Протести (втора тема) - 21-ви януари, 16 часа

  • 16 668
  • 572
  •   1
Отговори
# 510
  • sofia
  • Мнения: 7 477
можело зна4и,аааааааааааааааа JoyНе 4е докато не го видя ще съм спокойна,но пак е на4алото

http://www.dnes.bg/article.php?id=64547

# 511
  • Мнения: 4 068
Роси, браво на теб! Говори страхотно днес.
Аз се извинявам, че не дойдох до вас да се видим, но бяхме една групичка и на другите не им се влизаше съвсем навътре между хората, а и играчка не носех за жалост. Grinning Много хубав мирен протест беше, само дето аз лично се надявам на много повече хора, но......както и да е. Не успях да гледам никакви новини, защото си тръгнахме по тъмно от София и имаше такава зверска мъгла, че сме пътували като охлюви. Имаше ли някакви интересни репортажи?

# 512
  • Мнения: 3 835
Само припомням за сайта, който е достъпен за всички, които искат да покажат, че са съпричастни...

http://feelfriendly.com/


Благодаря! Ще взема да си преработя нещо подписа, та да мога и него да добавя. Grinning

Днес беше мирно и весело на протеста. Peace Имаше по-малко хора от очакваното, но за мен е напълно естествено, като се имат предвид престъпните беззаконията случили се на 14-ти. Прословутото гражданско общество, за което всички врякат от години наред, начело с политиците ни, че липсата му им била виновна за неслучването на това и онова, че само с него можем да постигнем бленуваното светло бъдеще, беше по най-груб, долен, балкански, противно грозен и отблъскващ начин стъпкано, именно в първия ден от зараждането му. Като вреден паразит! Виновните - престъпните групировки, властта в лицето на органите на реда и медиите! Тези трите взети заедно, действаха перфектно организирани, изиграха си евтиния долен "театър", без никакви претенции за художествена стойност, но с претенции, и то основателни за обединеност и желязна послушност. Жалката постановка продължава обаче, снощи беше пуснат официален слух, че днес ще има нови провокации и жестокости на площада. Всички сте разбрали, всички медии послушно ги отразиха, официозите първи естествено. Странно защо полицаите днес бяха пренебрегнали тотално това предупреждение и почти липсваха около площада?! Много странно наистина! Както написах по-нагоре, очевидно е, че те получават инфо от първа ръка, толкова първа и близка до тях, че се питаш дали не е в самите тях този първоизточник.

# 513
  • Мнения: 3 835
Renci, защо не се обади, ние с Роси непрекъснато се питахме къде са другите майки, които казаха, че ще идват. Все чакахме някой да ни се обади. Доколкото разбрах, пак само по канал 3 са давали пълен, няколкочасов репортаж от протеста. Иначе по другите, беше кратко. Гледах Злати по Европа. Grinning

# 514
  • Мнения: 3 835
Най-парадоксалното в случая е, че обединяващата идея за всички протестиращи е и беше, правова държава, в която законите и редът да важат за всички, просто тези прекрасно звучащи на хартия закони, да вземат да се случат и на практика, демокрацията да се случи наистина, да я усетим и пипнем, а не да е илюзия. И точно в първия ден на подобен протест, който няма как да не е заложен като мирен и спазващ законите, обединен зад подобна идея, самата държава, в лицето на своите силови власти, потъпка идеята за каквато и да е демократичност и законност. Управляващите показаха в цялата си сила своята лицемерна и двулична политика. И най-противното е, че именно ние им позоляваме да правят това, с неадекватността си, с липсата на нормална човешка реакция. Обществото ни е абсолютно неадекватно.

# 515
  • Мнения: 2 176
А дали в неичии искания (на протестиращите) имаше изискване да се увеличат контроните функции в държавата?

Закони, закончета и наредби..  Никой не ги спазва. Naughty
Дори парламентаристите!!! След като си позволяват да гласуват с чужди карти, което е абсолютно противозаконно.. Какво очакват от избирателите?!





# 516
  • Мнения: 624
След като си позволяват да гласуват с чужди карти, което е абсолютно противозаконно..
Ами всичките закони са незаконно приети, т. е. незаконни са.  Confused  Правят се вратички за отделни случаи, създават се нови, за да служат на определен кръг хора...

И всичко е толкоз очевидно, но как да го скриеш от такъв народ като Българския..!

# 517
  • Мнения: 4 068
Тео, дълга и широка неразбория беше при мен. Закъснях, защото майстора закъсня с оправянето на колата. Поради тази причина бяхме с компания/с тяхна кола/, на която дори и беше смешно, че изобщо ще ходим да протестираме. В крайна сметка ги навихме да дойдем, но останахме по-встрани. Обаче се радвам, че хванах думите на Роси. Аз съм доста емоционална принципно и се просълзих. Такъв трябваше да е протеста и на 14-ти-мирени спокоен, но с много хора.
Снощи все пак хванах някакви късни новини и слушах за наливане на пари в университетите, училищата и болниците. Не чух съвсем подробно, но се надявам да не е само прах в очите това. Дано най-накрая се стреснат и започнат да правят нещо тия хора.

# 518
  • София
  • Мнения: 958
"Американският президент Барак Обама обяви замразяване на заплатите на своите основни сътрудници в Белия дом и обеща нова ера на прозрачност в администрацията.

Таванът на заплатите е 100 хил. долара. "В този период на икономически трудности американските семейства са принудени да затягат коланите. Същото трябва да направи и Белия дом", подчерта Обама, обръщайки се към своите основни сътрудници.

"Някои в тази стая ще бъдат засегнати от това замразяване на заплатите и аз искам да знаете, че оценявам вашата добра воля", каза президентът. "- информация от Нетинфо


Така се  управлява по време на криза..........Другото са празнословия........

# 519
  • Мнения: 4 068
Никога няма да ги стигнем американците......за жалост.

# 520
  • Мнения: 2 353
   Лавендър ми звънна преди малко и ме помоли да ви предам:
  "Момичета, за тези от вас, които ще идват утре на срещата в Икономичмески и социален съвет - намира се на адрес:  "Мария Луиза" 22 (на ъгъла Симеон), в сградата на Министерството на земеделието и горите"

# 521
  • Мнения: 545
Ако ще стигаме някой, дай да не са точно американците...

Никога няма да ги стигнем американците......за жалост.

# 522
  • Мнения: 4 068
Ако ще стигаме някой, дай да не са точно американците...

Никога няма да ги стигнем американците......за жалост.


Абе не че всичко им е розово и хубаво на тях, но има на какво и от там да се научим. А иначе жалкото е, че с тия темпове никой няма да стигнем ние. Все ще сме си последното колело на колата. Не знам защо, но дори аз започнах да гледам скептично на по-доброто бъдеще, а уж съм оптимист.

# 523
  • Мнения: 545
Дам, 1 напред  10 назад, повтаряме грешки, и въобще и изобщо, и въобще много неща са, но пак - американците нещо не ми се следват. мерси, благодаря.

еди.

# 524
  • Мнения: 624
Все ще сме си последното колело на колата.

"Последните ще станат първи."   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт