Раждане в правителствена болница "Лозенец"

  • 120 163
  • 596
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 0
renacool Родих преди месец при д-р Христова и благодарение на нея нямам разкъсвания въпреки бързото и не много учебникарско раждане, шевовете зарастнаха перфектно и на 7-ия ден след раждането бях като нова (в смисъл, че нищо не ми опъваше, болеше или притесняваше).  Направиха ми епизотомия, защото бебелина много бързаше и реши за 3 часа да измине пътя, който повечето бебета изминават за 6. Но трябва да имаш доверие на лекаря си и когато дойде моментът да се концентрираш, въпреки болката и страха, и да слушаш и максимално точно да изпълняваш указанията на лекарите и акушерките. Те са там, за да ти помогнат. Но за да ти помогнат те, трябва да си помогнш и сама - като останеш адекватна и изпълняваш указанията. За мен това е най - сложната част от раждането - да не мислиш само за всепоглъщащата болка, а да чуваш, гледаш и изпълняваш. За този момент доверието е много важно, без това с лекаря ти няма да сте добър екип, в която и болница да си. Успех!  Heart Eyes

# 287
  • Мнения: 11
здравейте искам да попитам и  ще бъда благодарна да ми отговорите (дори ако искате на лични),ако си платиш тези 770 лв после нужно ли е да даваш пари на някой лекар (под масата) за да следи бременоста ти и за да си сигурен че ще бъде на раждането .Как си избираш кой да бъде лекаря и ако не му дадеш пари как ходиш на ЖК ,всеки път при когото се паднеш?????
Като дойде момента за раждане ...какво?,с кой да се разбереш самото раждане?????
Моля ви дайте ми съвет нещо не ми е ясно как стоят нещата като с големи букви пише че в тази болница избор на лекар и екип няма?

# 288
  • Мнения: 1 732
renacoolНо трябва да имаш доверие на лекаря си и когато дойде моментът да се концентрираш, въпреки болката и страха, и да слушаш и максимално точно да изпълняваш указанията на лекарите и акушерките. Те са там, за да ти помогнат. ..............

Не винаги боли . Болката е резултат и на нагласа и предварителна подготовка. Освен това някои имат висок праг за болка. Peace
За друго влязох, за това, дето го сложих в червено. Според мен, точно слушането на лекарските съвети ни коства проблемите.
Има ли изобщо лекар в тази болница, който ще ти разреши да раждаш в поза, която е различна от легнала по гръб?
Всички знаем, че тя е най- тежката както за майката, така и за бебето.

# 289
  • Мнения: 5 393
В колко болници раждането в друга поза освен по гръб  е масова практика? Не казвам дали е правилно или не, просто питане.

Факт- за всеки лекар има и добри и лоши отзиви.
Аз съм от доволните от Христова. Ходя при нея вече 16 години. Родих при нея. Пак бих.

# 290
  • Мнения: 1 732
Мечо Пух ,
има къде да родиш в поза , различна от тази по гръб Wink

# 291
  • Мнения: 1 020
Между има къде да родиш не по гръб и само в Правителствена се ражда по гръб разликата е между небето и земята, нали?

Личен пример, първия път не слушах акушерката, караха ми се да не напъвам, защото ще се разкъсам. Каза ми, че ако продължавам ще се наложи епизотомия. Аз бях вече капнала от бавното раждане (казах, че не искам окситоцин) и само исках да родя. Та напъвах ли напъвах, направиха ми епизотомия.

Второто раждане, ушите ми бяха отворени и като ми се кажеше напъвай, напъвах, като ми кажеха дишай, дишах... Не се поддадох (както и Нанади е писала) на болката и умората, гледах да опазя и себе си Simple Smile Е резултата беше друг разбира се, епизотомия не се наложи  Wink

# 292
  • Мнения: 178
здравейте искам да попитам и  ще бъда благодарна да ми отговорите (дори ако искате на лични),ако си платиш тези 770 лв после нужно ли е да даваш пари на някой лекар (под масата) за да следи бременоста ти и за да си сигурен че ще бъде на раждането .Как си избираш кой да бъде лекаря и ако не му дадеш пари как ходиш на ЖК ,всеки път при когото се паднеш?????
Като дойде момента за раждане ...какво?,с кой да се разбереш самото раждане?????
Моля ви дайте ми съвет нещо не ми е ясно как стоят нещата като с големи букви пише че в тази болница избор на лекар и екип няма?

Аз мога да кажа за Христова, питала съм я колко ще ми струва раждането и ми забранявала да говоря на тази тема. Не ми е взела или поискала 1 стотинка.

# 293
  • Мнения: 1 020
А да, забравих да отговоря и на това... Пари под масата не се дават... Аз по моя преценка купих "по-голям" подарък на Асенова и двата пъти  Peace
Иначе мъжа ми занесе почерпка след като родих.

По принцип, който ти води, той те изражда и си си при него на консултациите.

# 294
  • София
  • Мнения: 5 247
Такааа-наистина всичко си е до личен опит.
dossi -тези пари ти дават правото да родиш там и да ти се следи бремеността без да даваш други суми под масата. Наистина не се изнудва за пари и няма скрито -покрито. НО! На мен ми се наложи да платя нещо, което не се покривало в кръвните изследвания, а искаха да ми го видят, също и за фетална ехокардография, тъй като там не се прави.
Самото раждане се поема от докторите, които са на смяна.  Няма връзка с това, кой те е следил. Поне при мен така стана. Следеше ме Христова, родих при Асенова и Дамянов. Христова не беше на работа.
Пари, почерпка (на него и на екипа) дадохме на ръка в знак на благодарност на Дамянов- тъй като  цяла нощ ми контрахираше ръчно матката за да се овладее кръвоизлива. Прие ги с лекота.  По-нататък стана ясно, че не ги заслужава....
КоАл имала си късмет, че някой те е напътствал. Аз исках да ми се дават съвети. Общо взето си стоях сама, никой не ме асистираше и напътсваше. От време на време идваха да видят разкритие и тонове. Както и да ми кажат да лягам, а не да клякам и да си търся пози. Когато станах с 10см вече се чудих кога ще родя. Решиха, че просто няма да раждам активно, естествено защото не съм можела?!?!? Беше ми като гръм от ясно небе. Никой не се нае да ми съдейства и ме подготвиха за спешно секцио.
Nanadi -точно това ми чувство, че са там за да ми помогнат ми изигра лоша шега. Имах им цялото си доверие- и не го оправадаха -Асенова ме заши с плацента, Христова не си призна при прегледа, че съм със сепсис. Дамянов не ме изроди.
renacool - успех! само не стискай зъби като мен.....раждай там, където си истински спокойна.
Имаше една публикация, която е толкова непоносима, толкова далеч от докторската етика и клетва, че просто оставам без коментар. Naughty ooooh!

# 295
  • Мнения: 1 020
Мигла, много съжалявам за това, което си преживяла. Не знам защо Христова не е дошла...

Както казах и двата пъти раждах реално в смяната на Станев и Асенова въпреки това беше до мен. Акушерките ме информираха кога ще дойде, да не се притеснявам. Асенова от своя страна като дойде седя при мен доста време, говорихме, обсъждахме какво как ще се развие, как се чувствам и понеже и казах, че не ми е приятно да лежа ми каза само да взимавам със системата (глюкоза, защото имах мноого силни контракции от 20.00, а родих чак в 16.30 и бях изтощена от липса на сън). Обикалях из предродилна, подпирах се на леглото и както бях чела си въртях таза... Никой копче не ми е казал. До тоалетна си ходих, пак със системата.

Легнала бях само при запис и проверка за разкритие. Асенова пращаше все някой да е около мен. Но все пак те си имат и друга работа... Има родилки, има бебета, затова ги подканвах да ме оставят и че ако има нужда ще ги викна. Не ми е приятно да ми гледат изкривената физиономия докато ме боли, не за друго  Wink

Момичето, с което бях в стая накрая ми каза... ама ти кога дойде, кога роди  Laughing Не беше разбрала, че 4.30 часа съм била в предродилна и после в родилна. Чула е чак малката и май докторите. Всички бяха супер очудени, че съм толкова тиха  ooooh!

# 296
  • София
  • Мнения: 5 247
КоАл благодаря, аз  само мога да се радвам, че при теб всичко е  било така добре.
Нека не се случват лоши неща повече с никоя родилка.  Praynig
Асенова като цяло се дръжи наистина дружелюбно. Добри впечатления имам и от Станев.
Но лоши имам като цяло за раждането ми там....Бях без болкоуспокоителни заради кръвоизлива и наистина не можех сама да ставам. Как може като колабирах на излизане от банята на 3 ден след раждане, Павлов, който влезе пръв в стаята назидателно да реагира- "Не се ражда на 35, а на 25"?! ooooh! Някои жени чакат за дете години наред....А  като ми изтекоха водите и започна раждането ми се накараха, че не съм се обезкосмила, а аз не можех с огромния корем да се подготвя добре, а и нали в списъка за вещи, които да нося имаше бръснарско  ножче.....обръснаха ме. Това са само малките подборности, за големите писах.

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 17:45 от Мигла

# 297
  • Мнения: 1
на 15 ноември 2011 родих там много сам доволна от вси4ки и мога да кажа 4е др. Христова е страхотен 4овек. Вси4ки бяха страхотни. Но както винаги има две мнение.

# 298
  • Мнения: 5 393
Мечо Пух ,
има къде да родиш в поза , различна от тази по гръб Wink


Знам, че има. Попитах къде това е масова практика.

# 299
  • Мнения: 15
[Въпреки, че си бях платила пакета в Правителствена и лежах там за кръвно и бяха много милис мен, в последният месец се отказах да раждам там, заради случеят по-горес това момиче и защото д-р Христова всевикаше на мъжа ми -не ме е страх за бебето страх ме е за нея дали ще оцелее тази операция-много се бях наплашила, единиятпът в 8-ямесец като ходих на тонове и Асенова ги видя и каза ти си следващото спешно секцио-така ми изкара акъла.Мнението ми е  ,че христова си разбира от работата,но дава заето от хора и все бърза нанякъде.В осмият месец попаднапх на д-р Дяволов покрай уж лошите тонове, които се оказаха абсолютно ок, а на 31 родих в Майчин дом.Това ми беше второ секцио-толкова бях наплашена,че все едно отидах на смъртно заколение, верно операцията беше тежка имах много сраствания и продължи дълго, но в 14 ме оперираха в 8 сутринта ходех и много бързо се възстанових.Сега дори шева ми е по-добре от предният път.Единствено анестезиолога се беше престарал и с главоболие и болки в гърба бях една седмица, но и от Мдом съм ужасена като отношение и грижа за бебетата.Така че май в София не останаха болници.

Общи условия

Активация на акаунт