Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 141
  • 596
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 799
Вземи си направление от личния лекар за кожния и мини по здравна каса (ако Правителствена имат договор, де, защото УНГ-то им не било по здравна каса и си цакаш за преглед по 20 лева).

# 151
  • Мнения: 453
Вземи си направление от личния лекар за кожния и мини по здравна каса (ако Правителствена имат договор, де, защото УНГ-то им не било по здравна каса и си цакаш за преглед по 20 лева).

Точно преди месец ми се наложи УНГ и отидох, никой не ми каза да го плащам. Така или иначе вече бях на кожен и алерголог, а направление със задна дата няма кой да ми даде. Просто, явно координацията на регистратурата за някои неща не е 100%, ама здраве да е!

# 152
  • Мнения: 5
Здр.и от мен бъдещи мами Hug
Аз щеродя живот и здраве началото на юни в болница Лозенец,а това е първата ми бременност.Следи ме д-р Асенова.Като цяло съм доволна от нея еднинственото което е, че като ме преглежда трябва постоянно да питам какво се случва с мен.Трябваше да ми се направят изследвания за антитела понеже аз съм с Rh- a мъжът ми с Rh+ резус фактор и ако не бях казала или попитала нямаше и да знаят.Това ми единствената забележка до сега,а аз мн чета по всякакви теми свързани с раждането и тн та вече си питам. Wink
Аз не разбрах от писаното до момента дали новото отделение е вече факт?

# 153
Здравейте, пиша Ви, защото прочетох че ще раждате през юни, аз също. Кога е Вашият термин?
Изчетох целия форум и се обърках още повече, мненията са различни от супер положителни до доста негативни за д-р Христова.
Какво мислите Вие за нея

# 154
  • Мнения: 5
Здр.Emma!!!
За д-р Христова до колкото я познавам от страни е добра жена с голям опит.Все пак това е най-важното лекарят да е с опит.Имам позната,която работи в болницата и се познават с д-р Христова и тя също казва че жената е професионалист.За съжаление в тяхната сфера винаги ще има някое недоволно мамче Simple Smile но все пак мисля че са добри лекари.Аз мн разсчитам на тях и за това и се записах с "300 зора" в тази болница.
А терминът ми е на 3.06.10 Simple Smile Аз днес бях на преглед но нещо материалите им за изследвания не били достатъчно и ме отложиха за 26 сутринта.Мн странно не взимаха кръв нито каквито и да било изследвания.И при тях явно има криза Simple SmileА колкото до мненията за Христова винаги ще има и положителни и отрицателни.Аз също щях да съм при нея но така се случи че ме взе Асенова Simple Smile.

# 155
  • Мнения: 5
Забравих да добавя за Христова че при първото ми посещение в болницата една жена сигурно щеше да роди всеки момент, и беше мн развълнувана,а бременността й следеше Христова(явно) ,на коридора се разделяха и тя й каза "Д-ре а Вие с мен ли ще бъдете?"и Хрисова я успокои като й каза че ще е до нея постоянно и че няма за какво да се притеснява и да е спокойна и тн.И винаги като се рамине с някое детенце което явно е изродила мн му се радва пита как е и тн.Казвам го защото предполагам знаете колко се чака пред кабинета и минават всякакви хора  Simple Smile

# 156
  • Мнения: 453
И аз бях вчара гладна и жадна за изследване, но ми казаха, че няма реактиви в лабораторията и цяла седмица няма да правят изследвания.
Все пак правихме запис на тоновете и успях да хвърля едно око на родилната зала. В пъти по- комфортно изглежда от Майчин дом, надявам се всичко да е ОК  Praynig
Успех на останалите "колежки"!   bouquet

# 157
  • Мнения: 5
А новата не е тази до която се стига от асансиора в градината на етаж 0 после в дясно и един етаж надолу не знам кой се води.Защото там беше едно тъмно и малко мрачно.

# 158
  • Мнения: 453
А новата не е тази до която се стига от асансиора в градината на етаж 0 после в дясно и един етаж надолу не знам кой се води.Защото там беше едно тъмно и малко мрачно.
Не е новата, оборотната е  Laughing
Аз ще съм там, дано вас ви огрее да сте в новата  Peace

# 159
  • Мнения: 5
Ами дано Praynig
Че те този ремонт го правят от доста време до колкото знам.

# 160
  • Мнения: 178
За др Христова мога да кажа само добри неща. Родила съм при нея 2 от трите си деца и третото щеше да е при нея, ако болницата не беше затворена в този момент. Малко от лекарите, за които мога да кажа, че е родена за това. До този момент ходя на прегледи при нея. Само да споделя, че когато я видях за първи път ми се видя строга и си казах-дано не раждам при нея. Но слава на Бога, че първото родих при нея и след това по избор вече и второт. Страхотен човек! Професионалист!

# 161
  • София
  • Мнения: 5 247
Чудех се дали да споделя нещо за тази прословута болница и персонала от родилното там. Може би е глупост, че ще кажа 2 думи. Но може и да е от полза за някого.
Родих там през май 2009.
Условията са направо мизерни.
Категорично смятам, че няма нито един професионалист.(имам опит с почти всички доктори)
За ремонта-явно скоро няма да приключи и надали изобщо родилното ще е за всички.
христова-едно чудовище в човешки облик. С нея е мъка да се общува. Всеки път се прибирах със сълзи на очи. Изтърпях безброй обиди. Вечно прекъсва, бърза, прави забележки. Тя е формена злоба, лицемерка и жесток човек. Всичко друго, но не и човек достоен да те съпровожда в чудото да станеш майка. Незнам защо ме намрази толкова. Тя ме побъркваше - Защо така бавно съм се събличала, нямало да се счупя ако се кача на АГ стол(имах силни контракции), на вълненията ми какво име да избера за детето си отсече-никой не е останал без име...и т.н...... Но всичко това е нищо в сравнение с това, че със сепсис на матката(в резултат на тяхно безобразно направено секцио) ми съобщи, че всичко е наред и да се прибирам вкъщи.                                                                                                                                                                         ЕГАТИ ПРОФЕСИОНАЛИСТЪТ?!!? #2gunfire
дамянов-противоречив и също некомпетентен. Цяла нощ ми контрахираше ръчно матката. Спаси ме от жесток кръвоизлив. Но с болна матка(сепсис) 15 дни след раждането реши да ми слага спирала, за да спре безумното ми кървене.. Shocked
Всъщност останах в тази болница не само заради платения ми абонамент, а защото все пак разчитах на грешната добра репутация и име на Христова и компания.....груба грешка от моя страна.
Стигнах до там, че спешно ме оперираха в друга болница и след безумни нови усложнения ОСТАНАХ ЖИВА и ми спасиха живота.
Единственият наистина  мил човек беше акушерката Ани и др. Конова. Слава на Бога поне с бебчо нямаше изцепки.

Успешно раждане на всички, които все пак харесват това идиотско място.

Имам конкретни впечатления от Фурнаджиева, Пасков, Станев, Торлакова, Павлов, Асенова, Дамянов, Христова, Конова.
Съчуствам изключително много на Светла17. Просто нямам думи-мъка е голяма да преживеете това.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 22:05 от Мигла

# 162
  • Мнения: 453
Нека споделя и аз последни вълнения!
Терминът ми е утре, вече 3 дни сутрин ми пада по малко от тапата.
С Асенова се чуваме по 2 пъти по телефона, ако аз закъснея да звънна, тя ме търси да пита как съм. Тоновете са добри, но разкритието не мърда от1 см  newsm78
Направи ми впечатление, че винаги от персонала на болницата ходят при Асенова, а те не биха ходили, ако не е добра  Peace
Утре в 19ч съм в отделението за тонове пак и сигурно любимия ми преглед за разкритие  Rolling Eyes
Стискайте палци  Praynig

# 163
  • Мнения: 425
Успех Malvin@ Дано всичко мине леко и съвсем скоро да се похвалиш с едно пухкаво бебче и да споделиш как е минало всичко.

# 164
  • София
  • Мнения: 5 247
Malvin@ -Успех!  HugЛеко раждане и щастлива майка. Да гушнеш скоро своето бебче!Здраве на теб и рожбичката ти! Пиши как сте, когато можеш!

Асенова- много по-учтива, но тя ме заши с плацентата.

Заблуждение е, че се ходи само при добри доктори. За съжаление опитът ми показва, че се ходи при всички еднакво активно.
Правителствена за мен не е добро място за раждане.
Номенклатурата лъха от всякъде.
Абонаментът не покрива всички разходи.

Общи условия

Активация на акаунт