105 ДЕ> немската дружина смело престъпи в новата година

  • 12 054
  • 293
  •   1
Отговори
# 120
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Татяна, можеш да питаш по телефона за термин или да е по мейла - отговарят си хората, а ти после питай за заплащане. Аз така правих консултация с имуноложка по мейла, пратих всички документи и накрая получих отговор, даже не са ми искали пари.
В Университетската клиника тук в Мюнхен също има такива специалисти.

# 121
  • Мнения: 7 605
Гея, ама те не са тук 4е да отидат на термина  Thinking

# 122
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Гея, ама те не са тук 4е да отидат на термина  Thinking

Ти можеш с документите да отидеш на място да говориш с лекаря или да пишеш по е-мейл и да получиш така консултация.

# 123
  • Мнения: 7 605
На място ми е малко трудно, zаЩото живея на село и няма болница с детски пулмолоzи на блиzо, ве4е проверих  Sad Ако бях в голям град, да, но така е малко сложно  Sad  Мисълта ми е, по мейл дават ли мнение? Кой йм плаЩа zа това, или те после си праЩат сметките?  newsm78

При тебе какво ново има? Какво ти отговориха?

# 124
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ами нали ти писах - на мен ми отговориха по мейл, както и като съм питала по телефона. За отговорите по мейл - получих 3 страници отговор, който беше доста подробен въз основа на изследвания, които съм пратила, като всяко бе разгледано точка по точка и обяснение какво може да се направи, какво лечение се прилага и т.н. Попитах съответно за заплащане, но не ми отговориха, а и не са ми пращали сметка, която трябва да платя. Така че предполагам има и такава опция, ако след това станеш техен пациент, те си получават таксата от прегледите или за лечението. Затова според мен, ако имаш документи или изследвания - пиши на пулмолог.
http://www.med.tu-muenchen.de/de/gesundheitsversorgung/kliniken/ … rklinik/index.php
http://www.kind.med.tu-muenchen.de/cms/front_content.php?idcatart=67

При мен нищо ново, за сега чакам документите от БГ. След това ще ги покажа на специалист по това заболяване тук в Мюнхен, ще видим той какво ще каже. Помолих Ники да пита в Токуда, дали все пак няма да се съгласят да поканят на място професора, а не да се търси вариант за превоз на детето тук. Та ще видим те какво ще си решат.

# 125
  • Мнения: 122
Ех ,и аз се вредих пак да почета малко какво става в темичката.Детето заспа ,а аз съм голяма глупачка че също не си лягам.Не ми стига че 8 часа на работа зяпах компютъра и очите ми текат,ами и сега се тупнах тук.Но пък не мога да устоя да не ви прочета  PeaceСъвсем набързо обаче,обещавам си  Laughing
 Ние да ви кажа засега нямаме проблем със спането ,но до 1 годинка беше кошмарно.То не беше едно приспиване по 2 часа,после будене посред нощите с пиене на мляко ,смяна на памперси  и ревове .И се гушкахме заедно тримката с тати ,то иначе не ставаше.Единствено вечер към 10 ч като заспи и го оставяхме сам за 2-3 часа,в които ние тепърва сядахме да вечеряме,да се къпим,да гледаме тв или нещо друго.И към 12-1ч пак се будеше и вече лягахме при него .Ох,направо като си спомня и ми призлява #Crazy
Но като навърши 1 годинка,ние тукмо се бяхме върнали от 3-месечния престой в Бг,и сякаш се пречупи нещо.А и аз взех решение-да го преместя в отделна стая да спи.Просто реших да пробвам.И стана,лелееее,каква радост беше...не можехме да повярваме!Детето спи само в леглото си в стаята си ,а ние вече имахме вечерите за себе си и можехме да си починем.Незнам дали  като порасне още няма нещо да се промени,но засега е така.Вече махнахме 2 пръчици на леглото да може да слиза сам ,но той много рядко го прави .В очакване съм кога ли ще стане ,ще се промуши и ще довтаса някоя нощ при нас hahaha
 Деси ,загубила съм някъде рецептата на моята питка за прощъпулника.Но в нета има много ,гледай и коментарите на изпробвалите рецептите. Като основно да ти кажа,че каквато и питка да месиш,трябва да втасва 3 пъти- така знам аз . И съм чувала че за прощъпулник е най-добре содена да е питката.Макар че с мая май по-добре си бухва тестото.Желая ви весело изкарване на прощъпулника и да сложите на малчо от  най-хубавите професии  да си избира  HugНашия хвана молива и мобилен телефон едновременно  и още гадаем какво ли ще е тая професия- дизайнер на телефони ?hahaha

# 126
  • Мнения: 1 817
Здравей, Еви ФФМ! Ще се радвам да се запознаем. Има ми мейла в лични. Ако искаш, пиши!  Hug И си изтрий най-добре личния мобилен, защото все пак сме във форум.  Laughing
Гери, точно това правим!  Wink Днес си купихме нови бои и отново ще боядисваме в къщи  Peace . Искаме възможно най-бързо да сменим спалнята и хола,  hahaha  защото сме изтощеми от нощните кърмения! Е, като се сменим, на тях ще им е шумно не само вечер от хола ни, ама сами си го изпросиха!  Mr. Green

# 127
  • Мнения: 71
... Оле  хора  д...пе  да  ми  е  яко-  с   моята  фурия   шега  не  бива- тренинга  с  цицината е  бил  за  заучаване  на командата  изправи  се  сам... май и  ние  скоро  ще  правим  питка ...

Зиме ,нали  знаеш  че  е  хубаво  да  се  кърми  на  музика,та  си  настанете  някъде  по   към   тях  и  стереоанлагето  Whistling - всичко  в  името  на  добрите   съседски  ВЗАИМОотношения  Wink

# 128
  • Мнения: 1 817
Мая, браво на Зара! Дано бързо да проходи, че да тръгнете двечките по разходки без количка!  Hug

Ех, аз ако трябва да се държа със съседите толкова приятелски, колкото те с нас през тези години  Twisted Evil , ще трябва да купим по-мощна уредба с тонколони, да я сложим на тяхната стена и да надъним чалгата с песента на Сърфата /Гер ъп У...тонколони, монколони, гер ъп у. Нали така беше? newsm78/,  hahaha че да го образобаваме хлапето културно от малко и да му покажем що е то хубава музика  Mr. Green . Не знам обаче дали на майка му в този случай не би й секнало милкито  Laughing . Но аз не искам да се дразним и няма да правя никакви изпълнения  Naughty ! Те никога не са се съобразявали с нас, а аз изобщо не съм си мислила да падам на тяхното ниво и да се държа като простак  Peace ! Те стените са достатъчно тънки, че да не може да се спи в детската, докато ние гледаме тв.  Wink  С две думи нашата случка ще приключи с поговорката - каквото повикало, такова се обадило. Мислех си дали да не им звънна да им кажа, ама кво ли им пука на тях, че аз не мога да спя, след като и детето си не чуват нощем  Stop ... Спирам да спамя с темата! Благодаря ви, че ме изслушахте и ми съчувствахте!  bouquet

Сега се кефя на готино жълто и зелено, което скоро ще бъде върху тапетите в спалнята и на винено в хола  Grinning ! Само ако знаете колко съм щастлива, че скоро пак ще можем да се наспиваме!  newsm44

# 129
  • Мнения: 911
Зиме, аz бих ги предупредила все пак, може и да си спестите ремонта...Пък и ми е жал zа малкото човече, представяш ли си да го оставят в таzи стая и то пък съвсем да не може да спи Rolling Eyes Не че не те раzбира, напротив! Липсата на сън е чист психически терор. Но все пак им кажи според мен...
Между другото открих, че мое чудесно да се гледа бг телевиzия на www.bgtelevizia.com. Най-вероятно съм последната, която открива тоzи линк, ама да си кажа, ако има и по zадръстени от мен Wink

# 130
  • UK
  • Мнения: 3 959
Снощи без да искам станах свидетел на разговор, който безкрайно много ме обиди. Още повече ме обижда подчертаното лицемерие на човека, провел разговора. Ако не си доволен от това как някой ти върши работата, намираш друг да ти я свърши - не го викаш въпреки това и да приказваш зад гърба му как не го бива, а пък "гледала детето на някакви германци и оназ такива хвалби я хвали по телефона, пък...". Обидно е.

Снощи освен това ме боля и главата по моя си начин - цяла нощ. По скалата от едно до десет, като десет навява мисли за самоубийство от болка, това беше поне осем. Пих Аулин, а не си позволявам по принцип. После съм заспала или припаднала от болка, все тая, събудих се в 13:40. Събудиха ме, де.

Мисля за нещо положително, което да напиша след отвратително негативния си коментар до момента. Хората, които ме познават от тук не знаят, че всъщност съм много усмихнат човек и оптимист до мозъка на костите си... В момента например ме радва, че имам два портокала останали от вчера и половин бутилка сок, който обожавам. Само че е глупаво да го пиша. Simple Smile

Отивам да се обадя на мама. Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 18:39 от Малката Госпожица Мърморана

# 131
  • Мнения: 911
Мърмор, какво е станало бе? Я раzкажи на ЛС, ако искаш.
Малик пак е с температура. Аман вече. Въпреки това отивам сега на паzар.

# 132
  • Мнения: 11 315
Мърмор, какво е станало бе? Я раzкажи на ЛС, ако искаш.
Малик пак е с температура. Аман вече. Въпреки това отивам сега на паzар.
Не е сам! Лени вчера грачеше като малко вранче, а днес изцяло сдаде багажа. Болят го гърдите, кашля като из дъно, с лека температура и много отпаднал. В момента спи вече 3ти час ooooh!
Аз пак да кажа, че ви чакам Naughty

# 133
  • Мнения: 71
Зиме, аz бих ги предупредила все пак, може и да си спестите ремонта...Пък и ми е жал zа малкото човече, представяш ли си да го оставят в таzи стая и то пък съвсем да не може да спи Rolling Eyes Не че не те раzбира, напротив! Липсата на сън е чист психически терор. Но все пак им кажи според мен...
Между другото открих, че мое чудесно да се гледа бг телевиzия на www.bgtelevizia.com. Най-вероятно съм последната, която открива тоzи линк, ама да си кажа, ако има и по zадръстени от мен Wink
Серди  има   и  по  задръстени  Wink   Та за  това - благодаря  ти!   bouquet

# 134
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Добър вечер!
Честито на празнувалите и Gute Besserung на боледуващите! И "Лека Нощ" на будуващите майчета и съседки! Mr. Green

Бибе, много ти е сладка госпожицата! Голям бонбон е!

Гея, много неприятна новина е бебето в кувьоза- дано скоро започне да диша самостоятелно!
Дано да се намери подходящото лечение за момиченцето с емфизема!

Мърморанке, със сигурност е неприятно да слушаш коментари по твой адрес, но приеми  факта, че хората са си такива по принцип.
Добре си направила, че си звъннала на мама- това е добър лек при негативни емоции!

Общи условия

Активация на акаунт