Да преправим старите мебели!

  • 421 100
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 764
Да ви покажа как боядисах старите легла,само че с автоемайл лак.От тази тема научих,яе можело и с латекс.

http://media.snimka.bg/1426/009108106.jpg

И старото огледало,от векове събиращо прах в мазето на майка ми,напръскано с червен спрей (доста трудно хвана,може би зашото не го шкурих преди това)

http://media.snimka.bg/1426/009108067.jpg

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 21:57 от Дивиана

# 76
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много ефектни комбинации!

# 77
  • Мнения: 4 202
Уау, pipilota viktualia, страхотно е, а в тази лилава стена ми останаха очите  Crazy

# 78
  • Мнения: 4 380
Ксения,много ме заинтригува с това боядисване на фаянса.Напролет планирам частичен ремонт на кухнята,като мисля да оставя засега плочките и да подменя само шкафчетата.Фаянса е бял,в много добро състояние,никъде не е повреден.Голяма хамалогия ще е да се изкърти и подмени,а и е дълъг около 5 метра.Дали ще се получи добре ако ги боядисам,ами как се процедира с фугите?Моля те обясни по-подробно за технологията и ако можеш дай препоръки.И ако можеш поясни какво представлява тая лента за боядисване.Засипах те с въпроси,но с твоето мнение така ми пусна мухата за боядисването,че нямам мира.Сигурно нощес ще сънувам как търкалям валяка!

Ако фаянса е добър, но просто ти е писнал, не е нужно да го боядисваш целия. Достатъчно е на места да го декорираш и ще има вече съвсем друг вид. С декорацията на плочки се процедира така, както със всяка друга повърхност. Всички техники и материали са приложими. Шаблони, стикери, декупаж, пасти, платове, снимки...каквото се сетиш. На който пък и без това са му за смяна плочките и не му е жал, направо си е карт бланш за развихряне на фантазията. Важното е да не прекалиш с декорацията и да почувстваш мярката.
С фугите нищо не се прави- те се боядисват както и плочките. Релефът на всяка плочка поотделно си остава, така е по-интересно. За лента за боядисване, питай мъжа си. Не може да не е ползвал. Такава се ползва за равно отсичане на боята. Представлява лента като тиксо. Боядисваш върху нея, после отлепваш и на повърхността получаваш шарка във вид на лента. С лента можеш да направиш всякакви шарки и геометрични мотиви както на плочките, така и на стените или други повърхности. Аз отдавна се каня да декорирам стъкло по подобен начин, като стане, ще покажа.

Между другото, фаянса изобщо не е задължително да се заменя с нов. Т.е. наличието на такъв не е задължително. Той изпълнява чисто декоративна функция и ако не можеш да си позволиш скъп, качествен фаянс добре съобразен със стила на кухнята, ако не е подбран много внимателно за да допълва и подчертава мебелите, по-добре да не се слага никакъв. Латекса сам по себе си си е достатъчно практичен от гледна точка на почистване.

M_Nik, за банята е важно да избереш добре миеща се боя, останалото е същото.

Пипилота, огледалото е чудесно. Много модерно и много тенденция. И цветът на стените, и чудесния контраст на кашпата...Много добре. Само леглото трябва да преправиш. Често не е достатъчна само боя, когато самата форма е кофти. Бих си поиграла още защото си личи социалистическото ъглово легло.
Това детска стая ли е? За момиче или момче? Съчетанието на подобно синьо и ярко червено често се ползва за момче. Но огледалото е много женствено и гламурно.

# 79
  • Мнения: 1 849
Някиой знае ли как се прави "испанска стена" с колоркит? Търсих по нета, но никъде няма обяснено  newsm78
Имам една стена, която се е поомазала от парното, външната с прозорец. За да не боядисвам всичко, че мирише, а има и секции по другите стени, а и са си чисти... ми се ще да направя "испанска стена". Знам че се нанася с мече колоркит и става нещо по-релефно, но как точно?
Ксения, боята за фаянса акрилна, латекс или автоемайл трябва да е? И грунд ще трябва ли?

# 80
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Запис Grinning Седя ви с интерес

# 81
  • Мнения: 764
Радвам се ,че харесвате творенията ми!Благодаря ви!
Ксения,това е къщата на майка ми и това е моята стая.Всичко,което правим със сестра ми е почти без пари,от старо ново,но на мен така ми харесва повече,отколкото да сложа новите мебели без душа.За леглата -вярно,че са ръбести доста,ама аз съм аматьор и не ми идва идея за тях.Лилавото по стените всъщност е доста по-тъмно,но на снимката е излязло по-светло.
Ще ви пусна и снимки от стаята на сестра ми,в тъмнокафяво е (майка ми щеше да ни убие).Пердетата са за 5 лв от магазин секънд хенд.
http://media.snimka.bg/1435/009125211.jpg
http://media.snimka.bg/1435/009125218.jpg

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:32 от pipilota viktualia

# 82
  • Мнения: 4 380
Някиой знае ли как се прави "испанска стена" с колоркит? Търсих по нета, но никъде няма обяснено  newsm78
Имам една стена, която се е поомазала от парното, външната с прозорец. За да не боядисвам всичко, че мирише, а има и секции по другите стени, а и са си чисти... ми се ще да направя "испанска стена". Знам че се нанася с мече колоркит и става нещо по-релефно, но как точно?
Ксения, боята за фаянса акрилна, латекс или автоемайл трябва да е? И грунд ще трябва ли?

Грунд задължително. Иначе боята няма да легне на гладката плочка. Не бои на маслена основа или автоемайллак. Каквато и да е боя на водна основа, добре влагоустойчива. Екстериорна боя или боя за пода могат да свършат работа.

Какво е "испанска стена"?

Браво пипилота, вие сте завършени дизайнери с такова творческо вдъхновение напук на обстоятелствата. Laughing Не си ли се замисляла за такава професия?

# 83
  • Мнения: 1 849
Добре са се получили плочките!
Да знаете стара порцеланова мивка с какво би могла да бъде боядисана отгоре-вътре? Тя е вградена в шкафове, а те са си здрави, опитах да я сменя, но такъв размер не продават. А не ми се сменят всичките долни шкафове (на вилата е). Иначе мивката си е здрава, но е станала на жилки от времето. Минах я със спрей емайл-порцелан на Космос, но издържа 1 месец и падна.

# 84
  • Мнения: 372
Момичета и аз искам много да пооправя една секция и гардероб, но нямам и най малка идея какво да ги направя. Не можем да си позволим нови на този етап, а и ни побират доста багаж. Даите идеи. Лакирани са и блестят ужасно. Да ги мшна с шлайф машинка и после? Да ги боядисам или да им залепя фолио. Хареса ми идеята за ламината, но мъжът ми категорично отказа да прави каквото и да било за тези мебели. Но мен ме дразнят.
Как да им залепя фолио без да има балончета и без да се отлепя по ръбовете?
С каква боя да ги боядисам?

П.С. Видях, че сте обсъждали боите, но не изчетох всичко и се обърках.

# 85
  • Мнения: 4 202
Момичета и аз искам много да пооправя една секция и гардероб, но нямам и най малка идея какво да ги направя. Не можем да си позволим нови на този етап, а и ни побират доста багаж. Даите идеи. Лакирани са и блестят ужасно. Да ги мшна с шлайф машинка и после? Да ги боядисам или да им залепя фолио. Хареса ми идеята за ламината, но мъжът ми категорично отказа да прави каквото и да било за тези мебели. Но мен ме дразнят.
Как да им залепя фолио без да има балончета и без да се отлепя по ръбовете?
С каква боя да ги боядисам?

П.С. Видях, че сте обсъждали боите, но не изчетох всичко и се обърках.



Ako ще лепиш фолио и повърхността на мебелите е гладка, т.е. лакът не е напукан или олющен, по-добре не ги шлайфай.
Фолиото хваща най-добре на гладки и лакирани повърхности  Peace

# 86
  • Мнения: 1 632
Аз така облякох стар лакиран гардероб на село.
След като го облякох с фолио го обкантих, и изобщо не си личи, че е фолио.

# 87
  • Мнения: 372
Ивка, с какво обканти?

# 88
  • Мнения: 372
Облепяш с фолио, така че да захване и вътрешната страна и минаваш с кант за мебели? От дебелия кант ли?

# 89
  • Мнения: 17
Момичета и аз искам много да пооправя една секция и гардероб, но нямам и най малка идея какво да ги направя. Не можем да си позволим нови на този етап, а и ни побират доста багаж. Даите идеи. Лакирани са и блестят ужасно. Да ги мшна с шлайф машинка и после? Да ги боядисам или да им залепя фолио. Хареса ми идеята за ламината, но мъжът ми категорично отказа да прави каквото и да било за тези мебели. Но мен ме дразнят.
Как да им залепя фолио без да има балончета и без да се отлепя по ръбовете?
С каква боя да ги боядисам?

П.С. Видях, че сте обсъждали боите, но не изчетох всичко и се обърках.


Тъкмо и аз това щях да ви питам.
Имам такъв гардероб:

За такъв ли става въпрос, че ще бъде по-лесно да го облепя с фолио?
А пък тази секцийка:
си мисля да я боядисам, но с какво?
Много сложно ми се струва с фолио,а пък и кантовете са се отлепили и се чудя как да ги подготвя преди да я боядисам newsm78
Ей много се зарибих по тази тема и надух главата на мъжа ми да ги подновим LaughingЕ съгласи се.

Общи условия

Активация на акаунт