618
  • Мнения: 718
baibibi, радвам се, че ти е свършил работа Peace После да покажеш резултатите Simple Smile

# 619
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Red shoe препоръча да пусна една снимка тук Mr. Green
незнам как точно е напревено, но имаше табуретка и маса към комплекта.
не можах да ги снимам, защото бях в магазина Peace

столче

# 620
  • Мнения: 1 181
ох защо не съм чела тази тема досега smile3538 Шкуря като луда един стол вече почти два дена, взе ми се акъла направо  Crazy Още днес ще отида да търся този Ремовал, че не е работа с шкурка.

# 621
  • Мнения: 660
felicidad , felicitaciones ! Wink

Шкафа е страхотен и освен това се оказа , че имаме мноого подобен на тавана , останал от баба . Ще се работи по твоя метод , то се е видяло .


Малко извън темата , но нали е пак в духа "направи си сам " ,искам да питам нещо - хрумнало ми е да си налепядекоративни камъни  на някои от стените .  Смятате ли , че ще мога да се справя сама или си е нужен професионалист ?

И относно мазилките - има ли самоизглаждащи се  , така , че да не е нужно да си спец с маламашката ? Искам да се отърва от тапетите , поне на повечето места из къщата , и да внеса малко цвят ?


Това столче е много забавно в този вид . Имам почти същото в банята . Като гледам по него са налепени всякакви пластмасови джунджурии , та дори и топчета .

# 622
  • Мнения: 120
За такива декоративни камъни и аз съм мислила да си налепя в къщи-много добре биха стоели ако имате камина и да ги залепиш на стената където ти е камината или да обхванеш две стени като започнеш отдолу на горе по диагонал и завършиш на другата-съседна страна ,пак по диагонал надолу  Hug Така си го представям аз-но мисля че на теб може да ти хрумне друга идея  Hug за лепенето предполагам че ще можеш да се справиш,само незнам колко тежат тези камъни-аз съм си налепила на терасата "Скални"камъни (домъкнати от мен и мъжът ми от гората smile3521) и ние си ги лепихме-дори моя бъркаше материала ,а пък аз ги лепих  newsm03 - изобщо не беше трудно,само да забъркате добре материала Hug

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 23 687
Декоративните камъни от линка всъщност са на плочки. И се лепят с лепило за плочки. Като си ги купуваш ще ти препоръчат подходящо лепило. Мажеш със специална назъбена шпакла и лепиш. Внимавай да подредиш правилно първите редове. Най-добре пусни един хоризонтален ред и една вертикална колона, разбира се като работиш с нивелир. За вертикална линия освен нивелир можеш да работиш и с отвес - на мен ми е по-лесно, по-добре се вижда.
Както е видно - мога да лепя плочки Simple Smile
Ако искаш да правиш като съфорумката - свободно съчинение от лично подбрани камъни - техниката е друга. Laughing

# 624
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Декоративните камъни от линка всъщност са на плочки.

Кажете къде се продават такива плочки, имитации на декоративни камъни или тухли,
защото аз си търся, но не мога да намеря.

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 23 687
Декоративните камъни от линка всъщност са на плочки.

Кажете къде се продават такива плочки, имитации на декоративни камъни или тухли,
защото аз си търся, но не мога да намеря.
Не знам, аз гледах преди 3-4 години в Габрово в един магазин за плочки. Мисля тук във форума съм мяркала линкове към подобни плочки. Мисля в темите за баня......

# 626
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
В Бриколаж, Практикер и големите мазазини за фаянс трябва да има  Peace

# 627
  • Мнения: 5 297
Дойде момента да покажа готовите ми столчета  Mr. Green.
Забравих да ги снимам преди боядисването - бяха тъмнокафяви с тъмна тапицерия.

Сега - http://media.snimka.bg/3208/012671666-big.jpg http://media.snimka.bg/3208/012671667-big.jpg

Столчето вляво е боядисано с четка с акрилатна боя на Оргахим, не ми харесва, ще го преправям.
Вдясно е боядисано със Status Aguadrop с дунапренов валяк, изглежда като шагрен, допада ми.
Избор на тапицерии се оказа оскъден, мислех да е само с кръгове, уви.

# 628
  • Мнения: 215
Здравейте,искам да попитам нещо.Имам едно светло бюро,което искам да потъмня.Мисля ,че най вероятно ще стане с лак,но и хабер си нямам от лакове и бои.Ей това е бюрото http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12673536 ,а такова искам да стане http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12673518
двата мебела един до друг изглеждат така http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12673484
Бюрото не е масив,но не знам точно какво се води.Ново е купувано е преди 3-4 месеца.
Благодаря предварително.

# 629
  • Мнения: 120
Аз преди време бях боядисвала една закачалка за дрехи и съндъчета за обувки,които бяха във светъл цвят от ПДЧ. Боядисах ги със цветен лак за дърво -цвят палисандър-получи се доста добре. Hug Боядисвах със валяк от естествена вълна от тези които са по-малките,но трябваше да повторя поне 2-3 пъти докато се получи желания цвят. Simple Smile

Искам да ви покажа един сайт ,кото намерих преди малко-има страхотни идеи.

LaValetta -забравих и аз да те поздравя за столчетата  bouquet,като ги отворих направо дъхът ми спря-станали са страхотно. Hug

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 16:40 от shampur

Общи условия

Активация на акаунт