Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 089
  • 596
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 425
Здравейте мили мами,на мен ми е още рано да питам за раждане,но все пак Simple Smile ...Та въпросът ми е още ли важи това,че ако не ме следят в тази болница няма вариант да родя там.Смисъл,ако примерно дойде денят и вече раждам нали,имам си контракциите и отида там ще ме върнат ли(ако трябва и пари ще дам примерно)аз се съмнявам да ме върнат,ама не знам вие кажете

Няма вариант да не си следена там и да идеш да родиш. Просто такава е политиката на болницата. Един лекар ти следи бременността, правят се един куп изследвания преди раждането и същия доктор те изражда. Така, че няма как да идеш ей така и да родиш.

# 256
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, аз съм вече в средата на пети месец още от самото начало ходя на женска консултация в правителствена при д-р Станев и съм изключително доволна и от него и от обслужването в болницата като цяло. две мои приятелки са раждали при него и са само с положителни впечатления - и двете са секцио, и макар че припоръчват естественото раждане, кажеш ли че държиш на секциото - никой не ти отказва.
Препоръчвам на всички този доктор защото е страхотен професионалист.

# 257
  • Мнения: 596
Здравейте,
Направи ми впечатление, четейки темата, че всички, които са били при д-р Христова са родили секцио. Това така ли е, по-често секцио ли се ражда при нея, има ли някой с нормално раждане?

Моя позната ми препоръча горещо д-р Христова, но аз много се колебая дали да ходя при нея, тъй като съм си доволна от наблюдаващия ме лекар (той за съжаление обаче не води раждане)... Моля ви помогнете ми с мнения, тъй като не искам секцио, освен ако наистина не се наложи. Благодаря  Hug

# 258
  • Мнения: 1 732
Здравейте,
Направи ми впечатление, четейки темата, че всички, които са били при д-р Христова са родили секцио. Това така ли е, по-често секцио ли се ражда при нея, има ли някой с нормално раждане?

Моя позната ми препоръча горещо д-р Христова, но аз много се колебая дали да ходя при нея, тъй като съм си доволна от наблюдаващия ме лекар (той за съжаление обаче не води раждане)... Моля ви помогнете ми с мнения, тъй като не искам секцио, освен ако наистина не се наложи. Благодаря  Hug
след като не искаш секцио, по - добре бягай от Правителствена!
слава Богу, в БГ вече има шансове за естествено щастливо раждане Simple Smile но със сигурност мястото не е при Христова. Peace

# 259
  • Мнения: 425
след като не искаш секцио, по - добре бягай от Правителствена!
слава Богу, в БГ вече има шансове за естествено щастливо раждане Simple Smile но със сигурност мястото не е при Христова. Peace

Не съм сгласна с това мнение. В Правителствена много подкрепят естественото раждане и правят секцио, само ако се налага. Когато аз раждах в отделението бяхме 4 жени и само аз бях секцио, другите бяха с нормално раждане, така че не е вярно, че всички са секцио.

# 260
  • Мнения: 1 020
Една от приятелките ми роди при Христова и искаше да е секцио, заради диоптрите... След прегледа при очния лекар й казаха, че няма да има проблеми и Христова й каза да не се глези и тя си роди нормално Simple Smile

# 261
  • Мнения: 15
здравейте, ще се включа и аз...Бременна съм за втори път, първият раждах  в Токуда-беше 5 звезден хотел, страшно се грижеха за бебетата, но мен щяха да ме изпуснат и постъпиха адски непрофесионално, просто нямам думи как не си отидох от тоя свят.Беше гадно и това, че лекарят тогава се покри, а когато наскоро го потърсих за да ми обесни какво се е случило, каза "аз моята част я свърших, аз бебето го извадих, какво стана с вас незнам..."И така Преди няколко месеца си платих пакета и ходя в правителствена болница.Тази бременност ми е изключително тежка и рискова, предвид че никой не ми беше казал ако забременея пак да съм много внимателна и че ще има опастност.Посрещна ме д-р Христова и ми направи много добро впечатление, не е обстоятелствена, но си разбира от работата и ми вдъхва кураж на едно интуитивно ниво.Случи ми се да започна да вдигам кръвно, да ми се гади и вие свят, обадих се в отделението -отидох въпреки че тя беше в отпуска ме приеха и ми включиха системи и лечение.Отделението не е ремонтирано, за съжаление ремонтираната част е присвоена от друго отделение.Стаите са прилични-на фона на другите болници могат да минат за ВИП защото леглата са по две, гледката от стаите е прекрасна, банята ужасна, за съжаление ще кажа че имаше хлебарки, но хората-лекари, акушерки, сестри са много мили, отзивчиви-никой не те хока, обесняват ти държат се човешки.Единият път станах през нощта със системата събудих една сестра нищо не ми каза накриво.Докато бях едно момиче роди нормално-дойде цял ден го обгрижваха и късно през нощта роди имаше и още една жена, която пък изписаха- беше родила секцио. Незнам струва ми се раждането там добър вариант, болницата разполага с лекари от различен ресор -пращаха ме на УНГ, пулмолог, интернист и съм доволна, защото си имах проблеми.Единственото ми чудене е как е неонтологията там и базата им за бебетата, докато стоях не видях нещо специално от към тази страна, ако някой е раждал моля да напише...Много важна ми се струва тази страна и ме е яд че не питах.

# 262
  • Мнения: 0
Здравейте, на 3. ноември родих естествено при д-р Христова. Нямам думи да изразя благодарността си към нея и екипа от акушерки, които ме израждаха. Докато траеха родилните болки постоянно имаше някой наоколо "да ме наглежда", преглеждаха ме лекарите които бяха на смяна, така че не съм се чувствала така сякаш ако не дойде наблюдаващата ме лекарка ще ме оставят да си чакам. Самата Христова е малко цапната в устата, но именно в това и е чара. Според мен си разбира то работата и е страхотен професионалист, както и целия екип.
Всички са много любезни и внимателни. Наистина базата е остаряла и се нуждае крещящо от ремонт (особено баните), но все пак избрах болницата заради лекарите, а не за да е хотел пет звезди. 

# 263
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, на 28 септември родих секцио в правителствена,изписаха ни на 02 октомври.След една седмица ме приеха в Исул с  много силно главоболие,не ми се пише много за това все още съм тук,казаха че живота ми е бил на косъм.Понеже темата е за Правителствена болница ще кажа само че д-р Христова не пожела да дойде да ме види и да съдейства по какъвто и да било начин,държа се много грубо и с близките ми, а от това зависеше живота ми.Не знам какво друго да кажа,всеки може да сгреши,но тя не стига че сгреши но не се опита и да поправи грешката.Благодаря на доцент Кенаров и професор Даскалов за проявения навреме професионализъм,също така и на целия екип на интензивно отделение.Ако някой се интересува конкретно от нещо да пита.

# 264
  • Мнения: 1 732
gushi ,

Браво,че си събрала смелост и сили да пишеш тук! Hug

Моето мнение  е, че трябва да се алармира за това какъв изверг е Христова!

И колко огромен риск носи Правителствена болница за майките , които желаят да раждат естествено, в хармонична атмосфера  и без ненужни интервенции.

Пожелавам ти пълно възстановяване и скоро усмивките на твоето детенце да заличат спомените от неприятностите, които си имала/ повярвай ми, до болка са ми познати!bouquet

# 265
  • Мнения: 240
Случайно попаднах на тази тема.Вчера писах в една друга тема по същия повод и няма как да я подмина и тази.
Личното ми мнение е да бягате далеч от д-р Румяна Христова.Много нагла и арогантна личност е.За мен тя не е никакъв лекар и много ми се иска да бъде наказана за злодеянията които върши.Защото доколкото успях да се информирам от тази тема не сме единствените които така са пострадали. д-р Румяна Христова направи така, че сестра ми за малко да си отиде от този свят заради некадърно направено секцио-първото което е направила е, че е  отлага секциото на сестра ми до безкрай (защото поемала други пациенти , тоест нейните и така докато са започнали да се губят тоновете на бебето),  другото което ума не ми го побира е, че оперирала с не стерилни инструменти та сепсиса се размина на косъм, забравила е парче плацента и понеже много е бързала е прищипала кръвоносен съд и е тръгнал тромб.Понеже аз по-често пиша в Зачатие ето ви темата която пуснах там с цялата хронология как са се развивали нещата при сестра ми.Много е дълго за разказване затова който иска нека прочете.http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46893.msg870219#msg870219
Та така от 10 октомври сестра ми още е в  ИСУЛ .Усложненията са много.Цялото ни семейство  мина през ада заради въпросната така наречена лекарка.За малко да останат две сирачета.
Сестра ми като я питахме какво да правим с въпросната персона, каза да е жива и здрава.А аз и пожелавам да мине през същото за да види колко много боли.
Та мили бъдещи майки бягайте далеч от тази госпожа.Желая ви леки и безпроблемни раждания на всички.И  дано да са по-малко случаите като нашия.
p.s  получи се съвсем случайно, аз започнах  да пиша по-рано, но после се замотах с малкия и сега като публикувах поста видях този на gushi. Тя е любимата ми сестричка  за която писах по горе.И не съм и споделяла, че ще пиша във форума.Сестричке ще ме извиниш, че описах с подробности, но не мога да се стърпя  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 01:29 от tanj74

# 266
  • Мнения: 1 732
tanj74 ,

С теб сме сестри по съдба Cry

И с моята сестричка се случи страшна трагедия в същата болница. Също беше на косъм, ама от онези, невидимите нишки, които я върнаха от отвъдното.....

нейният разказа го имаше в Родилница. /Сега за съжаление не знам как стоят нещата там, понеже вече не пиша там./
С всичите подрбоности на безумие след безумие....ненужно секцио /при 10 см естествено разкритие и главично предлежание, с наполовина показлаа се главичка./ ....след секциото последвал неуправляем кръвозилив, спиране на сърцето, ....после сепсис, гърчове, размотаване......спасяването в друга болница........

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 09:54 от take a smile

# 267
  • Мнения: 240
take a smile  страшно е да преживееш подобно нещо.Затова мисля, че сме длъжни да споделим какво са ни причинили.На нас най-малко,  обаче на сестрите ни .................
Личното ми мнение е, че Правителствена болница не е подходящо място за раждане.Най-малкото защото родилното е миниатюрно, нямат необходимата апаратура и да не говорим, че нямат добри лекари за раждане.Тези които са в наличност пък нямат достатъчно практика като в големите АГ болници.А пък гадната д-р Христова лежи на стари лаври и се заблуждава,  че е недосегаема.Прави грешка след грешка и се опитва да излезе суха от калта в която е.Макар че инциденти и грешки стават навсякъде.
Надявам се, че с това което написах дотук ще предпазя поне още 1 майка от елементарните грешки които прави така наречената д-р Христова и няма да останат поредните сирачета.

# 268
  • Мнения: 1 732
take a smile  страшно е да преживееш подобно нещо.Затова мисля, че сме длъжни да споделим какво са ни причинили.На нас най-малко,  обаче на сестрите ни .................
Личното ми мнение е, че Правителствена болница не е подходящо място за раждане.Най-малкото защото родилното е миниатюрно, нямат необходимата апаратура и да не говорим, че нямат добри лекари за раждане.Тези които са в наличност пък нямат достатъчно практика като в големите АГ болници.А пък гадната д-р Христова лежи на стари лаври и се заблуждава,  че е недосегаема.Прави грешка след грешка и се опитва да излезе суха от калта в която е.Макар че инциденти и грешки стават навсякъде.
Надявам се, че с това което написах дотук ще предпазя поне още 1 майка от елементарните грешки които прави така наречената д-р Христова и няма да останат поредните сирачета.
И аз се надявах...........като пиша тук.......но ето как сетричката ти не е прочела. Confused

Аз от 2 години алармирам.
Моята сестра посещаваше лекции в Естествено, готвеше се за естествено раждане, искаше да попадне в болница, която подкрепя естественото раждане, кърменето и т.н.
Питаше тогава Олга Дукат за мнението й за правителствена, но никой нищо не знаеше, не я предупредиха или спряха. Даже напротив.
Олга дори й обяснявала как нейните 2 секциа са били абсолютно необходими и било правилно лекарско решение..... Rolling Eyes

Христова има и реални смъртни случаи!!!
Изключително нелепи!

И не само тя от отделението! Дамянов- също!!!

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 12:46 от take a smile

# 269
  • Мнения: 1 020
Христова не беше моята докторка, но на приятелка да.. И тя много искаше секцио и точно Христова й каза, че ще си роди нормално, само ако има проблем ще й направи секцио Sad

Тя оперира и майка ми от огромна миома и й даде шанс, че ще спаси яйчниците й... единствената... всички просто казваха, за к"во са ти и без това наближаваш критическата  ooooh! Е спаси й яйчниците и беше адски внимателна... Настаниха майка ми в урологията, защото беше пълно с родилки и Христова се качваше редовно при нея, беше й прикрепила сестра и чрез сестрата поддържаше постянна връзка с нея.

Мен лично малко ме пришпорваше докато раждах (случи се да раждам когато тя е там, моята дкторка си беше с мен де, но все пак нали тя е шефката), само ме подпитваше, е хайде де още ли не си родила... дай да видя... Ама Асенова си ме пазеше и не й даде да ме тормози Simple Smile

Иначе за Дамянов... смея да твърдя, че този човек е най-неприятния в отделението Sad

Много съжалявам за случилото се на вашите сестри  Hug Дано са здрави и бебчетата да растат и радват родителите си  Hug Тани, а при кого е била твоята сестра? Защо не е била до нея?

Общи условия

Активация на акаунт