Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-24)

  • 13 321
  • 304
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 27
 Иве, Алекс е разкошен!  :hug Heart EyesЧестити зъбчета на Иванчо, Петя! Hug  Heart Eyes
 ЧРД на Дени! Всичко добро и желая!
Мише, твоята сладуранка много е пораснала, браво! Да я нацелуваш!
 

# 91
  • Мнения: 48
Добро утро, мами   bouquet

# 92
  • Мнения: 117
Здравейте, мами. Ето един поздрав от Миша:
 сцд8009ш=1
.041024
 Mr. Green Муцка, мерси. Твоята хубавица кога ще я видим колко е пораснала. Прати някоя снимка де.
До
като пишех Мишел ми изяде фактурата от М-тел Simple Smile))) Crazy

# 93
  • Мнения: 41
да ви се похваля имаме си зъбче, боцка вече Laughing Laughing

# 94
  • Мнения: 301
Браво на Алекс!Да му е честито зъбчето и безпроблемни да растът следващите  Hug

# 95
  • Мнения: 48
Добро утро на всички ранобудни мами и дечица!  Hug Hug
Честито зъбче на Алекс!  Hug
Мами, искам да ви попитам какво адаптирано мляко ползвате или сте ползвали? Аз основно кърмя Саши, но понякога кърмата ми не му стига, той си е големичък и се налага да се дохранваме. Доктора ни препоръча и ние взехме NAN1, но детето не го харесва и не го иска...
Не знам какво да взема, изобщо не съм наясно с адаптираните млека!  ooooh! Thinking

# 96
  • Мнения: 68
afroditka честито ви зъбче.Нас май почват да ни тормозят тепърва тез зъби.

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:47 от buba_85

# 97
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
Добро утро на всички ранобудни мами и дечица!  Hug Hug
Честито зъбче на Алекс!  Hug
Мами, искам да ви попитам какво адаптирано мляко ползвате или сте ползвали? Аз основно кърмя Саши, но понякога кърмата ми не му стига, той си е големичък и се налага да се дохранваме. Доктора ни препоръча и ние взехме NAN1, но детето не го харесва и не го иска...
Не знам какво да взема, изобщо не съм наясно с адаптираните млека!  ooooh! Thinking

Мерил,сигурна ли си че не му достига кърма?Преди да продължиш с адаптирано се увери че наистина нямаш кърма,и ако имаш проблем влез в кърмаческия форум за съвети за лактация.Щото ако сега почнеш с изкуствени млека кърмата ще ти намалее още повече.Е,ти си знаеш,де...... Simple Smile

# 98
  • Мнения: 1 341
Мами, искам да ви попитам какво адаптирано мляко ползвате или сте ползвали? Аз основно кърмя Саши, но понякога кърмата ми не му стига, той си е големичък и се налага да се дохранваме. Доктора ни препоръча и ние взехме NAN1, но детето не го харесва и не го иска...
Не знам какво да взема, изобщо не съм наясно с адаптираните млека!  ooooh! Thinking
Meryl, ако нямаш време да четеш в къраческия с удоволствие бих ти помогнала с информация за кърменето! Peace
Не прибягвай толкова лесно и бързо до АМ. Разбира се, ако искаш да продължиш с кърменето! Peace

Момичета, как сте в тези студове и газовата криза?

# 99
  • Мнения: 48
Мисля, че кърмата ми не му стига, защото понякога продължава да плаче, след като го нахраня... Случва се рядко, не при всяко хранене.
Ама не иска другото мляко-иска си кърмичка.  baby_neutral

# 100
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля, че кърмата ми не му стига, защото понякога продължава да плаче, след като го нахраня... Случва се рядко, не при всяко хранене.
Ама не иска другото мляко-иска си кърмичка.  baby_neutral

стимулирай си кърмата. Има лактогонни продукти.
И давай цица при всеки рев на детето. ТОВА е шанса ти да го кърмиш дълго с кърма. Минеш ли веднъж на АМ от шише, няма връщане.
Успех и честито ти бебенце   bouquet

# 101
  • Мнения: 728
Meryl: можеш лесно да провериш стига ли му кърмата по памперсите. Ако не даваш водичка и само се кърмите и има 5-6 памперса с пиш значи всичко си е наред. Аз така имах проблеми към 1-вия месец. Детето плачеше и мислех че не му стига кърмата, а се оказа че е криза на разтежа.. след това сме се кърмили почти до годинка, като до 6-ти месец сме били само на кърма. В кърмаческия наистина дават много добри съвети. В МБАЛ Хр Ботев има кабинет за къменето можеш и там да попиташ. Аз лично бих те посъветвала, ако съмненията са ти сериознни да направиш едно примерно кърмене за да се види колко папка бебето. Най важното е да си спокойна, детето гладно няма да остане, по един или друг начин ще му се набави млекце.

# 102
  • Мнения: 1 341
Наистина честото кърмене и приемането на повече течности работи безотказно!
Изпивай по една чаша вода 10-15 мин. преди кърмене, определено се забелязва промяна.
Също е хубаво да си почиваш когато имаш възможност.

Аз лично не бих препоръчала пробно кърмене, защото не всеки път бебето изяжда едно и също количество. Това по-скоро би те объркало.

Също 3-6-9 седмица и 3-6-9м. има скок в растежа на бебето, тогава то иска да суче повече, защото му е необходимо по-голямо количество храна. За да стимулира повечето кърма се иска по-често сукане. Peace

Успех!

# 103
  • Мнения: 41
за кърменето аз бих препоръчала да ядеш поне на мене ми помагаше пържен фъстък има и чаи за стимулиране, не е лош, за да разбереш дали му стига млякото бих ти предложила след като си го накърмила да стиснеш и да пробваш дали гърдата ти пуска мляко ако пуска тогава не е че не му стига, може колики да ви мъчат. и когато и да заплаче му даваи да суче не се притесняваи че ще го отучиш после трудно.
Можеш да пробваш със кисело мляко 50 на 50 разредено дали ще яде.

# 104
  • Мнения: 159
Айде и аз в купа със съветите  Laughing - момичетата вече всичко са ти казали, моят ключ към успешното кърмене беше спокойствие ( недей да мислиш постоянно дали не му стига кърмата ) и вода, както и по- горе бяха писали по 1 чаша вода преди кърмене. А може да плаче и от друго- може и да са колики...
bravy благодаря за линкчетата, за съжаление след като ги изтеглих ми даде някаква грешка, но пък се разрових и намерих това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343461.0 , ей голяма съкровищница е този форум  Hug Кога ще си идвате на Враца, ако е хубаво времето може да пием кафенце  Laughing
Шани много се радвам че пак пишеш при нас  Hug
Лек ден на всички, дано да няма вече такива студове, че в къщи не се издържа   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт