РУСЕнски справочник

  • 32 894
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 79

Ивка мерси за информацията ще пратя мъжо да провери Simple Smile
ПС А върши ли ти работа?
[/quote]

Голяма!Особено ако е  изкипяло нещо и е загоряло Peace

# 256
  • Мнения: 758
МagieA мерси много,по принцип рецептата е с една чаена лъжичка,аз днес ще търся  и по някои билкови магазини Simple Smile

Ама то прясно листо ли ти трябва или сушено?

# 257
  • Мнения: 758

Голяма!Особено ако е  изкипяло нещо и е загоряло Peace

Ооо, чедесно че вече 3 месеца я ползвам без такава есктра и се притеснявам да не я съсипя за една година, уж се стремя да не кипя, ама то не може без хич да пръсне.
Отново мерси!   bouquet

# 258
  • Мнения: 79

Голяма!Особено ако е  изкипяло нещо и е загоряло Peace

Ооо, чедесно че вече 3 месеца я ползвам без такава есктра и се притеснявам да не я съсипя за една година, уж се стремя да не кипя, ама то не може без хич да пръсне.
Отново мерси!   bouquet

за нищо   bouquet

# 259
  • Мнения: 2 726
МagieA мерси много,по принцип рецептата е с една чаена лъжичка,аз днес ще търся  и по някои билкови магазини Simple Smile

Ама то прясно листо ли ти трябва или сушено?

ох,ами аз за пръв път ще го правя тоя сироп, и не е уточнено в рецептата,може би всякакво става Thinking

# 260
  • Мнения: 3 376
poli__5   виж тази тема.

# 261
  • Мнения: 510
Поли_5 - не съм кой знае колко голям специалист, но малкия имаше упорита кашлица - около 3 седмици някъде. Правих му сироп от черна ряпа, давах проспан, мазах с Пулмекс и не се оправяше. Давах отначало кларитин и вентолин - какво ли не.
Накрая по съвет на една аптекарка му взех сироп Флудитек. Оправи се само с него. Не съм го комбинирала с нищо, освен с вит. С.
Много четох по въпроса. Стана ми ясно, че алергичните кашлици, каквито често се появяват /малкия е карал и ларингит, който имало вероятност да се появява отново и отново/ не се препоръчва хомеопатична и природна медицина. Т.е. не се препоръчва потискане на кашлицата.
Консултира ли се с лекар преди да решиш да даваш индрише?
Маги - ние имаме стъргало за керамичен плот. Лошото е, че започнах да го ползвам около година след като взехме печката /беше ме страх да не я надера  Embarassed/. Има някои петна, които си остават около нагревателите във форма на кръг, поне при мен. Нашата е Индезит - имало значение от марката.

# 262
  • Мнения: 222
я яяя нови неща научавам
1. къде се намирате викате този нов търговски комплекс (личи си кой не е миткосвал скоро)
2. какво е това стъргало за стъклокерамика? за пръв път чувам.. и аз внимавам много като го почиствам със специален препарат за стъклокерамика, но не винаги се изчистват добре...

# 263
  • Русе
  • Мнения: 116
Здравейте, аз съм нова във форума, много ми харесва тук. От вас научих за новия парти център в Дунав, и още довечера ще отида да го проуча, защото ни предстои рожден ден. Дъщеря ми ще става на 7 години на 26-ти февруари. Предстои ни и прием в първи клас и т.н. Simple Smile
А за керамичния плот - нашата печка я купихме преди 4-5 години и от магазина ни предложиха и прословутото стъргало и препарат. Почистват идеално, но понеже и мен ме е страх да не го надера, та моя мъж се е заел с тая задача. И на мен ми се образуват кръгове около плочата, но като се помоля на мъжлето - изчистват се без проблем.  Wink

# 264
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И на мен ми се образуват кръгове около плочата, но като се помоля на мъжлето - изчистват се без проблем.  Wink
Прави му реклама  Peace , сега и някой друг да реши да го помоли мъжлето ти  Joy Joy
Майтапя сеееее  Hug

chillysun , като чета колко неща си давала преди да вземеш Флудитека   , си мисля , че не точно от него е минала кашлицата  (давала съм го и не мисля , че е толкова добър поне при моя син), просто вече е било време  и е съвпадение! Hug

poli__5 , аз съм правила сироп с индрише и съм слагала току що откъснати листа (варих ги с още няколко неща -от форума я бях взела  рецептата  ).Давала съм и чай Бронхо лин  и действа много добре .

# 265
  • Мнения: 2 726
Благодаря на всички момичета за включването Hug,ние сега сме на антибиотик,но като прочетох за това сиропче и колко го хвалеха в един форум(часът на мама),колко дечица е оправил от упорита кашлица,си помислих що да не пробвам.

А иначе намерих си индрише зелено,в неделя ще ми го донесат.МагиА не ми търси,мила  bouquet

Вивка,предполагам за едно и също сиропче става дума от орехи,босилек и индрише,и как го преценяваш помогна ли на детенце Rolling Eyes

# 266
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
poli__5, правих рецептата на Бенджи 2710 ето от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261240.0.За ефекта ..знам ли зависи от детето .Моята снаха само с такива неща (сок от ряпа също дава , по горе видях , че е писано и за него) си лекува децата и при тях има много добър ефект, при моят син обаче , кашлица не минава само по този начин  Cry !Сега мисля да си взема апарат за инхалации и да не давам вече Вентолин сироп, почти винаги с него ни лекуват .

# 267
  • Мнения: 758
poli__5 няма проблем  Peace пак заповядай!

Моят син също има такива кашлици, упорити, неотхрачващи, мъчат го само и като се закашля, чак повръща. Ужас!  ooooh!
Последното, което открих че му помага (ако не е вирус, което си проличава за 3тия ден) е суметролим с проспан. Давам го на 12 часа. По принцим може да е всякакъв сироп за кашлица, който помага на детето. А иначе Вентолина го включвам, когато не се успокои за 2 дена на третия го започвам +сиропа разбира се.
Последният път беше вирус и след 3тия ден започна да ми прави Т и тогава вече минахме на антибиотик, но иначе за кашлицата схемата си беше същата.
Надявам се да се оправите бързо  Praynig знам колко е неприятно, как се мъчи и детенце и родителите му

# 268
  • Мнения: 2 019
Здравейте русенки,може ли някой ако знае да каже къде в русе мога да си продам булчинската рокля Hug

# 269
  • Мнения: 19 302
А има ли някъде в Русе нещо като оказион за детски колички, легла и др.? Скоро заминаваме в чужбина и искам да продам бебешкото легло на малката, което е почти като ново.

Общи условия

Активация на акаунт