Съдомиялна BEКO DFN 6837 ?

  • 40 874
  • 373
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен!
И ние си взехме такава съдомиялна преди месец.като цяло съм доволна-за порцелана нямам забележки.Но по приборите има бели петна и съвсем слаби петна по чашите (почти не се виждат,но като се загледаш и са там).Ползваме я на програма 5.Има сол в резервоара си (понеже водата тук е много твърда) и ползваме таблетки Somat 7 in 1.След като спре да работи я изчакваме доста време,понеже работи нощем и когато станем по някое време,тогава я отваряме.След това също изчакваме още малко преди да ги извадим съдовете.Някой да има идея какво мога да направя че да се махнат тия петна?

# 76
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз също мия на програма 5.
Ползвам калгонит 10 в 1.
Сол не слагам допълнително, защото в таблетката си има.
Нямам такива бели петна.
А пробва ли как ще е без допълнително сол?

# 77
  • Мнения: 6
ами не съм.ще я изчакам да си свърши солта.

# 78
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А като извадиш току що измит съд и го близнеш солен ли е?

# 79
  • Мнения: 6
ами и това не съм пробвала,но утре сутринта ще го направя.благодаря!

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 703
понякога и на мен ми са така съдовете на бели ивици
Гери хъмммммм не ми беше хрумнало да близвам , но и аз ще я вида тази работа Wink

# 81
  • Мнения: 2 783
Аз се извинявам предварително,миялната ми не е Беко ,но не ми се пуска цяла тема за един въпрос.
Няколко пъти ,след свършването на програмата за миене,когато отворя съдомиялната ,съдовете не са измити.
Хапчето стои на половина и едно такова залепнало за отвора ,където се слага.
Някой има ли подобен проблем....вчера 3 пъти я пусках и все така,не ще и не ще да измие съдовете и само хапчета хаби .
Имаме я от 8 месеца,и на месец поне по веднъж ми прави подобна магария  Tired.
Проверявам перката,да не би нещо да и пречи да се върти,не е от това  newsm78.....извършва си цял цикъл на миене.
Ако мислите че въпроса ми не е за тук  Embarassed извинявайте .

# 82
  • Мнения: 247
Ако пускаш таблетката директно долу (просто така...), а не я слагаш в "кутийката" няма да имаш проблем.... Wink

# 83
  • Мнения: 2 783
Ако пускаш таблетката директно долу (просто така...), а не я слагаш в "кутийката" няма да имаш проблем.... Wink
Стига де   Shocked,никога не бих се сетила  Laughing .
Ще пробвам ,мерси много   bouquet.
А така  няма ли да се разтвори наведнъж таблетата  newsm78 ,те нали са на дялове,сол,миещ препарат,гланц,....?

# 84
  • Мнения: 2 056
Аз се извинявам предварително,миялната ми не е Беко ,но не ми се пуска цяла тема за един въпрос.
Няколко пъти ,след свършването на програмата за миене,когато отворя съдомиялната ,съдовете не са измити.
Хапчето стои на половина и едно такова залепнало за отвора ,където се слага.
Някой има ли подобен проблем....вчера 3 пъти я пусках и все така,не ще и не ще да измие съдовете и само хапчета хаби .
Имаме я от 8 месеца,и на месец поне по веднъж ми прави подобна магария  Tired.
Проверявам перката,да не би нещо да и пречи да се върти,не е от това  newsm78.....извършва си цял цикъл на миене.
Ако мислите че въпроса ми не е за тук  Embarassed извинявайте .
Моята миална също не е Веко(Crown),но показателите и са почти същите.Та моята има една допълнителна кошничка специално за таблетките,която се закача на горната кошница.В началото мислех,че таблетката се слага в отделението за препарат и когато свършеше да работи намирах половината таблетка неразтворена.Откакто я слагам в кошничката нямам никакви проблеми.Може и ти да имаш такава кошничка.

# 85
  • Мнения: 6
значи,пробвах да близна-не са солени.имам чувството че не ги подсушава добре,затова са тези петна.един -два пъти видях тук таме много малко капчици.тази нощ ще я пусна с допълнително изсушаване и ще кажа какъв е резултата.

# 86
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
значи,пробвах да близна-не са солени.имам чувството че не ги подсушава добре,затова са тези петна.един -два пъти видях тук таме много малко капчици.тази нощ ще я пусна с допълнително изсушаване и ще кажа какъв е резултата.
Значи не е от предозиране на солта.

# 87
  • Мнения: 2 783
Може и ти да имаш такава кошничка.
Не...нямам такава кошничка.....поне така мисля  Embarassed,май не съм виждала , кошничка която да ми е останала излишна newsm78
Миялната  е Аристон ,когато ми прави номера ме ядосва  Crossing Arms,аз мия в пъти по добре,но поне не вися над мивката Peace
В началото когато я зареждахме и милото види колко чинии се събират ми вика- и ти това си го мила всеки ден  Shocked.
Сега, ако спре и да ми прави магарии..златна ще е.
А,за BG_dreamer освен  едно виртуално   bouquet , и искрени благодарности за идеята ,друго не мога да предложа...никога,ама никога не бих се сетила че може и така да пусна таблетата  Embarassed и щях да си се ядосвам и да си се мъча..... Laughing

# 88
  • Мнения: 6
сега след като ги бях пуснала с допълнително сушене - резултата е по - добър.само на най - лъскавите прибори имаше  малко петна.на останалите - не.но в началото нямаха и без допълнително сушене,което ме навежда на мисълта да не би нещо да си отива Thinking ....а по тефлоновите съдове имате ли вода като ги извадите???

# 89
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Имам само леки капки по пластмасовите съдове. По всички други са сухи.
Но ако след края на програмата забравя да отворя водата, съм забелязала, че има капки и по другите съдове.

Общи условия

Активация на акаунт