7 ОДЗ Детелина - 2 яслена група: мнения

  • 9 475
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 296
Моля мамите, които имат впечатления от това ДЗ, да споделят опит и наблюдения: как се държат с децата, с родителите, доволни ли са хлапетата?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 14
Ето тук намерих малко инфо по темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357525.0
 
И мен ме вълнува, какви са впечатленията на родителите, които са записали децата си там?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Да, изчела съм всички теми по въпроса, но те са стари, в повечето случаи се коментират други ДЗ или пък градинските групи.
А на мен ми се искаше повече мнения за яслената.

# 3
  • София
  • Мнения: 591
Хайде аз ще попиша малко за там. Малката ми кукла е там в първа ясленска група. Групата е Зайо Байо. Доволна съм много. Понеже моята сладурка беше най-малката там едва на 1г.2м. доста се притесняваха, госпожите че няма да се справи. Тя обаче е борбена и бързо се справи с новостите около нея. Ходим без да се реве. Което за мен лично е показно, че там и харесва.
Др. хубаво е, че не взимат болни деца. Видят ли хрема, кашлица и звънят. Така трябва да е разбира се. Гледат ги медицински сестри мн. са готини.
Директорката малко се величае, но да не ви пука. Важно, е че персонала точно в тази група е мн. готин и си гледат съвестно работата. Ако има нещо което ви интересува пишете.

# 4
  • София
  • Мнения: 591
Сори сега прочетох, че става въпрос за втора ясленска. Имам познати там мамчета също са доволни.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
Много благодаря на dyndla за включването, нищо че е за първа яслена!
Най-много се притеснявам какво е отношението към децата, понеже всички знаем колко е лесно да бъдат наранени и това да даде отражение за години напред. Моите страхове се подклаждат от проучвания за други ОДЗта, където майки са ми казвали, че са прибирали децата си с посинени лица или че всеки път, като отидат да си вземат детето, от стаята се чува как сестрите им крещят. Всичко ми е ясно - че са натоварени и пр, но не мога да приема да се крещи на толкова малки дечица или пък да се удрят. Не мога да го приема за деца на никаква възраст!

# 6
  • София
  • Мнения: 591
В тази група където е малката такова нещо като викове не е имало. Напротив мнго са мили към децата и им говорят нежно и с обич. Направо съм изумена от това което пишеш за викове и крясъци или пък децата да са сини. В 7 ОДЗ първа яслена няма такова нещо.

# 7
  • Мнения: 106
Големият ми син беше в Зайо Байо (сега 1ва яслена група), а малкият ми син към момента е в Бонбони (2ра яслена група). Имайки база за сравнение, мога да твърдя, че съм повече доволна от г-жите в Бонбони - много по-спокойни, отзивчиви и лелите също.

Успех Ви пожелавам! Дано да ви приемат - градината е много добра и е прекрасен избор за държавна детска градина.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Много благодаря за споделеното и за пожеланията!
А в яслените групи занимават ли се достатъчно с децата, какви са ти впечатленията?

# 9
  • Мнения: 106
занимават се според мене- учат песнички, танцуват, рисуват (но силно артистично Simple Smile ). правят опити да ги учат на гърне... Факт е, че синовете ми нямаха никакви проблеми с адаптацията - но това е строго индивидуално за всяко дете. По-голям проблем при нас бяха болестите. С няколко думи - добре ги гледат децата ! Само да не боледуват.

# 10
  • Мнения: 710
Здравейте! Бихте ли споделили  в колко часа взимате децата си от яслена група в 7 ОДЗ? Питам, защото кумата ми каза, че е желателно децата да бъдат взети най-късно до 18 часа. Аз работя до 17-17.30 часа, но съм на 40-50 минути от района. Мъжът ми работи в района, но понякога остава до по-късно. Нямаме баби на разположение.

Явно не е много посещавана темата, тъй като последния пост е мой, но все пак се включвам с още няколко въпроса.Grinning
1. Извеждат ли децата от яслените групи навън във дворчето? Направило ми е впечатление, когато сме минавали, че дечицата са по-големи т.е градинска група.
2. Какъв е режима на спане и храна? В колко часа ги слагат да спят?
3. Сметняват ли относително често памперсите? Учат ли ги на гърне?
4. Позволяват ли да се носят шишенца с вода и сок?
Предварително благодаря за отговорите! Иначе и аз съм чула добри отзиви за персонала. Материалната база доколкото успях да надникна и от сайта на градината ми направи изключително добро впечатление.

Последна редакция: сб, 03 авг 2013, 00:57 от Botten Mary

# 11
  • Мнения: 106
децата ги извеждат навън, когато е хубаво времето - н.пр. сега са всеки ден навън, естествено ако не вали и не духа силен вятър. Относно сокчетата и водата, поне за група Бонбони се събират пари периодично и се купува от галоните вода. Детето няма да има никакъв проблем - сигурна съм , с изключение на болестите, които за съжаление ги има особено първата година.

Тази градина е с една от най-добрите материални бази за държавна градина в София.

Успех и не се притеснявай!!!

# 12
  • Мнения: 710
Strashna mama, много благодаря за отговора!   bouquet Би ли споделила до колко часа най-късно могат да се вземат децата от ясла? Какво е работното време на учителките/сестрите? 

# 13
  • София
  • Мнения: 2 296
Поли, прочети вътрешния правилник - има го на сайта на градината - там е посочено времето за предаване и взимане на децата. Във форума чета, че в някои градини се опитват устно да налагат други часове, но честно казано, мисля си, че в Детелина няма да имаме такъв проблем.
Всичко останало ще разберем най-вероятно на родителската среща Simple Smile  Стискам само палци да се отнасят добре и грижовно към мъниците Wink

# 14
  • Мнения: 710
Ev_e, видяла съм правилника, но моята кума, чийто деца посещаваха градината, преди време ми беше споменала, че е желателно (неписано правило) да се взимат децата по-рано от градината. Тя в това отношение проблем няма. Има баба на разположение и може би затова ми го е казала. Спомена, че някой родители плащат на жена допълнително да взима децата по-рано. Незнам дали имаше в предвид конкретното ОДЗ. Специално за условията и грижите не се е оплаквала никога. И аз много се притеснявам. Надявам се да се отнасят добре с дечицата и адаптацията да мине лесно и бързо. Wink Дано и да боледуват по-малко, въпреки че за яслените групи това е неизбежно.  

Последна редакция: пн, 03 юни 2013, 16:26 от Poli 26

Общи условия

Активация на акаунт