Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-24)

  • 13 327
  • 304
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Здравейте мами на врачанчета-калпазанчета   Hug
Аз съм при вас защото уча за акушерка и ми е интересно да ви чета  Embarassed
Ако има такива от вас раждали през октомври и ноември 2008-ма може даже да се познаваме лично? Защото докато бяхме в болницата на практика ни пращаха по стаите на родилките да им помагаме   bouquet

# 106
  • Мнения: 1 341
Съжалявам, че пак се включвам относно кърменето, но това ми избоде очите:


Можеш да пробваш със кисело мляко 50 на 50 разредено дали ще яде.
Струва ми се абсурдно да се дава на толкова малко бебе кисело мляко! Stop

Да, хубаво е да се хапват и ядки за стимулиране на кърмата, но да се внимава какви са, защото някои предизвикват колики, а други са алергени!

Шани, кажи как сте, как я карате?

# 107
  • Мнения: 64
Привет на всички мами от този форум!За 1 път се включвам,а и нямам много опит с форумите. Blush
      Аз съм мама на 2 госпожици-кака  на 5г  и бебе на 10 м.
 Стана ми интересна темата за кърменето.Аз ли4но кърмих до годинка Каката,а мъни4кото до 5м. Мисля,4е определящо за кърменето е желанието.има си на4ини за увеличаване на кърмата,стига да е налице желанието Grinning

# 108
  • Мнения: 64
  а за киселото мляко:има много хубави адаптирани млека,от които бебето получава много повече от обикновеното кисело мляко.Защо да се бърза с въвеждането му? Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 16:17 от loritka

# 109
  • Мнения: 1 341
Лоритка, добре дошла! Hug

Донякъде си права за кърменето, че трябва и желание. То е преди всичко, но понякога когато човек не е информиран, колкото и голямо желание да има, успеха му няма да е много голям. Също е много важно на какъв педиатър ще попадне майката, дали ще има подкрепата и адекватните съвети на лекаря.
Всичко което казвам съдя на по себе си.(дано няма обидени или засегнати от мненията ми) Мислех си, че кърменето е супер лесно и естествено, но в последствие не се оказа точно така. Благодарение на форума и по-точно на една определена съфорумка кърмих успешно 2г. дъщеря си, само от една гърда!

Момичета, нищо не казвате, отразява ли се газовата криза във Враца?

# 110
  • Мнения: 64
 newsm78Ама и аз уцелих кога да се включа....
[/tt]Хайде,ще наминавам ,та дано ви уцеля някой път.. Grinning

# 111
  • Мнения: 64
  Благодаря ,Ронка!
 Тъкмо се канех да из4езвам и видях ,4е не съм сама.Голям заплес съм Wink!!!
Относно информацията за кърменето:аз никога не съм разчитала на педиатърката.Ползвах различни източници(наи-вече книги) и после си съпоставях прочетеното и пробвах..
 Аз се доверявам на вътрешната си интуиция.Тя ми подсказа,4е е време  да отбиа какта на 1годинка.Имах чувството ,4е вече нищо полезно не и давам.И,наистина,след това фонтанелата и много бързо се затвори.Имала е нужда от пове4ко калцйи

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 20:58 от loritka

# 112
  • Мнения: 64
 Газовата криза не се усеща още осезаемо при нас..но занапред не се знае.Градините и у4илищата си работят нормално-поне за тях имам инфо

# 113
  • Мнения: 159
loritka , Mushmulche добре дошли  Hug
loritka предварително се извинявам, нямам за цел да те нагрубя- когато никой след теб не е писал не е необходимо да пускаш нов пост, отдолу под твоето мнение има този символ с него можеш да си редактираш или допълниш поста си

# 114
  • Мнения: 369

Добро утро момичета една лека закусчица от мен .
Отдавна не съм писала само ви почетвам от време на време  Blush Blush .За кърменето не мога да се включа със съвети тъй-като успях да кърмя до 4м и то мнооого трудно . Но както са казали по горе си трябва и много желание , а аз не правих кой знае какви усилия освен че ядях много ама наистина много , наливах се с течности но като започна да си спира кърмата вече не можах да направя нищо по въпроса.
Ронка - възхищавам ти се за търпението и усилията да кърмиш до 2г  Hug


Честит имен ден  Атанасия  Желая ти ... Толкова късмет, колкото не можеш да понесеш, толкова щастие, колкото не си предполагала, че може да имаш, толкова здраве, колкото не си очаквала и толкова поводи за усмивки, че да хванеш мускулна треска на лицето!

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 10:32 от Скорпионка

# 115
  • Мнения: 159
АТИ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН !!!
Да ти е живо и здраво името и да ти донесе много късмет и успехи !

# 116
  • Мнения: X
Добро утро и от мен, честит имен ден на всички именници   bouquet

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 27
Благодаря ви, момичета! Моята почерпка за вас с пожелание за хубав ден!




# 118
  • Мнения: 1 341
Честит имен ден на всички празнуващи! Желая им много здраве, късмет и пълни къщи с детски смях!

Скорпионка, кърменето при мен след определен период стана много приятно и лесно. Това е най-лесният, приятен, полезен и евтин начин за храненето на едно бебе/дете! Wink Дори когато малката започна да се отбива и виждах на къде отиват нещата ми беше мъчно, но хубавото е, че всичко стана много бавно, постепенно и напълно нормално. Без ревове и стрес за някоя от страните. Peace

# 119
  • Мнения: 64
 Благодаря на bubeto за съвета!!!Аз го разбрах и сама(това за редактирането го изпробвах),но приемам още градивна критика. Hug-нали трябва да се усъвършенствам!Сега ще разпитам и как се вмъкват снимки и про4ие...
  А ина4е 4естито и от мен на празнуващите-на Anastasia,ако не бъркам.
  Искам да ви питам ,дали сте посещавали    един форум "мама и бебе"?На мен ми се стори много добре разработен като достъпност.Абе,май е то4но за начнаещи като мен-за всичко има обяснение как се прави...
  Ронка,днес тук беше страхотен ден за разходки с деца-почти пролетен!!!И ние,цялата женска армия,не пропуснахме да подишаме свеж въздух.А при вас как е врамето?В Тулуза?

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 19:36 от loritka

Общи условия

Активация на акаунт