Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 692
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 3 770
ala-bala , моите също втасаха много бързо , по-малко от час.Трябва да гледаш да си удвоят обема , в никакъв случай повече !  Peace

Биляна , за кокосовите аз писах , че от тези , които съм направила - линцери и кравайчета - те са на първо място за мен !  Peace Но аз обичам кокос и те имат вкус на Баунти с лешници.За мен са превъзходни.Наредила съм ги в една голяма плоска тава / те са под ръба й! / и съм ги опаковала в стреч фолио няколко пъти.В момента са на терасата , заедно с другите коледни произведения.Само щолените са в хладилника.

# 1 261
  • Мнения: 386
Мерси Диди   bouquet,те вече минаха 40мин. В  момента подгрявам фурната и ще ги пека. После ще се отчета какво съм сътворила Laughing

# 1 262
  • София
  • Мнения: 1 824
Mari_eta, благодаря! Въпреки, че е хубаво някой да ме срита за да се постарая следващия път, а не да се чудя как да ги претупам Laughing Laughing

И още един въпрос за съхранението, за линцерите. Сложила съм ги в пластмасова кутия в гардероба. Дали да не ги изкарам на терасата??? newsm78 newsm78 И моля някой да каже дали на терасата е ок за меденките!!!!

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 15:48 от etomira

# 1 263
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи,по коя рецепта ще правиш маслените бисквити,че малкия от няколко дни си играе със шприца за сладки поне да го използвам преди да му е видял сметката Mr. Green

Аз ще правя маслени лимонови на Танита- те са за изрязване. За шприц имам друга рецепта от немски сайт с леки модификации от мен.

Бисквити за шприц

200гр. брашно
50гр. царевично нишесте
100гр. масл0
100гр. твърд маргарин или мас
1 яйце
80гр. пудра захар
2 пакетчета ванилия



За шприц от този тип:

# 1 264
  • пловдив
  • Мнения: 398
ПЕПИ  bouquet

# 1 265
  • Мнения: 1 854
Пепи, и аз направих моите маслени бисквити в комбинация с мас и царевично нишесте и станаха неповторими.
etomira, и линцерите и меденките са ми на неостьклена тераса и са добре.Меденките омекнаха идеално.Сложила сьм ги в кутии, добре затворени и обвити с найлони.Нямам килер, пьк в хладилника няма място.Последно ги пробвахме сьбота
ala-bala, аз кьсно се включвам но за втасването не е необходимо толкова дьлго.Моя като го пипнах с прьст, оставяше дупка е тестото(т.е не беше жилаво и еластично както преди втасването) и тестото беше олекнало, вьздушно.Не сьм специалист по месене, но Диди сьщо е писала, че за около/дори по малко от час втасват.

# 1 266
  • София
  • Мнения: 1 824
Оранжево небето, много ти благодаря Hug Hug

# 1 267
# 1 268
# 1 269
  • Мнения: 4 358
Леле Мариета влюбих се в твоите заскрежени къщички  Hug
Етомира и ти -красоти си сътворила Peace.
Момичета чета че държите Щолените в хладилник.
Моите са в кухнята на хладно завити във стреч фолио.Дали и аз да не ги сложа в хладилник newsm78 newsm78 - май ще умекнат по бързо така newsm78

# 1 270
  • Мнения: 3 770
Бъни , моите не са омекнали , като тухли четворка са !  Mr. Green Но пък и с това масло и на студено , не виждам как ще стане.Обаче пробният щолен , който отдавна е в небитието , но остави хубави спомени в нас , също беше с твърда коричка , но вътре е мек.Всъщност точно като хляб е , но не току що изваден от фурната , по-скоро на няколко дена .А бе става за ядене !   Mr. Green

# 1 271
  • Мнения: 1 313
И аз съм горд собственик на тухла четворка тип щолен. Държа го в шкаф, увит във фолио и покривка. Дали да го местя в хладилника newsm78?

Маслените бисквитки дали могат да се правят по-рано? Аз обикновено ги правя ден-два преди Коледа, но би ме улеснило да забъркам едни по-раничко.

Извинявам се ако разводнявам темата, можете ли да ми кажете къде да си потърся хубав шприц?

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 08:02 от Арлина

# 1 272
  • Мнения: 429
Здравейте момичета,

без бой си признавам, че не съм чела цялата тема,но имам един въпрос...Искам да направя Коледна медена къщичка. За тестото мисля да позлвам рецептата на "Меденките на Джули
", а ето и въпросите:
 Кога се прави украсата?
 Трябва ли да се чака да омекнат стените на къщичката (така както чакаме самите меденки)?
Колко дни преди Коледа е най-удачно да се направи къщичката и как се съхранява?
Благодаря ви:о)

# 1 273
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте момичета,

без бой си признавам, че не съм чела цялата тема,но имам един въпрос...Искам да направя Коледна медена къщичка. За тестото мисля да позлвам рецептата на "Меденките на Джули
", а ето и въпросите:
 Кога се прави украсата?
 Трябва ли да се чака да омекнат стените на къщичката (така както чакаме самите меденки)?
Колко дни преди Коледа е най-удачно да се направи къщичката и как се съхранява?
Благодаря ви:о)


По принцип се украсява веднага, само да са изстинали частите.
Може още сега да я направиш, но не се надявай много да омекне - къщичките са за украса, не за ядене /е, моята миналата година я хапнаха кучетата hahaha.../

# 1 274
  • Мнения: 429
Благодаря, mari_eta !

Общи условия

Активация на акаунт