Световна кухня-рецепти и превод!

  • 93 390
  • 253
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 283
Роца , едно голямо благодаря от мен   bouquet Heart Eyes Записвам си ги веднага и при първа възможност ще ти се похваля Wink

# 136
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ментааааа,

майка намери рецептата Party
правилно си спомням, че са пълнени гевречета Mr. Green

Пълнени гевречета
за тестото:
2 яйца,
2чашки захар,
1 чашка прясно мляко,
амонячна сода,
брашно за меко тесто

за плънката:
300 гр.захар,
вода,
300 гр.смлени орехи,
1 л.галета
вари се докато стане сухо.

От плънката се оформя пръчка,която се увива в тестото.Реже се и се оформя като кравайче.Маже се с яйце и сусам.

други подробности няма, нито колко се пече, нито от кой е рецептата.
ако се сетиш как се казват тези гевречета дай линк за подробности...
макар че ме блазни да ги изпробвам Crazy


# 137
  • София
  • Мнения: 2 019
Присъединявам се и аз с благодарност към момичетата, които си правят труда да превеждат рецептите.
Специално благодаря на Котка, защото пробвах бретцлерите.
Ето и снимка

# 138
  • Мнения: 2 241
Присъединявам се и аз с благодарност към момичетата, които си правят труда да превеждат рецептите.
Специално благодаря на Котка, защото пробвах бретцлерите.
Ето и снимка

shoshi, супер са станали  bouquet

Аз така и не съм се наканила да направя, ти от рецептата за големия бретцел направи малки ли?

# 139
  • София
  • Мнения: 2 019
Да, ползвах рецептата за големия бретцлер. Мъжът ми каза, че на вкус не били точно същите. Казва, че сме ги яли в Прага, но аз не помня. Формата също не била такава, онези имали по-големи дупки и ги нанизвали на дървени поставки. На мен ми харесаха, а бяха вкусни и на другия ден.

# 140
  • Мнения: 11 607
И все пак ме тормози рецептата от Котка...Снощи кой да се сети тук да попита......И така.....Др. Хаджиева едно време като ни казваше - Учете руски! Ние и се смеехме...Е, разбрах нещо....но не напълно....

http://www.carina-forum.com/ricette/bread/panini/0000015.php

Благодаря!

# 141
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Казва, че сме ги яли в Прага

брецелите са немски  Peace

ето тук съм давала рецепта, на мен са ми вкусни заради гладката коричка, която се получава с тази лауге... Hug

тук ги продават като нашите гевреци - навсякъде и евтино  Laughing

# 142
  • София
  • Мнения: 2 019
Влязох в темата да благодаря за страхотната рецепта на плитката със сьомга   bouquet (аз я направих с шунка, много е вкусна) и между другото преведох рецептата за Мама Цоцоланка, защото тези хлебчета са следващите в списъка ми за пробване.  Дано съм се справила.

Хлебни пръчици с мак и сусам

350 гр. брашно
230 мл. вода
13 гр. прясна мая (4гр. суха)
1 1/2 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 с.л. олио (свинска мас)
3 с.л. мак
3 с.л. светъл сусам
1 с.л. черен сусам

Макът и сусамът се запържват в сух тиган.
стива се маята със захарта, добавя се малко вода и се оставя за 10 мин.
Добавя се останалата вода и се разбърква
В течността се пресява брашното, замесва се еластично брашно и се добавя солта и мазнината
Меси се 10 мин. и се оставя в намазан с олио съд да втаса 1 час.
Втасалото тесто леко се омесва и се разточва на правоъгълник 35 на 25
Половината семена се поръсват върху тестото и се сгъва на 3
Разточва се нов правоъгълник 25 на 25
Намазва се тестото от двете страни с вода и се поръсват останалите семена
Покрива се с кърпа и се оставя още 20-30 мин. да втаса
Тестото се нарязва на лентички широки 4 см. и всяка се усуква няколко пъти
Подреждат се пръчиците в тава и се оставят да си удвоят обема
Пръчиците се намазват с вода и се поръсват с едра сол
Пекат се 15-20 мин. на 190-200 градуса

# 143
  • София
  • Мнения: 2 019
Казва, че сме ги яли в Прага

брецелите са немски  Peace

ето тук съм давала рецепта, на мен са ми вкусни заради гладката коричка, която се получава с тази лауге... Hug

тук ги продават като нашите гевреци - навсякъде и евтино  Laughing

Знам, че са немски, но ние сме ги били яли в Прага, а наши приятели в България казаха, че си ги купуват от метро.

# 144
  • Мнения: 11 607
shoshi   bouquet  bouquet  bouquet

Продуктите съм си ги превела...Но точно оформянето на франзелките ми куцаше.....Определено другия път ще е по рецептата. Че сега бе 1:......Благодаря ти, стават много вкусни, а на другия ден са приятни и меки!

# 145
  • Мнения: 2 241
Ох, Мамо Цоцоланке, как ме разсмя с тази другарка Хаджиева.. Laughing  Аз съм учила в руско училище до 7-ми клас, не че по този повод ми стана веднага ясно какво е "жгуты на противень", но карам горе-долу по усет. Mr. Green

Много благодаря, shoshi, че си я превела, аз нямах възможност по-рано. Hug  Правих и други неща на Карина, всичките са успешни, ще систематизирам рецептите и ще ги сложа в Любимите.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 019
 Котка, ще чакам с нетърпение отзиви за рецептите, че и аз съм си харесала някои. Хлебчетата ги преведох, но ще ги пробвам по-нататък, че напоследък експериментирам само с тестени изделия и много ще ни се отрази на килограмите.

# 147
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Пепика,
ето още 2 рецепти от "оня списък"  Wink:
http://fidji.canalblog.com/archives/2005/10/08/index.html

Солена корона:

пак от тестото от рецептата за "Navettes", но с друга гарнитира:
прясно сирене (Tresana е търговска марка, нещо като Крема сирене)
пушени гърди
пресни орехи
чери доматчета (от градината)
"провансалски треви" (подправка, смес най-често от мащерка, риган, розмарин, босилек - бел.прев.)

http://fidji.canalblog.com/archives/2006/04/27/1774748.html
Бриошът на Забу

Ето една рецпета, открита в сайта "Les Passionnés du pain", чиято особеност е, че се пече в дълбока керамична тенджера.

Ето и моята версия:
4 яйца (215 г)
400 г брашно тип T45
1 кафена лъжичка сол
12 г вода с аромат на портокалов цвят
40 г захар
15 г ванилена захар
1 пакетче суха мая (стандартните френски са по 7 г и са за 500 г брашно - бел. прев.)
125 г масло
1 разбито яйце

Яйцата, солта, захарта, портокаловата вода, брашното и маята се изсипват в купата на машината за хляб или на кухненския робот. Измесва се, когато придобие форма, се добавя нарязаното на кубчета масло и се измесва отново, докато цялото масло се поеме от тестото. Оставя се да втаса 1 час. Oформя се според предпочитанията. Аз лично разделих тестото на 4 равни по тегло части за бриош от 4 сплитки. (тук е дадено оформянето стъпка по стъпка : http://fidji.canalblog.com/archives/2005/04/23/749948.html) и получих 1 плитка с дължина около 50 см. Поставете бриоша в дълбока, много добре намазан с малко тенджера, аз лично използвах една обла елзаска кeрамична форма (39x24 см). Оставя се да втаса повторно около 1 час, 1ч30. Отгоре се намазва с разбитото яйце и се посипва с филирани бадеми или кристална захар. Пече се на 190°С, аз сложих бриоша в студена фурна и пекох 50 мин.

# 148
  • Мнения: 2 708
Аз се чудя от къде ги вадят Мама Цоци и  Котка тия неща, пък и къде дадат, къде не дадат рецепта hahaha hahaha hahaha, а те тука били моля ти се Peace

Сефте виждам тая тема, като че ли кьорчо е бил във форума до сега #Crazy #Crazy #Crazy
Смятам най-честичко да я чета вече. Че котка с тоя черен сусам ми е изпилила душичката Laughing Laughing Laughing

# 149
  • Мнения: 243
Аз се чудя от къде ги вадят Мама Цоци и  Котка тия неща, пък и къде дадат, къде не дадат рецепта hahaha hahaha hahaha, а те тука били моля ти се Peace

Сефте виждам тая тема, като че ли кьорчо е бил във форума до сега #Crazy #Crazy #Crazy
Смятам най-честичко да я чета вече. Че котка с тоя черен сусам ми е изпилила душичката Laughing Laughing Laughing

 coolcool

Общи условия

Активация на акаунт