Световна кухня-рецепти и превод!

  • 93 418
  • 253
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3
Здравейте момичета ,ще ви помоля за превод на тази рецепта http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=738764#738764-Пышные оладьи (Buttermilk Pancakes) Praynig

# 151
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета ,ще ви помоля за превод на тази рецепта http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=738764#738764-Пышные оладьи (Buttermilk Pancakes) Praynig

rozata, много са хубави, непременно ги пробвай, ето рецептата:

1 ч.ч. кисело мляко или кефир /аз ги правя с нещо като айрян 2части кис.мл.+ 1част вода/
1 яйце
2 с. л. разтопено краве масло
1 ч.л. ванилия /малко е множко според мен/
1 ч.ч. брашно
2 с.л. захар
1/4 ч.л. сол
1/2 ч.л. сода
1 ч.л. бакпулвер
Моята чаша е 250 мл.

Смесват се млякото, яйцето, масллото и ванилията.
Брашното се пресява и се добавят солта, содата и бакпулвера.
Течната част се налива в сухата и се смесват без престараване – тестото стои на бучици, т.е. не трябва да се бърка до гладкост. Ако се направи гладко, оладите ще станат плоски и гумени, т.е. жилави. Оставя се 15-20мин да почине. 
След изтичане на времето, тестото с помощта на лъжица се сипва на нагрят и намаслен тиган, добре е да е тефлонов или с подобно покритие.
В оладите може да се добавят нарязани на парченца ябълки или други плодове.
От тестото могат да се правят вафли - вафлени кори.

# 152
  • Мнения: 3
Много ти благодаря   bouquet...Eто с какво ще се занимавам утре  Hug

# 153
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Лабрекс, и аз ще ги пробвам непременно.Звучат ми много вкусно. Извинете за спама Мама Цоцоланка да не си учила в Ботев, защото и на мен ми предава др Хаджиева?

# 154
  • Мнения: 930
благодаря за хубавите рецепти  bouquet

# 155
  • Мнения: 54
Здравейте момичета,отдавна не съм влизала тук и чак сега видях,че  enamorada ми е отговорила,за което й благодаря Hug,нищо че рецептата не става без това нещо "термомикс".Сега ще помоля за превода на ето товаhttp://www.foodnetwork.com/recipes/food-network-kitchens/smore-b … recipe/index.html,изглежда ми много вкусно и лесно.

# 156
  • Мнения: 39
Здравейте на всички! Чудех се с какво да изненадам мъжо, а и имам доста банани и изрових тази рецепта http://www.joyofbaking.com/breakfast/BananaMuffins.html   chef

Може ли някой да помогне с превода  Praynig Hug

# 157
  • Мнения: 940
Здравейте на всички! Чудех се с какво да изненадам мъжо, а и имам доста банани и изрових тази рецепта http://www.joyofbaking.com/breakfast/BananaMuffins.html   chef

Може ли някой да помогне с превода  Praynig Hug

Да, сега започвам:

Продукти:

245 gramа брашно

100 грама бяла захар

50 gramа кафява захар

1 ч.л. бакпулвер

1/2 ч.л. сода

1/4 ч.л. сол

65 гр бял шоколад, счупен на малки парчета

2 големи яйца, леко разбити

113 грама масло, леко размекнато

3 големи банана, намачкани добре

1 ч.л. ванилова есенция

За украса:

1 голям банан, нарязан на колелца (не е задължитено)

Загрейте фурната до 180 градуса и поставете решетката в средата на фурната. Пригответе си форма с 12 гнезда.

В голяма купа смесете брашното, двата вида захар, бакпулвера, содата, солта и белия шоколад. Оставете настрани.

В друга купа смесете намачканите банани, яйцата, размекнатото масло и ванилията. С лъжица или спатула разбъркайте внимателно и смесете мокрите със сухите продукти. Трябва да е нехомогенна смес. Не трябва да е гладка, затова не разбърквайте много.  Сипете във формичките и по желание сложете резенче банан отгоре. Печете 20-25 минути. Оставете да истинат леко и сервирайте.



Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 16:18 от dalka

# 158
  • Мнения: X
Често преглеждам темата за някоя "вносна" рецепта,  Hug   ,  но сега съм затруднена с една рецепта.Ще съм благодарна,ако някой ми помогне !    bouquet  

Chocolate Chiffon Pie
This light and creamy dessert is as luxurious as its name suggets.
ingredients
serves 8
175 g plain chocolate squares
25 g square bitter chocolate
250 ml milk
15 ml gelatine ,or altenative
130 g granulated sugar
2 size 1 eggs,separated
5 ml vanilia essence
350 ml whipping cream
pinch of salt
whipped cream and chocolate curls,to dekorate

for the crust
75 g digestive biscuit crumbs
75 g butter,melted

1.Place a baking sheet in the oven and preheat to 180 "C.For the crust,mix the digestive biscuit crumbs evenly over the bottom and sides of a 23 cm pie tin.Bake for 8 minutes.Let cool.

2.Chop the chocolate , then grind in a food processor or blender.Set aside.

3.Place the milk in the top of a double boiler or in a heatproof bowl.Sprinkle over the gelatine.Let stand 5 minutes to soften.

4.Set the top pf the double boiler or heatproof bool over hot water.Add 50 g of the sugar,the chokolate and egg yolks.Stir untildissolved.Add the vanilia essence.

5.Set the top of the double boiler in a bowl of and stir until the mixture reaches room temperature.Remove from the ice and set aside.

6.Whip the cream lightly.Set aside.With an electric mixer,beat the egg whites and salt until they hold soft peaks.Add the remaining sugar and beat only enough to blend.

7.Fold  a dollop of egg whites into the chocolate mixture, then pour back into the whites and gently fold in.

8.Fold in the whipped cream and pour into the pastry shell.Put in the freezer until just set, about 5 minutes.If the centre sinks,fill  with any remaining mixture.Chill for 3-4 hours.Decorate with whipped cream and chocolate curls.Serve cold.

Благодаря предварително     bouquet  

# 159
  • Мнения: 39
dalka хиляди благодарности   bouquet Heart Eyes

Сега и аз се заемам да я изпълня   chef  Дано резултата да е успешен  1dating

# 160
  • Мнения: 940
Често преглеждам темата за някоя "вносна" рецепта,  Hug   ,  но сега съм затруднена с една рецепта.Ще съм благодарна,ако някой ми помогне !    bouquet  


Благодаря предварително     bouquet  

Шоколадов пай

продукти за 8 парчета:
175 гр шоколад
25 g тъмен шоколад
250 ml мляко
15 ml желатин
130 g захар
1 голямо яйце, разделено на жълтък и белтък
5 ml есенция ванилия
350 ml сладкарска сметана
щипка сол
разбита сметана и настърган шоколад за декорация

за кората:
75 g бисквити (има едни digestives, гледам пуснали са ги в БГ), смлени на трохи
75 g масло, разтопено

1.Загрейте фурната на180 "C. Смесете бисквитите с маслото и разпределете на дъното на тава за пай с диаметър 23 сантиметра. Изпечете за 8 минути. Оставете да истине.

2.Начупете шоколада и после смелете в блендер. Оставете на страна.

3.Словете млякото в купа с дълбоки стени на котона в съд с вода и прибавете желатина.

4.Оставете желатина да се разтопи,прибавете 50 гр от захарта, шоколада и жълтъка после прибавете ванилията. Когато всичко стане хомогенно:

5.Махнете сместта от котлона и оставете в купа с лед докато достигне до стайна темепература.

6.Разбийте сметаната леко. С ел миксер разбийте белтъка и солта до мек меринг. Добавете останата захар и само разбъркайте леко да се поеме.

7.Добавете една лъжица от белтъците при шоколадовата смес (с жълтък, млчко и желатин), после изципете всичко леко при белтъците.

8.Добавете внимателно сметаната и налейте във форма за желиране. Поставете във фризера за 5 минути, после прехвърлете в хладилника за поне 3-4 часа. Декорирайте по желание.

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 17:04 от dalka

# 161
  • Мнения: X
dalka ,много,много благодаря!     newsm51   

# 162
  • Мнения: 39
dalka още веднъж благодаря за превода на мъфините   bouquet
Станаха страхотни  Hug

# 163
  • Мнения: 293
А може ли да ми помогнете за това и това
   smile3525 Благодаря предварително  newsm51

# 164
  • Мнения: 1 436
А може ли да ми помогнете за това и това
   smile3525 Благодаря предварително  newsm51

Ню Йоркски чийзкейк
http://www.joyofbaking.com/Cheesecake.html

1 ч.ч. = чаша с вместимост 240 мл вода.

За подложката:

2 ч.ч. (200 гр) натрошени бисквити (разбийте бисквитите в кухненския робот, докато станат на трохи)
1/4 ч.ч (50 гр) захар
1/2 ч.ч. (114 гр) безсолно масло, разтопено

За пълнежа:

32 унции (1 кг) сирене крема на стайна температура (използвайте пълномаслено, а не нискомаслено или обезмаслено)
1 ч.ч. (200 гр) захар
3 с.л. (35 гр) брашно
5 яйца на стайна температура
1/3 ч.ч. (80 мл) течна сметана за готвене
1 с.л лимонена кора
1 ч.л. екстракт от ванилия (б.пр - тук го продават течен и е по-силен от ванилията на прах)

За отгоре:

1 ч.ч. (240 мл) заквасена сметана (да не е обезмаслена или нискомаслена)
2 с.л. (30 гр) захар
1/2 ч.л. екстракт от ванилия

Намаслете форма с откопчаващо се дъно с диаметър 9 инча (23 см). Поставете я в по-голяма тава, в случай че чийзкейка потече докато се пече.
Включете фурната на 350 Ф/177 Ц.

За подложката:
В средно голяма купа разбъркайте трохите, захарта и разтопеното масло. Притиснете сместа по дъното и страните на формата (по страните да е на 2.5 см височина).
Покрийте формата и оставете в хладилника докато правите пълнежа.

За пълнежа:
С миксер разбийте сиренето крема, захарта и брашното на средна скорост до гладкост (около 2 мин).
Прибавете яйцата, едно по едно, като разбивате около 30 секунди след всяко.
Прибавете сметаната, лимоновата кора и ванилията и разбийте.
Извадете подложката от хладилника и изсипете пълнежа в нея.
Сложете формата в по-голяма тава и сложете във фурната.
Печете 15 мин, след което намалете фурната на 250 Ф (120 Ц) и печете още 1 час 30 минути или докато чийзкейка се стегне и само в средата се тресе леко.
Извадете от фурната и оставете на решетка.

Междувременно в малка супа разбъркайте заквасената сметана, захарта и ванилията.

Намажете топлия чийзкейк със сметановата смес и го върнете във фурната да се пече още 15 минути.
Извадете от фурната и внимателно прокарайте нож или шпатула по страните, за да отделите чийзкейка от формата (това помага да се предотврати напукването докато чийзкейка изстива).

Оставете да изстине напълно, покрийте с фолио и оставете в хладилника.
Този чийзкейк е най-вкусен след като е стоял в хладилника един ден.
Сервирайте с пресни плодове или плодов сос.

Полезни съвети:
Понякога повърхността на чийзкейка се напуква. За да предотвратите това, не прекалявайте с разбиването на пълнежа, особено когато разбивате сиренето крема със захарта.
Друга причина за напукването е препичането на чийзкейка. Чийзкейкът е готов, когато се е стегнал, но средата изглежда още влажна.
Също така, намазнете формата добре, тъй като напукването може да се получи от това, че чийзкейкът е залепнал за страните на формата. 

Тази рецепта прави един 9 инчов (23 см в диаметър) чийзкейк.

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 22:35 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт