Бавят ли ви майчинството?

  • 37 242
  • 594
  •   1
Отговори
# 255
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
Ох,и аз тук.Досега винаги са били много точни,но сега последно получих за декември.Като си проверявах за предни месеци се оказа ,че и миналата година март са ги забавили с 1 седмица,но са ми превели накуп за януари и февруари.Моите осигуровки са стриктно и точно подадени,това е глупаво оправдание ,за да не дават обяснения.
Лошото е ,че си бях направила разчет и наистина бях опряла само на тези пари,сега няма шанс до вторник да има пари.

# 256
  • Мнения: 2 111
И аз съм тук,момичета  Joy
Все още нямам превод за тази година.

# 257
  • Мнения: 161
Tired И аз нямам преведени пари за януари и февруари.  Tired

# 258
  • Мнения: 104
По мои наблюдения,при стриктно плащани осигуровки от работодателя,болничните ми ги плащаха до 5-то число за предходния месец,а откакто съм по майчинство ми го плащат около 25-то число пак за предходния месец.На мен на 25.02 ми преведоха майчинството за януари.Но ако работодателя плати осигуровките за месец януари в края на месец февруари,НОИ ще платят 10-15 дни след като получат декларацията от работодателя за платени осигуровки.

# 259
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
в НОИ ми обясниха, че преводите не зависят от тях, а от работодателя и съответно счетоводителя. стига той да е изряден, майчинството се превеждало автоматично. така че, най-добре си проверете нещата там където ви е трудовия договор. Peace

# 260
  • Мнения: 6 274
в НОИ ми обясниха, че преводите не зависят от тях, а от работодателя и съответно счетоводителя. стига той да е изряден, майчинството се превеждало автоматично. така че, най-добре си проверете нещата там където ви е трудовия договор. Peace

Да, да...
Аман от глупавите им оправдания...
  Crossing Arms

# 261
  • Мнения: 161
Close Досега звънях и на двата телефона - единият дава заето, другият звъни, но никой не вдига.  Twisted Evil Явно им са загряли телефоните.

# 262
  • Мнения: 197
Питам се , какво ли ще стане ако те  работещите в НОИ или счетоводителите ,не си получат два или три месеца заплатите да не говорим ,че има и някой кадето не са получавали и по пет месеца нищо .Тогава сигурно ще разбере целия свят а щом  става въпрос за нас майките можем да почакаме даже и докато детето тръгне на градина .Питам се аз и сигорно още дълго ще се питам newsm78 ама няма кои да ми отговори .

# 263
  • Мнения: 12
Досега винаги са ми превеждали парите в началото на месеца за предния...Но сега нямам и стотинка преведена за тази година... newsm78

# 264
  • Мнения: 2 111
Винаги  си проверявам първо  в сайта на НОИ дали са ми ги превели и тогава отивам до банкомата.
Но вчера  реших да си проверя все пак наличността и се оказа,че парите са преведени,просто в сайта още не е отразено.За първи път се случва,сигурно си седят там от 18.02.,защото винаги ми ги превеждат на тази дата.

# 265
  • Мнения: 161
Днес сутринта получих смс, че парите са преведени. Но са само януарските.

# 266
  • Мнения: 462
И аз да се включа, че вече аман от т'ва НОИ и този НАП Simple Smile
Значи, това, което казват в НОИ е донякъде вярно - че ако работодателят е подал осигуровките, трябва да ви се преведат парички автоматично. Казвам донякъде, защото счетоводителят превежда парите в НАП и дори 1 стотинка да е сбъркана в осигуровките, или една цифра в ЕГН, буква в името, инфо за превод в НОИ няма, респективно и те не ни превеждат на нас!!! Безумието идва от това, че счетоводителите са хора,  те боравят с цифри и е напълно нормално да има някаква грешка, само дето от НАП НЕ информират за наличието на такава и понеже осигуровките, за разлика от ДДС-то се превеждат едно към гьотере в повечето случаи и фирми, грешката се установява мн по-трудно и не веднага. Аз съм имала какви ли не куриози с тези две институции и сме правили справки, които отнемат минимум седмица. Понеже в момента всичко живо приключва годината счетоводно, е напълно нормално осигуровките да са последния дерт - в нашата фирма, например, не са превеждани от януари!!!!

Така че, като заключение на малко обърканото си обяснение, мога да посъветвам само едно - наистина е по-добре да алармирате счетоводителите си овреме за липса на превод, защото първопричината за проблема може да бъде установена и поправена ЕДИНСТВЕНО ОТ ТЯХ!!! Макар и да не си признаят пред вас, гарантирам, че ще се поразровят наляво-надясно и ще се постараят да поправят недоразумението!

Искрено се надявам да съм помогнала и скоро да имате парички!! Simple Smile   bouquet

# 267
къде мога да проверя по интернета за осигуровките с ПИК?Т.Е. в кои саитове на НОИ

# 268
  • Мнения: 3 993
Сайтът на НОИ е само един: www.noi.bg

# 269
  • Мнения: 411
При мен се оказа,че в изпратените документи не са приложили
копие от трудовата ми книжка.НОИ пратили писмо на фирмата.
Сега ги чакам да оправят този проблем и да видим...видяло се е,
че чак другия месец ще получа...хм...нещо.А дали ще ми приведат
пари и от 3-те месеца?

Общи условия

Активация на акаунт