Арабско слънце тук ни грее,а чудна птичка,песен пее-и то за 94 пореден път

  • 30 016
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 689
Шиланка-шейтанка-някога хората са се молили на рогозки от палмови листа или направо на земята,пясъка...
Ние сега се глезим с тези килимчета ,разпространени са от Османската Империя,не са задължителни.
на арабски се казва килим(на малко килимче),пак сме попили чужда дума.
Не бива да те разсейват ,,рогата,,:метни един шал и готово или си намери нещо друго,мен напр.ме мързи да постилам килимче,но си имам винаги готова малка черга.
 Нищо не бива да те разсейва,затова птици и др. на пердета и стени не е хубаво да има в един дом на мюсюлмани,имаше хадит за това.
Сунната с пръста правиш ли я?Тя е против шейтан,ако не знаеш,на лични ще ти кажа.

Интерсна фатауа четеш,не знаех  Crazy
Също гола да не се стои дълго,а преди цуни-гуни се казва следната дуа:

,,В името на Аллах!О,Аллах,дръж настрана шейтана от нас
и дръж настрана шейтана от онова което си ни дарил!''
                                                             (Ал Букхари и Муслим)
Naairah -и аз така мисля за НЛО,както и много други хора. Peace
И ние сме добре,алхамхамдулилла,на Кари и се клати зъбче,а няма 6 год още Cry Heart Eyes

Тези работи с билки и хапове за прекъсване на бременност според мен все са намеса в божиите работи...т.е.наказуеми. Simple Smile
Аз не бих,ако ще 10-ти път да забременявам.
 индийките казват,че бременните не трябва да ядат папая,защото предизвиква аборт Rolling Eyes

разказа на Дала за алжирските джинове :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314981.msg8154532#msg8154532

спокойни сънища  Joy

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 22:06 от Water Lily

# 76
  • Мнения: 502
здравейте момичета!
хайде и аз в новата тема! благодарско на Дуа за което!  bouquet
Снежна честито и от мен със закъснение за рожденния ти ден с най-искренни пожелания за здраве,здраво бебче и много щастие!  bouquet,
 тия дни едвам прочетох изписаното и нямаше време за писане.
сега съм в чуденка какво да подаря за рожденния ден на мъжа ми. малко остана, а нищо още не съм решила. за толкова години просто идея си нямам какво е останало неподарено, а и той не ми помага хич.
чета тука за джиновете и каквото съм шубе направо настръхвам. сещам се в началото на лятото май беше пак писахте за джинове, е тогава направо косата ми се беше изправила като четох разни разкази за появат на джинове нощм и вечер като лягам понякога се сещам и.......
Невена- моите съболезнования за баба ти! лек път!
Събинка - дано по-бързичко да оздравеят децата. с тази градина само вируси си предават, но съм чувала че всяко дете трябва да мине през това, за да си игради имунната система. направо сърцето ми се свива ние като го почнем този период дето тъкмо оздравее и тръгне на градина и хайде пак наново болничка.
за разстройство съм чувала че млечните продукти не се препоръчват, желателно е обезмаслено сирене, нискомаслено мляко. аз се бях натровила миналата година и се обезводниха само за няколко часа тъй като се почна едно повръщане и разстройство. но и бързо наваксах с Ентерол.
относно бабините рецепти -може и да действат, но малко ме е страх. а и не бих се подложила на такова нещо- както вика Лили и 10 деца да имам пак не бих пробвала.
хайде лека и от мене!
целувки на всички и дано Шехи- Ели да се върне отново. много ще ми липсва!

# 77
  • Мнения: 800
Лили, тия рога отскоро излезнаха, преди ги нямаше  Confused


Кажи суната за пръстта, не я знам, ама давай тук, може и други да се възползват  Wink


охххх, ако до 11.30 тези не си тръгнат, ще щурмувам с пижамата, дано се засрамят, ама не вервам...   #Cussing out



# 78
  • Мнения: 3
Аз пък искам да се оплача,че съм много зле.Пуснах в една стара тема едно питане,ама нали съм заплес неразбрах как да получавам известия за отговори по темата и пропуснах де що се е изписало,а че взеха и я заключиха.Сега корегирах грешката схванах как стават нещата,та да доразкажа.
Моето питане беше за моя приятел алжирец.Аз имам дете,той няма деца,няма жени.Аз живея в Англия,той също беше тук за 6 месеца,но си замина.Иска да минем на следващото стъпало да се ожени за мен.Той няма против и детето да е с нас,обича го като свое,радва му се,че и го защитава като ме ядосва.До тук всичко е много хубаво,обаче понеже докато бях в неведение как да получавам известя,се порових за Алжир и взеха да изкачат едни зелени жаби като-гражданска война,атентати,отвличания на туристи,там някакви предупреждения,че не е много безопасно,че многоженството било разрешено.А от другата страна на везната е моя човек той казва спокойно тук е като във всяка друга държава,аз искам само теб никога няма да погледна друга,маика му и баща му знаят за нас нямат против и така всичко най-хубаво.Обаче въпреки,че познавам и други араби,никога не съм имала жръзка с тях,само сме приятели,а с този е различно,него го обичам и искам само най-доброто за нас и тук идва проблема как да отсея информцията.Предния път тук се запознах с едно момиче,което живее в Алжир и е омъйена за местно момче,тяказва,че всичко е до човека и че там си е цивилизация.Това добре,обаче мисе иска да събера повечко мнения.
Иначе ситуацията при мен е сложна схема от премисляне 10 хода напред.Аз тук имам работа,уча,искам да жзема гражданство,а това са си 3 години седене тук.Той пък си има работа там иска аз да ходя при него.Съгласен е и той да дойде при мен,но и на мен и на него ни е ясно,че ще е трудно за него тук.И така въртележка както и да го погледнеш се един от нас трябва да се откаже от нещо.А най-лошото е,че трябва да го измислим до февруари.
Дълго стана,но исках да обясня всичко,а сега чакам да ме посъветвате,защото аз вече съвсем съм се побъркала от мислене.  helpuu

# 79
  • Paris, France
  • Мнения: 14 422
Здравейте,

Благодаря на всички от все сърце за съболезнованията.
Наистина ми е много тежко, ужасно тежко, защото тя е жената, която ме е отгледала от десетдневно недоносено бебе до първи клас и след това, разбира се, но знаете за първите седем години. Невероятен човек с невероятна съдба, който знаеше и можеше всичко и не отстъпваше пред нищо и правеше всичко по силите си и даже повече за да бъде от полза на близките си.. Отдаде живота си за да ни отгледа и възпита с майка ми.

Не обичаше студ и тъгуваше по родното средиземноморие. Отиде си преди да дойдат с взлом минусовите температури.
Отиде си в сезона на рожковите - любимия и плод!

Утре пътувам а още не съм стегнала багажа! Децата и нарисуваха картички.

Снежна пожелавам ти всичко най- най - хубаво и весало bdbaloni  Gift.

До скоро и ще ми липсвате, защото в София нямам нет.


Поздрави и целувки

# 80
  • Paris, France
  • Мнения: 14 422
Линналов, не зная какво да ти кажа. Ако го искаш, женете се! Не е нужно да живеете в Алжир. Бракът няма да ти попречи да учиш, работиш и вземеш английско гражданство. Друг е въпроса, че той сигурно ще иска деца и прочие.

# 81
  • Мнения: 465
Добро утро bouquet Днес кафето е от мен Wink



Невена лек път Hug
Лили, мерси за сайта!
LinnaLove, добре дошла, отново   bouquet
Кате Ш&Ш, видях, че за Теди питаш.. Тя си е изтрила албума cry доколкото видях.
Ди, моля те, пропусни поне рецептата с боба (нищо лично към авторите ѝ Peace), ама ефектът ще е колкото ако глътнеш 2 блокчета от Lego-то на детето. С лимонче става, както не помня кой писа, даже може лимонов сок да пиеш през деня, ако ти е здрав стомаха  Peace А и грипът тази година е гаден и по седмица си държи.

Бягам да се уча.. да проверя дали ще сполуча  hahaha Спи ми се та две не виждам и вече закъснявам.. Не мога ставам сутрин рано от известно време  Tired Никога не съм била много поспалива или да съм се будела много трудно, а напоследък какво ми става не знам. Ако мога и по 10-11 часа ще спя.  Според мен изпадам в летаргия и ми е време за зимен сън  Mr. Green
Брей, че съм мрънкало рано сутрин   hahaha
Лек и усмихнат ден   bouquet


# 82
  • Мнения: 216
Добро утро,чудни птички-арабелки


Латеа-мерси за кафето и успех-и аз по принцип ставам без проблем,но като забременеех-изведнъж ставах поспалива Wink

Билбей-значи има ефект горчивката-аз нямам синузит,но за други неща казват,че е ефикасна-та затова питам-помага ли или не newsm78

Линалов-желая ти да вземеш най-правилното решение-слушай сърцето си-аз така правя като съм в подобни дилеми-следвам сърцето си-но правя всичко възможно нещата да се подредят добре..

Теди-изоставихте ни Cry... при първото появило се препятстви-ние сме вече от другата страна-ела при нас-ще прескачаме заедно и останалите newsm51

Амал-дано имаш нет- Heart Eyes

Наина-значи мислеше,че означават някакви дървета джиновете Laughing-разсмя ме

Ди-а тази книга и на мен ми се ще  да я чета newsm78

Дано да си овладяла  Разстройствената тема-както я определи Либра Laughing
Петя,
hahaha Joy
Цитат
Kaкво правят в тоалетните и баните тия  джинове бе !? Секс манияци ли са к'во са ?! #Crazy
ще разкажа сл.малко още Wink

Бре Лиле-с това джудже ми скри шапката

Видяхте ли нашата Дивиана-не се занимава само със заключване на теми Wink
Тя твори красота,а с това върху което се е трудила-се опитва да промени към по-добро
света около нас-  bouquet-А ние тук за вяра спорехме-Дела,а не само думи са нужни...


# 83
  • Мнения: 2 804
Момичета , здравейте ! Hug
Да се запиша и аз преди да сте отнесли и тази тема . Много сте бързачки . Laughing
Искам да пожелая от сърце на всички вас и на близките ви много здраве и  сбъднати мечти през новата година !
Живот и здраве януари съм отново на линия !
Весели празници и много положителни емоции !  bouquet Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 216
...Като оставим за малко онзи вещер дето си има за съдружник зъл джин-
ще ви пренеса 30 години назад,за да разкажа за случая на наш комшия,
който почина вече,но преди това бе мъчен години наред от зла женска джинка...
Къде и как става срещата им...
Хаж Маарув-така се казваше човекът,
работи като градинар при едно
заможно палестинско семейство на територията на Израел през 70-те години
(това преди окупацията-хората са си влизали и излизали свободно)
една нощ,хаж Маарув отишъл до кладенеца,да налее вода-
кладенецът е под земята и до него трябва да се спуснеш по поставената за целта стълба.
Докато се спускал по дългата стълба,човекът за нещастие паднал отвисоко
 до отвора на кладенеца Confused
изненадал се,че въпреки височината,нищо му няма.
Налял вода и понечил да се качва,тогава с притеснение и страх открил,
че нещо му пречи да се качи-нещо го възпрепяства...
Опитите му се оказали безрезултатни,докато не настъпила сутринта-тогава се качил с лекота...
Скоро се върнал в Ливан и пожелал да си търси съпруга-обличал се хубаво,ходел по гости,
пиел чай...докато една нощ,съседите се събудили отнечовешките му викове...
помощ,остави ме,...Сестра му била потресена,комшиите и надошлите на помощ
-също-гледалли го как се брани от нещо невидимо и как страшно страда...
Като дошъл на себе си разказал,че това била Джинка,която му казала ,че като паднал в кладенеца, убил дъщеря и...и тя за отмъщение се заклела да го мъчи цял живот-
и да умрат заедно... Sick
Започнало се...
Хората казват,че както съвсем спокойно си пие чай с тях,изведнъж извиква-
ето я,тя идва-ето там,откъм планината-оставете ме сега...
Отстрани изглеждало страшно-какво ли не го карала да прави със себе си-често го виждали като съвсем луд-стоящ с вдигнати ръце и лице към жаркото слънце,или пък съвем гол излизал на улицата...положението много се влошило...Тогава по ирония на съдбата,привърженици на партията на Саддам от Ирак придошли в Ливан(те били противници на местното управление),но в случая,довели един
шейх от страната си,който бил преминал  специално обучение по Корана-как и какви Знамения се четат на човек ,за да бъде оставен от Джин...
Известно е,че в някакви планини,нейде из Ирак,в близост на реките Тигър и Ефрат ,
има пещери...там се посвещават в четене на знамения от Св.Книга по нестандартни начини-едни го правят за прогонване,но има и такива ,които обучават за зло... Confused

afwitch

.Следва продължение.........

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 10:04 от DUA

# 85
  • Мнения: 3
DUA,Letea,Nevena Virolan,благодаря за подкрепата.
Това за джиновете беше интересно,но не го разбрах съвсм,но ще се върна назад да видя откъде извира въпроса за тях.
А искам и да се похваля,моето хлапе без да иска ми разби носа и сега цяла седмица няма да работя на студено,на закритата писта,а ще съм в офиса,което значи-топло,компутър,интернет и по-малко работа  Hands Clap

# 86
 lovekissДОБЬР ДЕН и от мен на вси4ки .                                                                                                                                                                                          Благодарско на WATER LILY ,DTTI и KATYA за адреса ,които ми дадохте моми4ета снощти нямах тьрпение да заспят децата за да седна да по4ета.Много е любопитно ,защото 4ак сега нау4авам какьв е превода на някои молитви ,които знам .Дове4ера продалжавам......  Мила ЛИНАЛОВ от мен това: ПОСЛУШАИ  СЪРЦЕТО СИ!   Лек ден на вси4ки! Two Hearts                                                                                                                                                        

# 87
  • Мнения: 56
Добро утро момичета Hug
добре дошла на Linnalove  bouquetмай-май алжирките се увеличаваме бавно но славно Laughing
както вече знаете имам виза за един месец и летя във вторник Praynigстискайте палци а пък аз като се завърна ще ви разказвам на дълго и на широко.
хайде до скоро че ме чакат последни покупки
лек и спорен ден на всички Hug

# 88
  • Мнения: 74

Добро утро ,мили арабелки.Ето за който обича шантави кафенца. Hug
Много са интересни историите за джиновете.Тук разправят,че преди 10 години много хора са видели джинове (слава богу сега няма такъв наплив)
Сестрата на мъжа ми ми разказва,че се събудила посред нощ ,защото усетила нечие присъствие.И като погледнала една много ниска жена ,облечена в черно стои до нея и я гледа.Направо се парализирала от страх и даже не могла да събуди мъжа и,който спял до нея.И така стояла тя около 5 минути и си тръгнала през вратата.То може да са били и 5 секунди си мисля,ама на нея и се е сторила цяла вечност. #Crazy
И аз съм чувала,че предпочитат да стоят в банята,така че ако отваряте горещата вода първо трябвало да се каже Бисмилля и после да пускате водата,защото ако им попарите децата може и да си отмъстят.Също много пъти съм се питала в България едно време много се заговори за полтъргайс-може би е ставало въпрос за джиновете. newsm78

# 89
  • Варна
  • Мнения: 915
newsm51Арабски дами от близо и далеч за среща вий във Варна се сберете и в 18,30 днес на пицария ШРЕК бъдете,елате да се запознаем да поговорим и да помечтаем   newsm51

Присъствие строго задължително,извинителни не се полагат  Mr. Green,носенето на апарат е препоръчително  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт