Да преправим старите мебели!

  • 421 103
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 348
Извинявайте, но да напомня - през дебел плат на няколко ката и внимателно с температурата.

# 106
  • Мнения: 2 270
Здравейте.
Мебелно фолио се залепва добре - без балончета - за стъклени повърхности, ако предварително се намокрят. Може би и на други, ако са гладки, опитайте с парченце.
Краищата на фолиото прилепват и държат повече, ако се минат през дебело парче плат с топла ютия. Изпитано.
Успех.
Да добавя към това-най добре да пръскате повърхността с вода към която е прибавено веро или друг препарат за чинии.Важното е да е доста мокро и фолиото си се мести и наглася спокойно.след като установите постоянното му място започвате да изкарвате въздуха с помощта на твърд предмет/най добра работа върши чистачка за лед по стъклата на коли.
Започвате , отвътре навън леко по повърхността да изкарвате въздуха и водата.След като сте готови оставяте няколко часа добре да изсъхне и ако има нещо за доизрязване тогава се реже с макетно ножче

# 107
  • Мнения: 120
Здравейте,

помогнете,
скоро правихме ремонт и си купихме малка секция за хола,днес полях едно от цветята което е  на секцийката и то протекло. smile3555
Видях го чак тази вечер,и с ужас установих че фурнира се е надигнал от началото на плоскостта-там където е залепен канта.
Моя побесня. smile3514
Още не сме и се нарадвали ,а аз да взема да я окепазя така smile3518
Ако някой знае някоя идея ,как да я оправя-нека пише. newsm17 Моляяяяяяяяяяя newsm17

# 108
  • Мнения: 2 270
Пробвай внимателно да намажеш с С200 , после слагаш една кърпа и минаваш с гореща ютия отгоре.Трябва да се залепи

# 109
  • Мнения: 120
Благодаря ти за отговора, но става въпрос ето за това,не знам как да го намажа с С200

секцията
проблема
още

# 110
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Доста кофти е станало това със секцията. Много белее.
Не ми хрумва нищо освен тънка ивица мебелно фолио от абсолютно същия цвят.

# 111
  • Мнения: 2 270
от снимките не можах много добре да вида какво е станало,но ако има отлепяне на самия фурнир залепи го с лепило.Вземи една клечка за уши и вкарай лепило в процепа-после действай с ютията през кърпа.Ако няма отлепяне ами се е раздуло ПДЧ-то то тогава работата става по сложна.Трябва да се отлепи внимателно част от фурнира , да се махне раздутата част от ПДЧ-то /с нож,длето/после трябва да се изглади с кит за дърво и да се залепи отново фурнира и канта.И другия път внимавайте какво купувате. Grinning

# 112
  • Мнения: 348
По-непрофесионално, но на мен ми помагаше:
белеещи драскотини и очуквания (отгледах 2 деца с едни и същи мебели) замазвах с подходящ нюанс кафяв фулмастер. Като се премахне цветовата разлика, не изглежда толкова страшно.

shampur,ще се радваме да споделиш, как все пак си разрешила проблема.

# 113
  • Мнения: 120
Ето тук ,можете да видите какво съм направила.

# 114
  • Мнения: 18 542
Това един непретенциозен гардероб изцяло самоделка. Вратите бяха от обикновени пдч плоскости в различни цветове  Shocked



Остава да се лакира дървената рамка (ще стане лятото когато може да се проветрява), да се сменят дръжките и да се направи декорация със стикери.

нещо такова...още не съм решила окончателно  newsm78

# 115
  • Мнения: 8 999
Брей, Миоки! Страхотно е. И аз съм решила да направя нещо подобно, но лошото е, че нямам гардероб. Първо трябва да си купя, а после да го префасонирам. Може ли да обясниш какъв беше в първоначалния си вид /гардероба/ и как постигна този ефект /на лъскаво бяло/. Апликацията, явно, е стикер /или греша?/.
И един общ въпрос - с какво се сваляше стар лак от дървени мебели? Купих си на старо страхотни столове, леко олющени, но това не ме притеснява, защото идеята ми е да ги състаря допълнително. Ама като се сетя какво чегъртане падна, докато обработвах масата и шкафовете, направо ми призлява, ако ще трябва да стържа с шкурката тесните елементи на столовете. Помогнете, ако се сещате за нещо!

# 116
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Миоки - страхотно е станало - БРАВО!

# 117
  • Мнения: 18 542
Гардеробът го е правил баща ми. Дървени летви за предна рамка, на които са закачени вратите и рафтове на стената на нишата. Пантите са клавирни.
Вратите са ПДЧ плоскости с гладко покритие. Много се чудих дали да ги боядисам или да ги налепя с фолио и в крайна сметка реших боя, понеже бяха съвсем гладки. Намазах ги с автоемайл лак 3 ръце.
Стар лак само с шкурене. Имам една машинка с диск (не знам как се казва), на която се закрепят или нож или шкурка и не трябва да се търка на ръка. Става доста бързо и нетрудоемко. Ще проверя как се казваше.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Миоки мисля, че имаш предвид флекс. Възможно е и на бормашина отпред да се сложи вместо свредло телена четка, ако е само за състаряване.

# 119
  • Мнения: 18 542
Миоки мисля, че имаш предвид флекс.
да, точно така беше  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт