Да преправим старите мебели!

  • 421 103
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 180
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз за това застъпвам малко, така че да легне канта върху фолиото.

Е да. Така ясно, но аз като реших да ползвам канта от секцията  newsm78
Ще видим колко ще издържи.

# 181
  • Мнения: 1 632
Мини го с ютия, за да прилепне хубаво, и почти съм сигурна, че няма да се отлепи!

# 182
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мини го с ютия, за да прилепне хубаво, и почти съм сигурна, че няма да се отлепи!

Два въпроса:
1. През кърпа с ниска температура на ютията ли?
2. Може ли да го направя сега, когато са минали 2 месеца от облепянето.

# 183
  • Мнения: 1 632
Аз го правя с чаршаф на средна температура,но става и с кърпа!
И сега можеш да го минеш, но наблягай на ъглите и краищата!

# 184
  • Мнения: 8 999
  • ивка-щастливка[/b], завиждам ти за сръчността! В тоя живот съм облепяла два пъти нещо - вратата на детската и един шкаф. Е, ползвах всички знайни и незнайни прийоми, за да избегна бабунките, но нищо не помогна. А и фолиото тръгна накриво, та накрая, не стига че беше на мехурчета, ами и вървеше на верев.
    А на твоите неща стои толкова гладичко!
    Много хубави са станали, особено ме впечатли хладилникът.

# 185
  • Мнения: 1 632
baibibi, благодаря ти за милите думи! Hug
Гери и на теб! Hug
Гладки са, защото е върху ламинирано ПДЧ, ако е боя, иска яко шкурене.
За това и не ти си е получила вратата.
Ако е широка площ за облепяне, задължително с помощ, за да не върви на криво.
А хладилника претърпя доста промени .... ooooh! докато стане така!
Първо го бях боядисала сив, но с валяк и беше на петна(защото съм нетърпелива и нямах време да търся пистолет), че мъжът ми щеше да ме убие Crazy.
Тук се вижда с боята http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2401962
За да си поправя грешката, изшкурих и боядисах със спрей, ама някакъв калпав. ooooh!
После целят ставаше на пръсти и петна, да не говорим как оставаше по пръстите ни.  Mr. Green
Накрая с фолио което децата разкъсаха до някъде Tired
И така стигнах до варианта; отрязване и изчистване на фолиото до където е прецакано.Залепих друго фолио и където се виждаше чертата от съединяването, сложих самозалепваща лайсна венге с инокс.
Сега където е сив, пак е фолио!
Ох, че дълго стана Crazy
Трябваше да го кръстя историята на моят хладилник! Mr. Green

# 186
  • Мнения: 844
  • ивка - щастливка цялата кухня ли е във фолио? Много добре се е получило. На мен понеже в скоро време ми предстои ремонт ..... и старите талашитени шкафове ме дразнят, ги освежих малко с фолио .... понеже са бели във вътрешната част сложих зелено и стана добре/ горе - долу/.

# 187
  • Мнения: 1 632
A
  • ивка - щастливка цялата кухня ли е във фолио?
Кухнята не е с фолио!Там е още нова и недовършена, но заради нея облепих хладилника!

# 188
  • Мнения: 222
......
Иначе принципът си е както Ксения го е обяснила: повърхностите се почистват с някакъв обезмаслител; шкурене, за по-добро сцепление, а ако има друга боя, трябва да се премахне основно; пак почистване от прах и прочие; следва един пласт, който се нарича грунд, ако нямате специален, направете го с разредена боя, целта е да проникне в повърхността на дървото и да послужи като добра основа за следващите ръце; след като изсъхне добре започвате втория пласт вече с нормална боя; третият пласт след като добре изсъхне втория.
.....
.
Какво е обезмаслител?
 И няма ка да изшкуря столовете поради релефа на повърхността им.(
Ще стане ли нещо ? Cry
Ще следя и за снимката на скрина.

# 189
  • Мнения: 844
Ох ..... извинявай нещо не съм разбрала  Embarassed

# 190
  • Мнения: 61
ууу,страхотна тема.БРАВО  Party така си падам по тези неща.... ние имахме 1 стар вграден грозен соц гардероб в антрето и като правихме ремонт и се нанасяхме,мъжът ми искаше направо да го изрине  ooooh! обаче го спасих:изшкурихме лака,минахме го с кит за дърво и после автоемайл лак,нови дръжки  и стана супер, СКШ-тата в кухнята с белите гадни плочки отдолу и на тях пълна промяна.Махнахме сивите лентички на вратичките,които служат за дръжки и ги пръснахме с оранжев спрей,върху шкафчетата сложихме оранжево ПДЧ с лунички,върху плочките със силикон залепихме пак от оранжевото пдч(бяхме си го поръчали с дпки за контакти и тн),монтирахме кухненски плотове и кухнята стана НОВА.Свекърва ми си облепи нейните СКШ с фолио и също стана мн.добре.Ще снимам и ще ви покажа.До скоро!Смятам да съм редовна  Hug

# 191
  • Варна
  • Мнения: 1 231

Какво е обезмаслител?
 И няма ка да изшкуря столовете поради релефа на повърхността им.(
Ще стане ли нещо ? Cry
Ще следя и за снимката на скрина.

Ой, забравих за снимката, ама утре най-рано. Confused
Скринът не е нещо особено, но аз си го харесвам и не ми се разделя с него

Обезмаслител наричат едни препарати, създадени точно с тази цел - да разграждат мазнините. Може да се използва всичко, което върши тази работа, едно време ги миехме с веро или спирт, ако е по-замърсено.
Столовете струговани ли са, че те затрудняват?

Аз сега се сещам, че и кухнята ми става за пример. Понеже много държах да си запазя старите дървени вратички (за почуда на майсторите) ги боядисах бели и ги комбинирах с малко плоскости.

http://farm4.static.flickr.com/3440/3225013905_af1bb116f7.jpg?v=0

Проблемът е, че ми се върти в главата някакъв нов вариант и май пак ще пада шкурене и боядисване. Rolling Eyes

Ивка, браво за хладилника, много добре е станало. Аз така и не се престраших на стария.

С фолио преди се заигравах, но много туткава работа! Иначе държи много. На свекърва ми й бях облепила кухненския плот, десет години почти не мръдна.

# 192
  • Мнения: 373
Аз сега се сещам, че и кухнята ми става за пример. Понеже много държах да си запазя старите дървени вратички (за почуда на майсторите) ги боядисах бели и ги комбинирах с малко плоскости.

http://farm4.static.flickr.com/3440/3225013905_af1bb116f7.jpg?v=0



Мен направо ме грабна тази кухня.Heart Eyes Дръжките на вратичките сменяли ли сте ги или са си старите? Ако сте г сменяли, откъде са купени. Имаме една отвратителна секция, и единственият начин да запричлина на нещо по-свястно на този етап, е да и се сменят дръжките. Thinking

# 193
  • Мнения: 4 380
......
Иначе принципът си е както Ксения го е обяснила: повърхностите се почистват с някакъв обезмаслител; шкурене, за по-добро сцепление, а ако има друга боя, трябва да се премахне основно; пак почистване от прах и прочие; следва един пласт, който се нарича грунд, ако нямате специален, направете го с разредена боя, целта е да проникне в повърхността на дървото и да послужи като добра основа за следващите ръце; след като изсъхне добре започвате втория пласт вече с нормална боя; третият пласт след като добре изсъхне втория.
.....
.
Какво е обезмаслител?
 И няма ка да изшкуря столовете поради релефа на повърхността им.(
Ще стане ли нещо ? Cry
Ще следя и за снимката на скрина.

Никакви обезмаслители! Shocked
 Шкуриш и почистваш с влажна кърпа от прахта. Кърпичка и водичка.

Предната боя не е задължително да се сваля основно-горният ще покрие. Сваляш само в случаите когато боята е зле нанесена- с много наплъстявания които не те устройват. Ако има добър тънък и гладък слой- абсолютно излишно.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 19:40 от xenia

# 194
  • Мнения: 2 084
Сръчни момичета, здравейте! Аз съм една доста смела майсторка с доста търпелив съпруг. Ще чета и ще се вдъхновявам.

Общи условия

Активация на акаунт