ИЗРАЕЛ - 17 понички се пържат за Ханука :)

  • 33 178
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 51
Как сте сладурки   и сладур?

Борянка,стова сладко от фурми ме подсетихте за едни сладки тук ,които са с пълнеж от негооо мммм вкусно!
За такъв документ е добре да се обадиш и да питаш в посолството,ако другите не знаят.

Аз от няколко дни искам да ви се похваля като малко дете,че за 1-ви път ядох сувганиот....оле каква радост беше Simple Smile чак мъжо ми донесе и 2-ри път  Grinning
Мента пробвала ли си бататите да ги изпечеш във фурната без нищо,стават страхотни.Ние само така ги приготвяме,вкусът на печено е разкош/и аз за 1-ви път ядох тук батата/

Боряна,не каза направи ли рулото?
Мента ,Петя,къде сте днес?

# 226
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Не съм още досега си изпробвах препаратите за почистване сега мъжо реши да готви и аз не може да му се преча само после ще чистя и мия пак...пфуууууууу то не било лесно да си женен  Crossing Arms

Ментичка я кажи вие като легализирахте брака искаха ли ти някакви документи или понеже ти си алия е по различно?В неделя ще ходим до външно,но подразбрах,че ми искат:акт за раждане,свидетелство за съдимост,копие на контракта към последния кораб където се запознах с мъжо(??????),наши снимки(?????),да имаме обща банкова смета  Laughing(това е яко)Всички документи трябва да са с апостил преведени и т.н.Свидетеството ми за сключен брак е преведено,легалезирано и с апостил но имам само това Sad

# 227
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Въпросче???В посолството могат ли да и издадат свидетелство за съдимост и че това ми е първи брак?И ако на някой му се е налагал такива процедури колко време отнема и колко струва?

Не съм ползвала подобни услуги, но имай предвид, че документите, които се вадят през посолството са по-скъпи (плащаш дипл. поща) и отнема повече време да ги издадат Peace
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 82&Itemid=235
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 74&Itemid=521

Най-отдолу са телефоните на бълг. посолство в Тел Авив: http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view&id=13820

Мента пробвала ли си бататите да ги изпечеш във фурната без нищо,стават страхотни.Ние само така ги приготвяме,вкусът на печено е разкош/и аз за 1-ви път ядох тук батата/
...
Мента ,Петя,къде сте днес?

Снежи, тук съм - дежурна във форума от обяд  Mr. Green За бататата - да, разбира се, нали знаеш, че в нашата къща се яде предимно без месо, така че картофи, батата, карфиол редовно се слагат във фурната  Peace От там зелен фасул, пълнени чушки със сирене, рататуй и гювеч, ориз и паста във всички вариации като сосове и зеленчуци... Така се храним ние! Днес ще правя картофени кюфтета, че още празнуваме Ханука. Лелята на мъжа ми закъсала с колата някъде на север и свекърва ми замина с термус топло кафе, че милата замръзнала докато чака аварийната служба  cold За това отмениха вечерята днес, че са неприятни емоции подобни преживявания  Confused

Борянче, тези документи ви ги искат, за да докажете, че бракът ви не е фиктивен, с цел придобиване на гражданство  Peace В моя случай не можеха да ме заподозрат в подобно нещо, защото вече 6 години имам гражданство най-официално... По-нататък ще ви искат пак така снимки, свидетели дори искат понякога... Но и това минава  Grinning Не се трвожи, дано ви се падне по-вежлив и усмихнат служител  Peace

# 228
  • Мнения: 51
Боряна,както ти е казала Мента ,занимавка е това с тея документи.Няма да ти казвам колко пъти носихме снимки и хем Сами беше с нас и аз бременна и пак да доказваме,че бракът ни не е фиктивен  ooooh! То не беше ходене ,не беше чакане това нашето,по едно време се бъзикаха с нас,че живеем в Министерството на външните в Нетания  Simple Smile,то не бяха отчети всеки път като искам да пътувам в бг ,нооо всичко ще мине.Аз си спомням,че тези документи ги правих в бг.

Тали,искам да питам относно тази рецепта за уга/чийзкейка/ дето си пуснала в 3-та тема/ има ли някакъв блат ?Или просто аз не съм разбрала.
В нашия град успях да намеря само сиренето за печене та затова се ориентирах към тази рецепта.

Ех Ментуш как ти завиждам за това дежурствоооо Simple Smile
Аз моите всички ги приспах и аз хоп да се позанимая и аз ааааааааааа все за мен време нямаааа.

 "Не съм още досега си изпробвах препаратите за почистване сега мъжо реши да готви и аз не може да му се преча само после ще чистя и мия пак...пфуууууууу то не било лесно да си женен " Мила моя изобщо ме е лесно....а като дойдат малките ,акащи и пиукащии   Joy


# 229
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Свидетеството ми за сключен брак е преведено,легалезирано и с апостил но имам само това Sad

Това не е достатъчно, при нас трябваше да бъде и нотариално заверено от израелски нотариус  Peace
Не знам дали си заслужава разкарването до Вътрешно м-во, ако нямате пълния комплект документи. Обадете им се и ги попитайте първо, може и да ви отложат  Peace

# 230
  • Мнения: 51
Боряна,при брак сключен в България /както нашия/ всички тези документи ни ги изискаха в посолството и след като ги занесохме преведени на английски и с  апостила ,сложиха  израелска нотариална заверка ,както ти е казала Мента./за която си платихме разбира се/
 За свидетелство за съдимост не знам да дават без лично присъствие,но може да има шанс нещо служебно да се изиска.
Вие защо не ги подготвихте тези документи в България?

# 231
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Снежи, може и да е на български с ивритски превод, моето брачно свидетелство аз си го преведох, а нотариусът ми поправи една грешка и го завери. Но в този случай е необходимо да е българоговорящ нотариус  Peace Имам данни на един такъв в Рамат Ган, ако на някой му е необходим: Авраам Абрамов (אברהם אברמוב) се казва  Peace евреин от бълг. произход, бивш съдия, възрастен е много, но е ерудиран човек; Приема на ул. "Макдоналд" 7 в Рамат Ган, а тел. му е 03/6124212 (да не се звъни вечер). Каза на мъжа ми, че съм от добро, уважавано семейство и да ме пази много, Ментов се впечатли от тази забележка  Grinning Симпатичен юрист  Flutter
Обаче имам някакъв мътен спомен, че, ако документът е на английски, не се изисква превод на иврит, само заверка - явно това е било признато и във вашия случай   yes

# 232
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Защото съм глупава и си мислех че свидетелството за граждански брак е достатачен и защото мъжа ми е още по глупав и не провери SadДругото в Бг и вземаха по 102лв. на документ за превод и легализация тука колко струва?Ние в неделя ще ходим до Афула за да проверим точно какво ми искат и после ще звънна в посолството да видя те какво могат да направят по въпроса.Така или иначе в Бг сега нищо не работи и аз не мога да направя нито един документ Sad Искаше ми се да мога да започна работа каквато и да е не мога повече да си стоя вкъщи от 6 месеца не работя Sad а и малко парички и аз да вкарам вкъщи.....А за свидетелството за съдимост сестра и има нотариално заверено пълномощно да ми представя пред всички държавни места поне за това ми дойде ъкъла да направя.Надявам се да не се наложи да пътувам да Бг и да мога всичко да свърша от тук.А и снимки трябва да изпринтираме то ние нямаме нито една снимка на хартиен носител.Пфууууууууууууу

Аа мога ли да преведа и легализирам документите на англ и да им сложа печат от външно в Бг а после да ги представя в този им вид в вътрешно министерство или задължително трябва да са на иврит????

# 233
  • Мнения: 2 952
Ей, Марси, и на вас веселко настроение и по едно сбъднато желание !  Simple Smile

Пълня чушки......цяла сутрин сме навънка по покупки и чак сега сядам ....Всички спят , ама на мене не ми се полага - ориза на котлона и аз дежурна!  Whistling

Пиша рецептата за РУЛОТО и бягам!

С миксера разбиваш 4  яйца и 10 л. захар .После прибавяш и 10 л. брашно .Може и ванилийка да сипеш. Изсипваш готовото тесто - рядко става ....в  голямата тава на фурната (220 градуса) на тънък пласт става .НО ВЪРХУ ХАРТИЯ ЗА ПЕЧЕНЕ !!!!! Пече  се около 10 мин , до розово САМО, не повече (зачупва се ако е по-пригоряло). Бодваш с клечка за зъби дървена и ако излезе клечката суха - готов  е блата. Вадиш  тавата и бързо мажеш с шоколад , сладко ..каквото искаш ...Започваш да навиваш докато е горещо тестото . Трябва да е тънък  блата - затова в голямата фурна.Трябва не е много изпечен  и да се навива топъл. Като   навиеш оставяш го така да се стегне.Поличаш отгоре  с кафе , сироп от вода , захар и масло (като баклава) ако искаш ....Може и само да се пръси с пудра захар ....Тук вече  е пожелание. Аз обичам сиропите ...

 Хайде чао  ви за сега!

# 234
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Другото в Бг и вземаха по 102лв. на документ за превод и легализация тука колко струва?Ние в неделя ще ходим до Афула за да проверим точно какво ми искат и после ще звънна в посолството да видя те какво могат да направят по въпроса.

Нотариалната заверка е по държавни тарифи, и на вас ще ви се наложи  да я платите - 176 шекела (с вкл. ДДС), а на нас ни е взел и още 70 за редакция на превода и бърза услуга  Mr. Green Това е на касовата бележка, която ей сега извадих  Peace

Боряна,
Аа мога ли да преведа и легализирам документите на англ и да им сложа печат от външно в Бг а после да ги представя в този им вид в вътрешно министерство или задължително трябва да са на иврит????

Преводът* си го имаш, той е заверен и според бълг. закон, но ти трябва да го занесеш за заверка при израелски нотариус - такъв, който тук се води вещ и е в регистъра на лицензираните нотариуси на Израел Peace Пробвай с превода, който вече имаш, той ще ви каже дали е необходим и превод на иврит, но аз мисля, че не.


* преводът на свидетелството за граждански брак

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 16:45 от Mentha

# 235
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Петееееееее мерси  Joy много ми харесаха главните букви  Laughing
Ментичка свидетелството за граждански брак е на иврит то е с апостил със всичко.Мъж ми ще го занесе вдругиден при нашия нотариус да ми сложи печат Simple Smile мерси за това обяснение а аз питам свидетелството за съдимост,акта за раждане мога ли да ги преведа на англ. без след това да се налага да ги превеждам и на иврит в този им вид да ги занеса в вътршно министерство?Малееееееее голям тормоз ви дръпнах с тая мойта сватба Hug

# 236
  • Мнения: 2 952
 Ох, а за това как сме се срещнали с моя мъж - ами в България.Той интересен  , аз омайница  Flutter .... Това е официалната версия , която дори ни я искаха   за насам в Израел ...Писахме си автобиография на връзката  hahaha ....Ох, позабравила съм вече  подробности за документите ....Затова си трая , а сигурно има и промени вече .

 Ядосват се , че цъкам на компа- шум съм вдигала! Не стига чушки пълня , а те спят ....шум съм вдигала  #Cussing out  hahaha Ужас! Има да будуват до 12 после ....по кое време ми спят...

Шабат шалом!

# 237
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ментичка свидетелството за граждански брак е на иврит то е с апостил със всичко.

Ааа, ясно! Не съм разбрала по-горе  Blush Няма лошо в това да ни занимаваш с твоята сватба, нали непрекъснато има български кандидат-снахи на израелци  Hug И на друг може да е полезно   bouquet

За акта за раждане и свидетелството за съдимост не знам  Sad Но мисля, че тук за документи, съставени или преведени на английски език, не искат допълнителен превод (на иврит)  Peace Питайте за всеки случай, да не давате "грешни пари".



Петя, а как наистина се запознахте? Интересно е Peace, не помня да си разказвала  Confused

# 238
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пете хич не си трай ами докато пълниш чушките мисли как ти направи твоите документи  Grinning Аз съм голяма паника по принцип и неизвестното много ме тормози и веднага почвам да тормозя и вас Peace Ама всичко това като автобиография на връзкта ни,снимки и торба документи просто ми идва в повече  Crazy до неделя ще се сдухам  Sad

И не са само снахи Simple Smile на 24.01 мой колега от кораба ще се жени за хубавичка,сладичка руска еврейка от Хайфа,но те ще живеят само 2-3 месеца тук после ще емигрират в Канада

# 239
  • Мнения: 2 952
Ми така - обикновено , казвала съм  мисля много пъти - в БГ , нищо интересно....Засечка .А с мене който се засече все на женитба го избива и на любови  Whistling Grinning .... Верно това ....Не съм имала мимолетни  връзки - все сериозни стават мъжете , но аз не съм искала и друго...Не съм за флиртове ей така-  Naughty ..... Иначе като се ядосвахме измисляхме видове теории за дразнителите ...Побъркваха ни от въпроси и ние взехме да разказваме на всеки различна история  hahaha Joy Майтап беше ....Проверихме ги как сверяват помежду си информация клюкарите  Joy .... Боже....зави им се свят  Crazy ... На едни казахме , че  в Китай сме се видяли, на други - че в интернет секс чат  ooooh! hahaha Joy ...На трети - в дигитално студио в Пловдив ...Абе , смях ! Ама много ни досаждаха в началото с въпроси ....Мисля, че просто им е било интересно ...сега не го намирам за толкова нахално.Тогава - зелени глави и хора без работа  Joy глупости колкото щеш ....И от к'во сме си правили весело....Сега иди разказвай кое е истина и кое е било лъжа  hahaha Вече никой не вярва на нищо....Пълна мъгла , а моя се кефи  hahaha И аз не знам за к'во вече  Joy ... Щуротии....върнах се назад сега ..... Simple Smile.

 Остава да разнищим тука минали любови сега  Joy ....ужас!

Общи условия

Активация на акаунт