До мамите, които искат да отглеждат бебета вегетариянци

  • 2 365
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
аз познавам едно момче, на което косата му още на 20 побеля, не беше вегетарианец тогава.

мъж ми е, това може да има връзка с цвета на косата, но храната - едва ли....Flushed

# 16
  • Мнения: 3 869
Аз съм пример за "обратното" - родителите ми не са вегетарианци и съм била захранена с месо по старите схеми. Не
мога да ви опиша какво отвръщение изпатвах като дете към всичко, което съдържа месо! Т.е. избор не съм имала като малко дете, а много по-късно. Затова не смятам да захранвам с месо; когато детет порасне достатъчно да може да си нареже и сдъвчи паржолата - хич няма да го спирам - изборът ще си е негов.

# 17
  • Мнения: 961
Мег1, не го приемай като спор или заяждане! Мислиш ли, че не би усетила отвращението на детето ти към месото в по-ранна възраст?
Имам приятели, които ядат месо, но синът им от бебе не желае храни с месо, никога не са го насилвали! От време на време са му предлагали, но ако откаже, те не продължават да го карат. Има моменти, в които сам проявява интерес и си хапва. В момента е  на около 10г. и до сега винаги има специално за него храна без месо!
Мисля си, че просто другото е отново крайност и липса на избор!

# 18
  • Мнения: 1 376
Решението си е твое   bouquet за твоето дете.
Аз самата много рядко ям месо, просто не обичам, но ако усетя желание не се ограничавам.
Истински не може да имаш избор за нещо, ако никога не си го опитал! От тази гледна точка ми се струва, че това си е вид ограничение за детето! Да не се дава нещо на децата, всъщност е избор на родителя! Чудно ми е колко от вас са били вегетарианци през целият си живот? Лично аз не познавам такъв човек, всеки в даден момент е взел самостоятелно решение да стане такъв, като си е имал свои собствени мотиви за това!
По въпроса съм говорила с индийци, които никога не са опитвали месо. Това, което те ми казаха беше: "Не може да ти липсва / да ти се яде нещо, коеот никога не си опитвал." И са прави.
Аз лично давам на детето си месни пюрета, но като поотрасне и ми каже - "това не го искам" няма да я насилвам. Защото още си спомням как моите родители ме лъжеха, за да ям нещо месно.... От друга страна обаче - татито ни яде основно месо и определено обича. Така че мисля да оставя детенце да реши, за сега не мисля да налагам своите вкусове.
Лек и усмихнат ден   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт