Да преправим старите мебели!

  • 421 094
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 705
  • Габрово
  • Мнения: 366
Гардеробът е от тези с много плътен лак, като огледален ефект. Секцията и тя доста "лачена". Мислех, че само с фолио могат да станат, защото шкуренето е невъзможно, или поне не води до никакъв резултат. Когато отидох обаче в магазин за бои ми обясниха, че никакъв проблем няма с каквато боя искам да боядисам. Доколкото си спомням боите са "Леко", май жълтото е емайл лак, а другите от бързо съхнещите. Като абсолютен аматьор, когато ги избирах съм се съобразявала само с цветовете, които ми харесват и пасват на тапетите и фриза. И така с валяче и зверско търпение, на две-три ръце се получи това на снимките.  Wink

# 706
  • Мнения: 215
Много добре ти се е получило ,браво. Peace

# 707
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Красиво. И аз се чудеш да състаря ли етажерката, дето боядисвах вчера и днес, но реших това да оставя за следващия път, понеже засега не ми се връзва с останалото в стаята.

# 708
  • Мнения: 120
Красота Hug-мислех и аз да попитам за боите които си използвала,но виждам че са ме предварили
Другият ми въпрос е с какъв валяк боядисва-дунапренен или от естествена вълна?


Последна редакция: сб, 13 юни 2009, 13:22 от shampur

# 709
  • Габрово
  • Мнения: 366
Дунапренен валяк, а купувах и едни по-фини дунапренени много гладички и с тях е супер.

# 710
  • Мнения: 120
Дунапренен валяк, а купувах и едни по-фини дунапренени много гладички и с тях е супер.
Благодаря ти   bouquet

Като заговорихте за сменяне на вратички-ето и ето ние с мъжо ми какво направихме от старата грозна секция,като сменихме вратичките.Първо я вдигнахме с около 10 см.от земята с напречни дъски,които използвахме от старите вратички ( странното на тази секция беше че направо си беше на пода-нямаше никъкви кречета или такива дъскички newsm78-явно така са ги правили преди доста време).Корпуса на старата секция е светъл ,а плоскоста която взехме за вратичките е Орех Тиеполо (като ъгловите ни кревати) Жалко само ,че нямам снимка преди това-за да направите разлика  Blush Мисля ,че това може да помогне. Това е секцийка в кухнята,която я направихме също от надстройките на тази грозна секция.

# 711
  • Мнения: 1 568
Хубави идеи! Peace

# 712
  • Мнения: 345
shampur , браво на вас, сръчни ръце имате, това в кухнята особено ме впечатли!!!  Hug

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 571
baibibi, и масата и шкафа са страхотни newsm10
Точно такава маса имаме на село, навява ми мили спомени.

Какъв лак използваш за финиш?

# 714
  • Мнения: 8 999
Благодаря, mentolka!
За финиш - още не съм го направила. Но след почти цяла година търсене, питане и разглеждане, мисля, че най-накрая купих верния прозрачен и водоустойчив лак, който няма жълтеникав оттенък и ще запечата рисунъка, без да го променя. Една потребителка тук, Zax, на която съм безкрайно  благодарна, ме насочи към лаковете на Сократес. Вчера си взех, но не съм го отворила още, защото ще трябва да се транспортира до вилата /където обзавеждам с такива мебели/ и ме е страх да не се повреди нещо и да не протече в камиона, докато се лашка по пътя. Заминавам в края на тази седмица и веднага ще го пробвам.
Искам да споделя тук едно голямо мое разочарование - любимият ми бял лак на Фауст вече не се внася. Всъщност вече изобщо няма продукти на Фауст, в Практикер бяха останали само десетина кутийки, но с гадни цветове. Не мога да разбера, защо в тази държава, тъкмо когато си намериш нещо полезно, то изчезва от пазара! Мразя да става така.

# 715
  • Мнения: 588
baibibi

Как се получава състарения ефект? Това отдолу да прозира тъмния цвят?
Аз пак не разбрах   newsm78

Първо боядисваш тъмното, след това светлото отгоре и какво? шкури се горната боя на места ли?

А ако самата мебел е тъмна предишна боя, отгоре сложиш една бяла боя и изшкуриш става ли?

# 716
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
става. шкуриш на местата, дето биха се износили при употреба - ръбчета и т.н.
После полиуретанов лак и готово - той е безцветен или леко жълт, но за състарено на мен даже ми харесва.

# 717
  • Мнения: 588
арт мама мерси ГОЛЯМО   bouquet

# 718
  • Мнения: 220
здравейте, имам един гардероб който от времето избеля на места. Не е "лачен" както писа някой по-горе, а матиран. Това е стандартен ПДЧ материал,не дърво. Говорих с един дърводелец какво да направя . Искам да го освежа или по-точно ако го лакирам какво ще стане. Той ми обясни че лака ще падне. Вие правите страхотни неща със старите се мебели,но наистина ли трябва да са само от дърво.
иначе сменихме изхвърлящите панти с клавирни и стана много стабилен, но това избелялото е трън в очите. Не ми се иска да стане и лъщящ. Дали трябва предварителна обработка.
Дайте моля съвет.

# 719
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
ПДЧ с фурнир или ПДЧ с меламин?
Аз мин. седмица боядисвах фурнир.
Направих грешката да зашкуря тъмния лак - не беше лачен - и малко ми сълзеше кафявото - но с 5-6 ръце на тези места стана бяло. С блажна боя не съм имал аподобен проблем /но тогава и не шкурих!/, а с акрилатната се случи.
Ако е меламин - пластмаса - може да трябва и грунд... но не ъсм пробвала. Съветвам те да пробваш с надраскване от вътрешната или друга невидима страна.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 23:04 от арт мама

Общи условия

Активация на акаунт