Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 115
  • 596
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 240
Ако не греша при Асенова си е водила цялата консултация.Но не знам защото отсъстваше когато приеха сестра ми.За раждането също.Нещо ми се върти в главата за отпуска, но да не подведа някой.
Предполагам сестра ми ще напише подробности.

# 271
  • Мнения: 1 020
НАправо не мога да повярвам... Асенова обикновено работи със Станев  newsm78 Понеже мен и 2-та пъти ме прие Станев и реално раждах в неговата смяна тй беше плътно до Асенова... Реално и двамата се грижеха за мен, консултираха се (особено за второто раждане, понеже то бе предизвикано... за 3 дена сина ми се обърна няколко пъти и се бяха оплашили да не се удуши в пъпната връв... И добре, че предизвикаха, че беше вс почти затегнат възел на пъпната връв).

То в отделението това е лошото, има вътрешно напрежение, повечето не желаят Христова да им е шефка и има търкане. Затова съм чувала, че Асенова "прехвърля" пациентите си на Станев, когато няма да я има  Rolling Eyes

# 272
  • София
  • Мнения: 84
Бях при д-р Янкова,тя не взе никакво участие по време на престоя ми там.Стоях 4 дена с разкритие 5см.,по време на секциото и след това,затова пък я видях да се изявява по телевизията доста добре.Може просто да не и дават шанс да взима някакво участие за своите пациентки. Rolling Eyes

# 273
  • София
  • Мнения: 5 247
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359375.150
Мила, gushi - безкрайно ти съчуствам за преживяното.  HugБъди силна. Слава Богу, че си оцеляла! Знам за какво говориш. Пуснах линк от моята история -от същата тема. Написах я за да предпазя нови жертви, но за съжаление  не е помогнало при теб. Писала съм и на други места за моя случай.
Дай Боже, ще мине време и радостта от това да си майка ще ти помогне да продължиш напред. Peace
Много пъти съм говорила за моя случай. Това, за което /вече близо 3 години по-късно/ най-много ме боли, е не кошмарът от преживяното, а за това, че страдаха моите близки.Сестричката ми беше до мен през цялото време. Тя и майка ми, както и любимият ми съпруг ми даваха живот. Боли ме изключително много и за това, че не чух първия плач на детето ми, липсва ми това, че бях в безпомощно сътояние и не можах да го гушна, не можех да го кърмя- кърмата ми спря безвъзвратно 10 дни след раждането,видях го отдалече чак на 3 ден след безумното ми секцио.(а хепарин в тази болница май не слагат никога- и аз бях без )
Докторите, които ми спасиха живота ме посъветваха да заведа дело-категорично отказах и не съжалявам за решението си.
Към днешната дата единственият проблем, който ми остана е нежеланието ми да раждам пак и безчуствеността на мястото на шева.
Здраве и късмет на всички, които скоро ще стават майки!

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 21:29 от Мигла

# 274
  • Мнения: 0
Лекарите в родилно отд. на б-цата са супер грижовни и внимателни . Не обичат обаче глезлите ,които ще стават майки .Каквото повикало -такова се обадило...Акушерките 97% са супер!
   Хигиената е на ниво ! Лека бременност и леко раждане на всички ! С бога напред ! Нека майка Богородица бди над отрочетата ви ! Бъдете здрави мили доктори  и здраве раздавайте!

# 275
  • Мнения: 1 732
Лекарите в родилно отд. на б-цата са супер грижовни и внимателни . Не обичат обаче глезлите ,които ще стават майки .Каквото повикало -такова се обадило...Акушерките 97% са супер!
   Хигиената е на ниво ! Лека бременност и леко раждане на всички ! С бога напред ! Нека майка Богородица бди над отрочетата ви ! Бъдете здрави мили доктори  и здраве раздавайте!
за каква хигиена изобщо пишеш, когато пълзят навсякъде хлебарки?!?!?
и кои бременни са от "глезлите"?  Whistling
 ooooh!

# 276
  • Мнения: 0
 newsm78 Вйрно е, че Христова е малко серт, но честно и на мен ми е идело да се сопна на някои от бременните докато съм чакала за преглед (извинявам се за което). Предполагам, че който не работи- той не греши. А за абсолютно всеки лекар, особено акушер-гинеколог можете да чуете мнения в двете крайности. Лично аз съм много благодарна на д-р Христова и целия екип и мога да твърдя, че всички се държаха супер професионално.

# 277
  • Мнения: 1 020
Лекарите в родилно отд. на б-цата са супер грижовни и внимателни . Не обичат обаче глезлите ,които ще стават майки .Каквото повикало -такова се обадило...Акушерките 97% са супер!
   Хигиената е на ниво ! Лека бременност и леко раждане на всички ! С бога напред ! Нека майка Богородица бди над отрочетата ви ! Бъдете здрави мили доктори  и здраве раздавайте!
за каква хигиена изобщо пишеш, когато пълзят навсякъде хлебарки?!?!?
и кои бременни са от "глезлите"?  Whistling
 ooooh!

Чисто е, как да не е чисто... Хлебарки съм виждала само в тоалетната и то, когато отида през нощта и то за 2-те раждания (около 10 дена ми се събраха общо) да съм видяла 2-3 хлебарки (то по апертаментите на хората пълзят навсякъде, особено панелките)... Почистващите препарати, които ползват са най-добрите (една приятелка работи във фирма, която снабдява болниците... Единствено Правителствена и май Токуда взимат хубавите препарати, другите болници взимат там нещо, колкото да не е без хич!).

А иначе така говориш, защото не си била другаде... На 6 месеца беше малкия, когато направи бренхеолит... 1 седмица в Окр. болница (да вярно в детско, не в родилното, нооооооо......) и бях готова да се метна от някъде Sad Когато трябваше да се чисти "стаята" ни, съм излизала с малкия в коридора (където е студено), и го връщах на студено, защото парцалите им смърдяха на гнус...

Дано да няма нужда да правиш сравнение между болници... да остаряла им е базата, да някога и до тях ще стигне ремонта, но там поддържат чисто!

# 278
  • Мнения: 240
Лекарите в родилно отд. на б-цата са супер грижовни и внимателни . Не обичат обаче глезлите ,които ще стават майки .Каквото повикало -такова се обадило...
Какво имаш в предвид ''каквото повикало такова се обадило''?За каква лигня за бога става на въпрос?
Какво да се  ''обади''  за да направят така, че да си на косъм от смъртта или не дай си боже най-лошото?
Моля не пиши глупости!
Мисля, че в която и да си болница, колкото и да си разглезен, това не би трябвало да има никакво значение.Лекаря е този който е положил Хипократовата клетва и трябва да направи всичко по силите си за живота на един  човек  който има нужда от лекарска помощ.В крайна сметка не им  плащаш за да те ликвидират- нали?

# 279
  • Мнения: 15
Контингент съм на правителствена болница. Д-р Христова следи бременността ми. Страшно се притесних прочитайки историите на някои момичета. Когато се спра на лекар винаги излиза гадна информация за него. Тази лекарка ми беше силно препоръчана. Моля за мнения на майки раждали скоро при нея.

# 280
  • Мнения: 1 732
renacool ,
мила, послушай сърцето си.
 
Винаги ще има кой да ти я хвали Христова и кой да я критикува.
Имай предвид, че това бебче го раждаш веднъж. Лекарите са много,  винаги можеш да ги смениш и да избереш друг/или се спреш на друг вариант/ , но бебчето ти е едно.  Peace

В бг има вече къде да отидеш и да чуеш по- добро отношение, професионализъм, препоръка, да попаднеш в коренно различна атмосфера от тази при Христова. Peace


# 281
  • Мнения: 15
Може ли да ми препоръчате лекар и клиника. Бременна съм в 28 г.с. Имам предна много ниска плацента.Нямам към кого да се обърна за препоръка.

Кога дават обменна карта в Правителствена болница?

# 282
  • Мнения: 1 732
Не знам дали в тази тема е най- удачно да питаш.
Питай задължително другаде.
аз се сещам и за Естествено, там правят хубави курсове и лекции за бременни . Също, консултират за лекари и болници. Има една докторка, която води лекции, Бояна Петкова се казва, на която й имам доверие.
иначе, от  д-р Богословова имам добри впечатления като акушер гинеколог и като човек.
В Окръжна има една докторка, за която съм чела добри отзиви.  Със сигурност не е Жекова обаче. Не съм сигурна, мисля, че беше Дачева.

# 283
  • Мнения: 15
Благодаря!

# 284
  • Мнения: 178
Аз не бих сменила Христова с друг доктор.  Имам опит и в Шейново и от близки приятелки и другите болници. Винаги има за и против на вякъде. За мен съм намерила най-добрия лекар, за друг това не е така. Въпросът е всеки да  е спокоен с избора си. И Господ да ни пази, защото лошите статистики ги има за всяка болница/за съжаление/.

Общи условия

Активация на акаунт