Да преправим старите мебели!

  • 421 115
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 165
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Мерси много,и аз предпочитам мат повече! А спомняш ли си коя марка ползва и си доволна?

Ами мисля, че бяха на Мегахим.
Отидохме в строителния хипермаркет Фантастико и там ни препоръчаха.
Но това беше преди 5 години.
Сега скоро гледахме в Бриколаж.

# 166
  • Мнения: 18 542
Оргахим Русе също имат. Има ги във всички строителни хипермаркети и повечето  железарии.

# 167
  • Мнения: 243
Благодаря момичета Simple Smile

# 168
  • Мнения: 4 380
Ивка,ще се радвам да видя снимките наистина!
Омръзна ми ,xenia ,да съсипваш темите! Rolling Eyes

Така ли мислеше и когато ти обяснявах за чама? Shocked Колко неблагодарен народ! ooooh! Следващия път ще чакаш Миоки или риа да ти отговарят. Странно как Малена я няма в компанията.

# 169
  • София
  • Мнения: 9 862
xenia ,ще ти пиша на лични,няма да оспамвам в темата.Само да кажа и тук,че тогава ти благодарих.Не ми се рови назад.

# 170
  • Мнения: 4 380
Чакам на лични да ми отговориш. Нямат нищо общо благодарностите с неблагодарното отношение. Преди да кажеш че някой съсипва темите, погледни първо кой и как започна и се огледай срещу вятъра ли ще плюеш.

# 171
  • Мнения: 1 632
Moмичета, моля ви, престанете!
Темата е много хубава, за да я разваляте!
Влизам тук, за да науча нещо ново, а не да ставам свидетел на безсмислени спорове!
Всички ние тук имаме различен стил и опит!Нека обменяме опит и мнения, а не да ги превръщаме в грозни спорове!
Чакам
  • ивка-щастливка [/b] да сподели красотите, които е постигнала.
baibibi, не знам дали са красоти, но се опитах от нищо да направя нещо!
Оф, малкия пак ревна Tired
Ще покажа утре Hug

# 172
  • Мнения: 222
Грундът е желателно да е на същата фирма, от която и боята. Осигурява по-добро сцепване на слоевете.

Дали може да не се шкури...Релефът на повърхността не е от значение- той е прекалено голям за целта. Нужно е "надраскване" на самата повърхност. При определени по-грапави повърхности може и без шкурене. Когато се ползва грунд, може и по-малко грапави. Ще прецениш според гладкостта на самата повърхност. Ако е лакирана, шкуренето е задължително. Не е нужно прекалено силно да се вманиачаваш и да сваляш целия предишен слой със шкурката. Целта е само да надраскаш финно повърхността до "матовост".

Благодаря ти Ксения. Ще пусна снмки, когато ги направя.

Аз с  латекс съм боядисвалатръбите за парното в стаята на сина ми и стана перфектно, но със столовете не з нам как ще е . Малко ме притеснява да не цапат, но ще видим.

Ще ти бъда благодарна ако напишеш отново марката на латекса който си ползвала, нещо не успявам да намеря точната страница и ми стана лошо от препрочитане на цялата  #Crazy тема.

# 173
  • Мнения: 4 380
Грундът е желателно да е на същата фирма, от която и боята. Осигурява по-добро сцепване на слоевете.

Дали може да не се шкури...Релефът на повърхността не е от значение- той е прекалено голям за целта. Нужно е "надраскване" на самата повърхност. При определени по-грапави повърхности може и без шкурене. Когато се ползва грунд, може и по-малко грапави. Ще прецениш според гладкостта на самата повърхност. Ако е лакирана, шкуренето е задължително. Не е нужно прекалено силно да се вманиачаваш и да сваляш целия предишен слой със шкурката. Целта е само да надраскаш финно повърхността до "матовост".

Благодаря ти Ксения. Ще пусна снмки, когато ги направя.

Аз с  латекс съм боядисвалатръбите за парното в стаята на сина ми и стана перфектно, но със столовете не з нам как ще е . Малко ме притеснява да не цапат, но ще видим.

Ще ти бъда благодарна ако напишеш отново марката на латекса който си ползвала, нещо не успявам да намеря точната страница и ми стана лошо от препрочитане на цялата  #Crazy тема.

Ако латексът е качествен, миещ се, няма да цапа. Аз принципно ползвам 2 марки- Бенджамин Мур и Сико. Втората я няма в България, но вие си имате разни други добри европейски марки. Прочети все пак темата-там има подробности за качеството на латекса!

# 174
  • Мнения: 222
Прочети все пак темата-там има подробности за качеството на латекса!

Четох я вчера. Видях и съветите за качествения латекс.   Просто в момента не намирах мястото с името на фирмата .

Да , беше Бенджамин Мур -Благодаря тиотново. - ето го и сайта им  http://www.benjaminmoore-bg.izotech.com/interior.php

И доколкото помня, ти препоръчваше винил , а не акрил нали така?

# 175
  • Мнения: 4 380
Да. така. Но ако ползваш Бенджамин Мур няма да сбъркаш. За по-качествен латекс аз не съм чувала. Чудесен, миещ се и с много богата цветова гама, на която няма конкуренция. Ползвам Сико само като по-евтина алтернатива със също добри миещи се качества, но палетката му е доста по-бедна.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз не давам съвети и обяснения в област, в която не съм специалист.
Опитът ми е в рамките на петнайсетина години регулярно боядисване и промяна на мебелите вкъщи. Уточнявам, че повечето са били от дърво и съм използвала български бои и материали.

Латекса, за който говори Ксения едва ли има много общо с нашата представа за латекс. Ако следите редовно, ще знаете това, но ако влезете и получите отговора "боядисай с латекс", предполагам ще възникнат въпроси и проблеми. Точно по тази причина се включих. Rolling Eyes

Иначе принципът си е както Ксения го е обяснила: повърхностите се почистват с някакъв обезмаслител; шкурене, за по-добро сцепление, а ако има друга боя, трябва да се премахне основно; пак почистване от прах и прочие; следва един пласт, който се нарича грунд, ако нямате специален, направете го с разредена боя, целта е да проникне в повърхността на дървото и да послужи като добра основа за следващите ръце; след като изсъхне добре започвате втория пласт вече с нормална боя; третият пласт след като добре изсъхне втория.


Толкова исках да кажа и за да не е спам, по-късно ще снимам един скрин, който сравнително скоро боядисах в бяло.

# 177
  • Мнения: 1 632
Ами мисля, че ще ми е трудно, защото е отворено, като библиотека и има доста части за облепване(дано ме разбрахте), но пък сега се сетих да облепя само шкафчетата и чекмеджетата в някакво жълто, а другото да си остане в този си вид и да сменя дръжките. Дали ще се получи добре newsm78
А и още нещо, ако не успея да го залепя както трябва може ли да се махне.
2. Или е задължително да подгъна фолиото? И ако трябва да го подгъна - съвсем точно ли да легне и погрие или просто малко ад е подгънато, което ще се закрие с канта?
Малко объркано съм го описала, дано ми разберете въпросите.

и аз това се чудех newsm78
Ами ъглите как се правят, ако се подгъва?
Съжалявам, че чак сега давам снимки, но бяхме временно без фотоапарат, а качеството на тези не  е много добро, защото не съм разучила още фотоапарата.
От стари плоскости сме сглобили шкафчетата и ги облякох с фолио,ето:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10197221
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10197082
Това е разликата с и без кант http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10197110
Това е 1 стара дъска, която намерих в мазата.Изшкурих, лакирах и облепих с канап. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10197100
И пак за фолиото... Старият бял хладилник облепен с фолио http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10197233
 

# 178
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
ивка, станало е много добре.
Между другото аз също си облепих една стара секция с фолио.
Запалена от теб, разбира се  Grinning
Но използвах нейния кант, който беше по тъмен.
Фолио слагах само на фасадната й част.
Стана страхотно. като нова е.
Смених и дръжките.
Само не знам така при положение, че фолиото е само на фасадата няма ли да почне да се бели?

# 179
  • Мнения: 1 632
Аз за това застъпвам малко, така че да легне канта върху фолиото.
Гери, дай снимки Praynig
Ако нямаш зверчета като моите да човъркат фолиото, няма да се отлепи! Peace

Общи условия

Активация на акаунт