7 ОДЗ Детелина - 2 яслена група: мнения

  • 9 491
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 310
Ние миналата година почнахме ясла на 1 октомври в група Бонбони. Градината беше в почивка целия август месец, после бяха сборни групи и на нас ни казаха да дойдем чак на 01.10.
По-добре питайте на място - при медицинските сестри. Те ще ви кажат и за точния списък за изследвания. Ще ви искат целия пакет за детската градина, който включва ПКК, урина (10 дни преди постъпване), чревни и нещо друго беше. Искат и списък с имунизации на детето, мед.карта за детска градина, която попълва личния ви лекар и бележка, че детето не е в контакт с зараз. болни (3 дни преди постъпването).
Родителската среща беше след като детето почна да ходи на ясла - мисля че, на втория ден. Успех! Hug

# 31
  • Мнения: 713
Здравейте, има ли вече някой информация от кога ще бъдат приемани нови дечица в яслените групи и поетапен ли ще бъде приема?

# 32
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз се обаждах малко преди да излязат в почивка и ми казаха, че и те не знаят. Когато има информация ще я обявят. Аз лично утре ще ходя да си пусна васерман, а другата седмица ще пусна на малкия изследвания. Също така си пуснах и отпуск от 9ти, когато са обявили че ще приемат деца. Не мога да реагирам в последния момент /толкова молби ударих на шефове за тази отпуска, че да имат късмета и да ни върнат/, а те каква сметка правят не зная. Толкова ми е притеснено и тази липса на информация още повече стресира. Ако някой има инфо, ще се радвам да сподели   bouquet

# 33
  • Мнения: 713
Yuliana, и мвн тази тази липса на информация ме притеснява. Аз не смея да пускам още изследвания на детето. Поста на vasiris, че миналата година година до края на септември са били сборни групи ме притесни и дано тази година не е така. Надявам се поне до началото на септември да има информация в сайта на градината.

# 34
  • София
  • Мнения: 401
И аз имам информация от учители в градината,че до края на септември ще са сборни групи  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 591
Точно така е ще са сборни групи. И аз така знам. Винаги новите деца са се приемали по етапно от началото на октомври.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 296
Преди седмица писах имейл с въпрос има ли вече график за постъпването на новите деца - никакъв отговор. При мен не е толкова страшно, защото не съм на работа, но искрено съчувствам на майките, които са и които не могат да преценят какво да правят. Все си мисля, че можеше да направят една родителска среща още след второто класиране, тъй като имам впечатлението, че местата се запълниха още тогава, и родителите да могат да си правят сметка. На страницата в ИСОДЗ от много време стои, че децата се приемат от 9 септември и няма никакво друго уточнение. Така излиза, че всички можем да се изтърсим тогава и няма причина да ни върнат  Sunglasses

Момичета, днес са качили глафика за родителските срещи. За яслените групи е на 19 септември от 17ч. Нито дума за постъпването на децата - явно се предполага, че ще разяснят на родителската среща. Очевидно е сложно да се даде информация кратко и ясно, за да не се налага всеки от нас да се обажда по телефона (щото на имейли може би не отговарят).
Аз лично още не съм звъняла, кажете вие, ако са ви казали нещо по-конкретно.

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 17:38 от AnMary

# 37
  • Мнения: 713
Тъй като в момента ние не сме в София с малката изпратих вчера ММ да попита в градината. Казали са му, че яслените групи също започват от 9-ти и когато сме готови с изследванията да ги занесем. Аз вчера ги пуснах и се надявам се да не ни върнат, защото мога да взема отпуск само до 1.10. Ако имате допълнителна информация ще се радвам да споделите.

# 38
  • София
  • Мнения: 591
От вчера мойта бебка тръгна на ясла. Беше голям ужасссссс рев голям. Почна да реве от вратата, защото имаше др. дечица дето ревяха много и пиклата ми се стресна и реши и тя да по реве. Та питах вчера учителките, защо така и те казаха, че това били новите дечица и те плачели. Та явно приемат нови дечица. Днес беше спокойно нямаше ревове и всичко беше спокойно.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз звъннах сега и една леко нервна госпожа ми обясни същото - с готовите изследвания постъпваме.
Вие къде пуснахте изследванията, колко струваха и за колко време станаха?
Dyndla, това че днес не е имало рев ми звучи вълшебно  bouquet Много се радвам за вас! Моето добиченце така се е впило в мен, че просто не знам

# 40
  • София
  • Мнения: 591
 Ev_e - аз не съм пускала изследвания, защото нямаме два месеца прекъсване и не мога да ти дам информация относно парите. Да се включат др. мамчета.

# 41
  • Мнения: 713
 Ev_e , ние  пуснахме вчера микробиология и паразитология извън София  и утре ще бъдат готови. Кръв и урина в четвъртък ще пусна. Васермана на мен ми стана за 5 дни, но го пуснах в края на август. В понеделник или вторник ще отидем  и при ЛЛ и се надявам другата сряда да тръгнем на ясла. Аз ги направих без бележка от ЛЛ и всичко излиза 30 лева  включително кръв и урина. Ако имате възможност  попитаите личната лекарка може и да ви даде направление, но не всички дават. Имам инфо, че в Рамус или Цибалаб стават за около 5 дни. Пакета за ДГ в Цибалаб е 28 лева, но незнам дали включва васерман на родител.
Надявам се поне повечето нови дечица да са тръгнали по-рано и да има по-малко плачещи. Моята кукла е по-общителна и самостоятелна, но ако има ревящи ще реве и тя. Напро сърцето ми се свива, но какво да се прави.

Последна редакция: вт, 10 сеп 2013, 13:28 от moonlight_80

# 42
  • София
  • Мнения: 2 296
Благодаря ви много, момичета!
Аз отидох на място, за да видя какво точно трябва да направя като изследвания и разговарях с една сестра, която беше изключително мила, направи ми отлично впечатление.  Praynig Дано така бъде и нататък. Цареше тишина като в санаториум, явно всички бяха като войничета по леглата  Laughing
Ще се опитам утре да пусна всички изследвания - най-вече микробиологията, че тя става най-бавно, мисля, че е 3 работни дни. Много ми се иска да тръгнем в началото на другата седмица, защото някак все се надявам, че сега не е "болестен" период и ще може по-дълго да се задържи, преди да се тръшне  Cry Това с болестите постоянно го мисля, знам, че няма измъкване, ама...

Dyndla, вие коя група сте?

# 43
  • София
  • Мнения: 591
 Ev_e -  Зайо Байо? Вие?

# 44
  • София
  • Мнения: 2 296
Днес сестрата не успя да провери, но ако сме същата, ще пиша, за да се "познаем", като се засечем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт