Рецепти за Actifry

  • 324 313
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 120
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Гого, ще споделиш ли рецептата за картофеното пюре?

# 121
  • Мнения: 72
Скъпи приятелки,
Бързам да ви зарадвам с огромния успех на току що изядените пилешки дробчета!
Дробчетата разделих на половина, по естественото им деление, една опаковка 450 гр, с две супени лъжици сухо нишесте,
Гого

Здравей, да те попитем какво нишесте слагаш? Овалваш дробчетата ли в нишестето?

# 122
  • Мнения: 20
Нишестето е обикновено, не десертно, продава се при другото, има и царевично, но не правя разлика във вкуса.

Та простото картофено пюре не е чак за рецепта, по-скоро технология, за да не се губи време. Аз правя голямо количество и го ядем няколко дни, та не се чудете на количествата. 1.6 кг картофи ги обелвам, нарязвам на едро и ги слагама на решетката на тетджерата под налягане - стават за 6-8 минути. Междувременно сварявам 1 л прясно мляко. В друга тежджера стопявам 1 пак 125 г. масло, изсипвам отгоре сварените и горещи картофи и ги намачквам горе-долу с едно на дупки или кой каквото има, добавям половината, а после и останалото мляко и пускам пасатора, врът насам, врът натам за 3-4 мин става мазно и гладко, аз го предпочитам по-рядко, по време на меленето слагам и солта. Слагат черен пипер, или индийско орехче или нищо, въпрос на вкус. Ами това е. Пюрето от пликче го ползвам за сгъстяване на супи и яхнии - много е вкусно.

# 123
  • Мнения: 20
Всъщност за дробчетата - в съда с дробчетата наръсвам солта, нишестето и олиото и ги разръбквам добре, и изсипвам всичко в уреда. Правих на два пъти по 650 г. дробчета.

# 124
  • Мнения: 20
Сбърках цифрата, два пъти по 450 г. дробчета.

По същия начин направих два пъти по 650 г- пъстърва, но тя беше разрязана по дължина и без гръбнак, пак 10 мин бяха достатъчни. Трябва някой прост сос да се сложи отгоре и ще е супер.

# 125
  • Мнения: 72
Сбърках цифрата, два пъти по 450 г. дробчета.

По същия начин направих два пъти по 650 г- пъстърва, но тя беше разрязана по дължина и без гръбнак, пак 10 мин бяха достатъчни. Трябва някой прост сос да се сложи отгоре и ще е супер.

Супер, ще пробвам дробчетата:)  а пъстървата как е с миризмата ?

# 126
  • Мнения: 20
Ако говориш за миризма от пържене на риба - няма нищо подобно, няма по-различна по интензивност миризма от тази на картофите. Аз ненавиждам миризма на готвено из къщата и стандартният абсорбер е напълно достатъчен!

# 127
  • София
  • Мнения: 7 875
Ние днес пък бяхме на боб с наденица приготвена в TEFAL ACTIFRY по нашенско.

Булката си свари нормално манастирски боб.

Запържихме в машината наденицата с една мерителна лъжица олио за около 5-7 минути и добавихме 1 глава лук нарязана на едро (не съм си играл да е на филийки ми на едри лентички ми се получи) и продължихме още около 5-6 минути. После дойде ред на боба, 3-4 чаени лъжици доматено пюре (разбити в 150 ml вода със сол, 1 чаена лъжичка кафява захар и джоджен), като ги оставихме още 10 на минути.

Вкуса е превъзходен леко напомнящ на боб на фурна, а морковите наистина да хрупкави.

Снимките са лоши тъй като са правени с GSM

Това е боба току що приготвен в машината - не се забелязва но той си стои бял. После като го пресипахме в една друга тенджерка си стана червен. Може би защото в машината доматите независимо, че ги изсипах отгоре останаха отдолу.



И ето го вече сервиран. Забелязвате как съм нарязал морковите на продълговати кубчета, а консистенцията на яденето е направо превъзходна. Наистина все едно, че ядете боб на фурна.

# 128
  • Мнения: 383
уреда го притежавам от миналата година, обаче нещо не моа да му са стопля, за сега е в шкафа. но темата я следя отдавна.
дедо хаджия, боба наистина изглежда вкусно



Actifry Бюреk


Последна редакция: нд, 31 май 2009, 13:22 от Ердинч

# 129
  • София
  • Мнения: 7 875
уреда го притежавам от миналата година, обаче нещо не моа да му са стопля, за сега е в шкафа. но темата я следя отдавна.
дедо хаджия, боба наистина изглежда вкусно
...

Оооооо комшуууууу къде се изгуби беееее.

Мерси много за идеята ще я пробвам. То тука нали знаеш най-много се притесняваме от тая бъркалка дето ги разбърква, ама явно те тоя номер с фризера ще го пробвам аз и при кюфтенцата. Даже да ти кажа се сетих и за панирани кашкавалчета, пък защо не и за картофени кюфтенца.

Да те попитам ще ми дадеш ли директен линк към тоя сайт дето си го копирал, ако има специален раздел за TEFAL ACTIFRY, аз намирам за тефал като общо ама не съм сигурен дали всичките рецепти са за тази машина.

Бе кво нещо са комшиитеее бреййй. Хубаво са казвали старите ора, да случиш на добър съсед па другото лесно.

Та коя мама разправяше, че тази машина била само за пържени картофи ?

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 11:40 от дядо хаджия

# 130
  • Мнения: 383
Оооооо комшуууууу къде се изгуби беееее.

привет,

без малкo да се изгубя напълнo Mr. Green , прекарах седмица в болница слeд сърдечен инфаркт, но сега съм добре.

"не купувай къща, a си купи  комшия" викат тукa Simple Smile

превода е от тука(натисни етикетчето actifry по надолу):
http://www.anneyiz.biz/tefal/tarif.php?ID=5918
http://www.mutfaksirlari.com/yemek_tarifleri/borekler/tefal-in-y … ktifry/#more-4129


други:
http://www.anneyiz.biz/tefal/index.php?s=tarif-kat&kID=31
http://www.besleyicivelezzetli.com/Arama.aspx?t=ord
http://www.lakeland.co.uk/L?content=noticeboard/recipes/actifry.htm

 

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 15:28 от Ердинч

# 131
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета и мом4ета  може да не съм допро4ета някъде (за което се извинявам предварително ако е така ) но според една рецепта тук която про4етох в нета - средната 4аст (бъркалката ) съвсем спокоино може да се махне 
ето я рецептата , в която има и  снимки отдолу- махат бъркалките , оставят да се запе4е и после слагат бъркалката
http://el-mundo-de-estrella.blogspot.com/
 ина4е ме заинтересувахте и мисля и аз да си поръ4ам на дядо мраз, да видим дали ще ме огрее

# 132
  • Мнения: 72
Здравейте,
пробвах да направя Бюречетата, обаче не станаха като на картинката Wink
Вкусно е, но много се натрошиха. От 35 бройки да имаше 15-20 цели, а другото стана на трохи.
Не знам как да кача снимка. Ще продължавам да опитвам.

# 133
  • София
  • Мнения: 7 875

ГРЕШКИ, ПОУКИ И ... УСПЕХИ !

Ами направих ги и аз. Е ... не точно както е по рецептата, защото първо нямах кори за баница и второ пък нашите не биха си и помислили да ядат копър в баничките, ама ги направих.

Първо си омесих тесто за баница (с брашно, сол, вода и по една супена лъжица оцет и олио).

Второ си направих моя смес по идея на оригиналната рецепта, която се състоеше от 1 жълтък, 150 - 200 грама сирене (окомерно - беше ми останала една бучка та цялата в кюпа) ким на зърна и ... две триъгълничета топено сирене.

Приготвянето е ясно. Разточваме кора. По оригинал в единия ъгъл се слага плънката, преди това обаче понеже моите кори да по дебелички и точени аз ръснах малко олио върху кората. Оформяте триъгълниците и в камерата да се замразят.

Първата ми грешка беше че ги наредих върху чиния без да съм я намазал с олио вследствие на което после като ги извадих от фризера - две бяха залепнали и неизползваеми.

Втората ми грешка е, че май трябваше при точени кори да ги държа повече в камерата. Въпреки, че пред последните престояха близо час и обезформянето от бъркалката пак си беше същото.

Третата ми грешка е, че май ги направих големи. Освен това със сигурност при следващия ми опит, листа с тестото няма да ми е толкова голям или поне обръщането на триъгълниците ще е максимум 2-3.

Четвъртата ми грешка е, че оставих бъркалката. Тя просто ги обезформи. Затова в последния опит когато ми бяха останали само две - първо махнах бъркалката позапехох ги от двете страни за по 3-4 минути (имаме си специална дървена щипка за тая машина) и после слагам вече бъркалката за да ги пече равномерно.

На вид станаха като топчета, на вкус нещо неописуемо.

Та така си мисля аз, че за меки теста или форми (от сорта например на кюфтета, а защо не и тиквички) първоначално бъркалката не трябва да се поставя.

Ето тук това, което остана от тях:


Кликнете върху снимката за да я видите в по-голям формат.

Сега върви следващия експеримент - карамелизирана плодова салата от банани, ябълки, кайсии и ягоди. Та докато си редактирах поста и този експеримент мина. Получи се една страхотна вкусова експлозия, в която въпреки че сложихме само 4 едри ягоди нарязани на половинка те надделяха на аромат. Всичко стана червено но невероятно на вкус.

Та да попитам някой няма ли да се похвали с други идеи.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 22:23 от дядо хаджия

# 134
  • София, родом- Силистра
  • Мнения: 99
ДЯДО ХАДЖИЯ, Я КАЖИ КАКАВА Е ТАЗИ СПЕЦИАЛНА ДЪРВЕНА ЩИПКА, ЗА КАКВО СЕ ИЗПОЛЗВА, ОТДЕЛНО ЛИ СЕ КУПУВА ИЛИ БЕШЕ В МАШИНАТА КАТО Я КУПИ?

Общи условия

Активация на акаунт