Нова наредба за изписване от ясла при навършване на 3г

  • 42 484
  • 670
  •   1
Отговори
# 420
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
Така е ! Някой да те е карал да раждаш февруари?!  Joy  hahaha Аз следващото бебе  го планирам за   15 септември - за да е удобно на всички наредби!   ooooh!
Смейте се вие, но аз като бях бременна с второто, тихо се радвах как удобно ще го родя за първия учебен ден.

# 421
  • Мнения: 1 516
Бу, хич не ми е смешно - виж ми лентичката  Confused ... Съвсем сериозна съм в плановете за второто  Praynig

# 422
  • Мнения: 510
Обещах да публикувам входящ номер на писмото до Министерство на здравеопазването.
Номерът е: 97-00-7/ 22.01.2010 г.
Можете да се присъедините или да подемете отделна инициатива.
Пратила съм по мейл писмото на Аврора.

# 423
  • Мнения: 1 516
Обещах да публикувам входящ номер на писмото до Министерство на здравеопазването.
Номерът е: 97-00-7/ 22.01.2010 г.
Можете да се присъедините или да подемете отделна инициатива.
Пратила съм по мейл писмото на Аврора.

Чили , на хартия ли я внесе? Как да се присъединя?

# 424
  • Мнения: 48 137
Може да си го разпечаташ, да събереш малко подписи и да го внесеш отново, само че от името на... (ако авторката няма нищо против)
Не знам дали може да го пратиш по пощата с обратна разписка  newsm78

# 425
  • Мнения: 3 216
Може да си го разпечаташ, да събереш малко подписи и да го внесеш отново, само че от името на... (ако авторката няма нищо против)
Не знам дали може да го пратиш по пощата с обратна разписка  newsm78

И аз мога да събера много подписи момичета, само кажете как трябва да се оформи.

# 426
  • Мнения: 510
Който ще пише новото писмо да ми каже да му пратя нашето на мейл/ скайп.
Коледна фея е дала добър съвет  Peace
Пример:

До
Министерство на здравеопазването
София 1000
пл. Светя Неделя 5
на вниманието на
Д-Р БОЖИДАР НАНЕВ
МИНИСТЪР НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
Копие до: например Министър-председателя  newsm78

Относно: Наредба 26/ 18.11.2008 г. за устройството и дейността на детските ясли...

Уважаеми г-н Нанев,

Приложението на чл. 2 ал. 1 от гореописаната Наредба се оказва проблемно поради фактическа невъзможност за незабавен прием в детски градини на децата  изписани на 3-годишна възраст от ясли.
При навършване на 3 г. през януари и възможен прием в детска градина през м. септември предполага домашно отглеждане на детето за период от 8 месеца. И т.н.
Това ни поставя пред следните негативни последствия:
- невъзможност за намиране на работа (при безработни);
- уволение поради прекалено дълго отсъствие на единия родител от работа;
- допълнителни разходи за детегледачка, непосилни за някои семейства;
- прекъсването на работа при родителя и спиране посещението на ясла от детето се отразява негативно върху всички членове на семейството.
Във връзка с горното Ви предлагаме като решение да се внесе корекция в чл. 2, която да гласи, че изписването на деца от яслите става през м. август или преди това, ако на детето е осигурено място в детска градина.
С настоящото писмо изразяваме съпричастност и подкрепа към постъпило в Министерство на здравеопазването писмо с Ваш входящ номер: 97-00-7/ 22.01.2010 г.

Прилагаме подписи на заинтересуваните.


Току що съчиних това кратко нещо по примера на нашето писмо.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 10:59 от Чили

# 427
  • София
  • Мнения: 796
Казвайте къде да подписваме и ще събирам и аз подписи! Peace

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Казвайте какво трябва да направим, къде да драскаме подписите Mr. Green, ако напиша писмо само от мое име и го пратя, дали ще има смисъл Rolling Eyes?

# 429
  • Мнения: 48 137
Мисля че да, дори си мисля че повече писма, макар и с малко подписи, е по- добре от едно писмо/петиция с много подписи

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Ако го изпратя по пощата с обратна разписка, как ще разбера кой е входящият номер на писмото ми?

# 431
  • Мнения: 255
Чили, получих го и през почивните дни ще напиша писмото, другата седмица да го пратя.  Peace И на мен идеята да ги бомбандираме с писма ми допада повече.

# 432
  • Мнения: 510
ОК, Аврора - да се надяваме, че ще има някакъв резултат.
Снощи се сетих, че в отговор на жалбата ми до Омбудсмана ми пратиха инфо, че МЗ ПРИЗНАВА, че съществува проблем с прилагането на новата наредба. Това може да се използва. Точния текст, който може да се цитира в писмата е:
С писмо изх. номер 35-ОМ-8 от 15.10.2009 г. Министърът на здравеопазването потвърждава, че проблемът с настаняването на децата в детски градини е налице и ще се обсъди възможността за внасяне на поправки в Наредба 26 на МЗ.

Мамаден, може да се обадиш в деловодството на мин-вото и да питаш еди кое си писмо с получена обратна разписка на еди коя си дата кой вх. номер е. Впоследствие след изтичане срока за отговор може да им се търси сметка кога ще отговорят.

# 433
  • Мнения: 1 516
Още днес ще напиша и изпратя  писмо . Какъв е официалният срок за отговор?

# 434
  • Мнения: 1 516
Сега се сетих, че може да се напише отворено писмо и да се разпрати и до медиите ....

Общи условия

Активация на акаунт