Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 19-та тема

  • 57 404
  • 368
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 293
Основното тази вечер:
Кълцано месо в тесто:                                               и парченце:

Спорна седмица !  newsm10

# 166
  • Мнения: 7 418
 Бъни,какво е АКК? Rolling Eyes
 Нела 66,страхотно "кълцано месо в тесто"!!!Уау!Никога не съм виждала/вкусвала нищо подобно! Grinning

# 167
  • Мнения: 4 358
Леле ooooh! вярно не съм пояснила.Това чудо е съкратено име на Английския коледен кейк.Що съм решила че като аз съм луднала по него и хората са Wink.
Но твоя кейк също има много плодове като в рецептата на Коледния кейк та реших ,че нещо подобно си спретнала.
nela_66 - чудесно е това месо в тесто Peace.Не съм опитвала подобно.
Asyalein  - мерси за разяснението Wink за лещата.

# 168
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета, много е вкусно при всички ви.  Страхотни неща сте приготвили! Hug

Аз току що приготвих едни вкусни пъстървички на фурна със сок от протокал, лимон, чесънче, черно пиперче, малко соев сос и винце. Станаха невероятно вкусни!  Crazy



# 169
  • Мнения: 22 867
Лелееее ooooh! Лабрекс ама много вкусно у вас бе.Веднага си хапвам виртуално от киселото зеле със свинско - леле как ми се доядееее и от короната Peace.Превъзходно изглежда всичко.

Бъни , благодаря! Напоследък се излагам нещо с готвенето, т.е. правя го по-набързо и по-рядко, та в някои дни се старая да наваксам. Ама, като ти гледам снимките, и ти не си почивала много!   bouquet

Нела 66, страхотно изглежда месото в тесто. Тъкмо бях решила да правя мързеливи сърми с каймата, сега ме караш да сменям плановете. Чудесно изглежда - и красиво, и много апетитно!    bouquet  chefПредполагам и с кайма ще стане, въпреки че с кълцано месо е по-вкусно.

# 170
  • сред люляците
  • Мнения: 767

ilrai78, благодарности за рецептата   bouquet и поздрави на комшийката  Grinning

yagodka, страхотни са Heart Eyes! Поздравите са предадени Mr. Green

labrex ,  bouquet

Вечерята при нас беше кюфтенца по гръцки, салата от ряпа и картофки, печени с ориз.




# 171
  • Мнения: 9 109
Ася, какъв е този плосък хляб?

И у нас днес имаше леща. Т.е. готвих де, до тук само един член яде  Wink

Гелева, на патерица  Blush да ти е живо и здраво детенцето     bouquet


Супа топчета /по-скоро рошковци/



Любимото вече картофено пюре с кисели краставички



и салата



задушен спанак с ориз



изключително вкусната Пълнена зелка по френски



Ветрило от филе с лимони и неветрило  newsm78



Сочния шоколадов сладкиш на sladka hapka     bouquet


и чорбица от пачица последно  Peace




Хубава вечер на всички    bouquet

# 172
  • Мнения: 1 117
Ася, рецептата за кантучините ето тука - цък

а за фокачата ето набързо, че не можах да я снимам и още не съм я качила, трябва да я направя пак  Mr. Green
Цитат
Мека фокача
500 гр. брашно 
9 грама прясна мая
12 грама картофено брашно (полуфабрикат за пюре)
18 грама свинска мас
10 гр зехтин
300/310 грама вода (в зависимост от брашно, тестото трябва да бъде меко като меката част на ухото)
10 грама сол
1 / 2 ч.л. малц
Замесват се на ръка всички съставки за няколко минути, за да смеси всичко и  да няма бучки в тестото. Покрийте добре и оставете да втаса, около 2 часа, може и 2 часа и 1 / 2.
Премесва се отново, оформят се две топки тесто, покрива се с влажна кърпа и втасва отново за 1 час. После оформете тестото като го разтегляте  нежно с ръце, намазани със зехтин, и го сложете в  2 тави от около 30x25 см. добре намазани.
Посолява се отгоре, размачкайте още  тестото с ръце, намазани със зехтин и нека почива още 30 минути.
Междувременно затоплете фурната на 250 ° статични и изпечете по една тава на веднъж докато стане златиста отгоре.
В добавка от мен - напрявих я само със зехтин, свинска мас не сложих  Mr. Green
Малц няма откъде да намеря в БГ, заместих го с мед. Не успях да я чакам толкова време да втасва, че бяхме гладни - Пръво втасване - около час и 45мин, второ - към 40мин, трето- докато загрее фурната - към 15. Грешката ми беше, че ги направих твърде тънки, и като за пица бяха прекрасни, но като за фокача - не. Следващия път ще я оставя по-дебеличка.


# 173
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
 smile3501 на всички страхотни вкуснотиики сте показали.Стоева пълнената зелка по френски изглежда страхотно,може ли рецепта thumbsup
Ето и от мен за тази вечер,паниран пипер с доматен сос
И един крем карамел за десерт

# 174
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ей, страхотно майсторки сте, момичета! Шапка ви свалям  bouquet
Аз днес скромничко: за обяд картофена супичка със сиренце

А за вечеря принцеси с кайма и кашкавал и пица

# 175
  • Мнения: 406
nela_66 каква е тази фантазия  Hug  направо ми събра очите  Blush
 labrex  Peace ти както винаги си отличник  Hug
pep-4o  Hug страхотно и много апетитно изглежда всичко  Peace аз леща много обичам , това зеле не е зле да кажеш как го направи   bouquet
tina1801  Hug панирани чушки със доматен сос и любимия ми крем карамел  Hug
И днес нямате милост  Hug Фантастични кулинари сте всички   bouquet

# 176
  • Мнения: 293
Благодаря за милите думи  Blush
labrex, правила съм го и с кайма, но каймата е по-мазна и яденето става тежичко, защото тестото е маслено /бутер тесто/. С кълцано месо /телешко и свинско/ без мазнини е по-вкусно. В месото се слагат магданоз, салвия, чесън, лук, дижонска горчица и чер пипер - получава се интересна, вкусна комбинация .  

# 177
  • Мнения: 22 867
nela_66 , благодаря за поясненията!   bouquet Значи каймата за мързеливите сърми, а като се снабдя с нужните продукти, ще пробвам и твоето "кълцано месо в тесто". Наистина много ми хареса.  chef 

# 178
  • Мнения: 293
labrex, само още нещо да добавя - като накълцах месото, за всеки случай начуках с чукчето накълцаното месо / страх ме беше да не остане недопечено / и то изглеждаше накрая почти като кайма  Laughing

# 179
  • Мнения: 1 283
Браво на всички момичета. Hug
Pep-4o, пак си надминала себе си в готвенето, радвам се хора, които си хапват сладко-сладко.
Всичко много ми хареса, рулото, свинското със зеленце. Дали да не почна и аз да снимам, че от доста време готвя просто и не толкова изтънчено, но затова пък страшно вкусно. Като гледам напоследък какви неща снимате.......чак ми е малко неудобно  Thinking

nela_66, а как направи бутер тестото, че не мога да се ориентирам?

Общи условия

Активация на акаунт