7 ОДЗ Детелина - 2 яслена група: мнения

  • 9 489
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
работното време на градината е до 19ч. , аз най-късно съм ги вземала и в 18,45ч. , така че нчма проблем с  прибирането. По-скоро проблема е за мъниците, защото в началото им е мъчно, че остават последни. С големия вече нямам проблем, той самия предпочита по-късно да го вземам за да може да се наиграе Simple Smile

# 16
  • Мнения: 713
Strashna mama, още веднъж благодаря! Очевидно моята информация е невярна. По принцип нямаме намерение да я взимаме толкова късно, но понякога може и да се наложи.

# 17
  • София
  • Мнения: 591
Здр. мойто детенце е в първа ясленска група. Значи раб. време е до 19ч., но е хубаво да се взимат по-рано, защото дечицата се разстройват като виждат, че др. дечица ги взимат по-рано. Аз напр. правя вс. възможно до 18ч. да я взимам.
Гледат ги добре дечицата. Мойто бебе ние така и казваме, ходи от една година и два месеца. Влиза без да реве. По това съдя, че там и е добре. Градината е хубава. Извеждат децата винаги когато е хубаво времето. За памперсите също се сменят често поне по мое наблюдение.

# 18
  • София
  • Мнения: 401
Хайде аз ще попиша малко за там. Малката ми кукла е там в първа ясленска група. Групата е Зайо Байо. Доволна съм много. Понеже моята сладурка беше най-малката там едва на 1г.2м. доста се притесняваха, госпожите че няма да се справи. Тя обаче е борбена и бързо се справи с новостите около нея. Ходим без да се реве. Което за мен лично е показно, че там и харесва.
Др. хубаво е, че не взимат болни деца. Видят ли хрема, кашлица и звънят. Така трябва да е разбира се. Гледат ги медицински сестри мн. са готини.
Директорката малко се величае, но да не ви пука. Важно, е че персонала точно в тази група е мн. готин и си гледат съвестно работата. Ако има нещо което ви интересува пишете.
Peace Абсолютно точно казано. И моето дете беше в Зайо Байо и бях изключително доволна! Знам,че всички са доволни и от другата група Бонбони. най-показателното е,че детето ми плачеше,когато е било болно и съм му казвала,че няма да ходи на ясла  Crazy. Попаднали сте в най-хубавата градина!Честито и бъдете здрави!

# 19
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
И ние сме приети във 2ра яслена група от септември. Ще бъда благодарна да споделите как се процедира с новопостъпилите дечица, от първия ден ли са от сутрин до вечер или първоначално се взимат на обяд. Хайде и един глупав въпрос  newsm78 казаха, че родителската среща ще бъде обявена в сайта, горе долу кога я обявяват и в коя секция. Благодаря ви   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 401
Юлиана,децата първата седмица(или докато посвикнат), ходят до обяд. Моето остана да спи в групата на 2рия ден. Ако детето не плаче през деня,храни се и е спокойно, го оставят още през първата седмица,иначе 1-2 седмици. За обявяването на родителската не си спомням точно къде,но това ще стане най-вероятно септември. Може и в сайта на ИСОДГ да има също инфо,но ипо-натам също: http://kg.sofia.bg/isodz/dz/29

# 21
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз щях да питам кога ще обявят родителската среща, но сигурно ще стане до края на юли, преди да затворят. На мен ми казаха да следя в електронната система - там ще публикуват.

Интересува ме нещо чисто битово - чувала съм, че по детските градини не ги искат децата с бодита, за да е по-лесно събличането и преобличането. Какви други изисквания има конкретно в 7-о ОДЗ по отношение на облеклото? Искам да се подготвя по-отрано, а не в последния момент да купувам на юруш. И изобщо майките с повече опит, ако могат да сподеят,  какви са наблюденията им кои дрешки са удобни, какво се е оказало неудачно и пр. Ще съм благодарна Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 591
В 7 ОДЗ само, че в първа група никога не са правили забележка че детенце е с боди, тя си ходеше с такива. Гледаш да взимаш такива дрехи дето лесно да се събличат и обличат съответно. Знам, че не искат никакви опасни неща. Даже си спомням, че един път направиха забележка за някакъв колан на едно детенце. Не трябвало да има такива неща. Купуваш анцузи, клинчета и все такива удобни неща за носене.

# 23
  • София
  • Мнения: 401
за момчетата анцузи или панталони на ластик,а на момиенцата им е най-удобно с клинчета.С боди не съм я пускала,защото тя беше без памперс и не е удобно при сядането на гърне.Иначе персоналът никога не е направил забележка,че момиченцата ходят със сукманчета и такива дрешки,които сами не могат да си облекат/отнася се и за момчетата/,а им помагат  Peace. Лично за себе си, предпочитах дъщеря ми да се чувства комфортно-не че не е ходила и тя с по-засукани дрешки понякога.Иначе искаха 3 броя лигавници,но без найлон отдолу,за да издържат на прането там и 2 комплекта резервни дрешки в раничката на детето.Ако ползва памперси-колкото му трябват за деня или седмицата. Вода им дават от диспенсъра,за който се събираха пари за зареждане.Всеки месец се носеха тоалетна хартия,мокри кърпички, кухненска ролка,носни кърпички и сапун.

# 24
  • София
  • Мнения: 401
В 7 ОДЗ само, че в първа група никога не са правили забележка че детенце е с боди, тя си ходеше с такива. Гледаш да взимаш такива дрехи дето лесно да се събличат и обличат съответно. Знам, че не искат никакви опасни неща. Даже си спомням, че един път направиха забележка за някакъв колан на едно детенце. Не трябвало да има такива неща. Купуваш анцузи, клинчета и все такива удобни неща за носене.
да,не трябва да има капси,маниста и такива малки неща,които могат да се откъснат! Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Bandi, Dyndla, много благодаряза информацията  - не се бях замисляла за безопасността на дрехите, сега по-специално ще обръна внимание, но май дъщеря ми няма такива. Ще съм щастлива, ако може да ходи с боди през студените месеци, защото предпочитам да е по-леко облечена, но да не е с гол корем и кръст.

# 26
  • София
  • Мнения: 401
Bandi, Dyndla, много благодаряза информацията 
  Peace Моля!Питайте каквото Ви интересува,аз съм на линия  Peace.Знам колко е притеснително всяко ново начало,що се касае за децата ни  Wink

# 27
  • Мнения: X
Здравейте,
Благодаря за информацията, наистина е безценна  bouquet Сега видях Че са публикували в системата, че детската градина ще приема деца от 09/09, до 05/09 ще е в ремонт.
Бих искала да попитам за изследванията които трябва да предоставим, най-веЧе за тях ми е притеснено, тъй като ще съм на работа и трябва да си организирам предварително времето, до колкото разбрах от педиатърката всяко е с разлиЧна давност. На 09/09 ли трябва да ги предоставим или предварително....може би на родителската среща?

# 28
  • София
  • Мнения: 401
Изследванията се носят в деня,когато детето за първи път ще е на ясла/детска-т.е.9 септември,като 1ва възможност. Носят се при сестрите,чиито кабинет е зад яслена група Зайо Байо и те дават бележка,с която детето влиза в съответната група  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 296
Предполагам обаче че преди всякакви изследвания трябва да се проведе родителска среща и да се уточни кое дете от коя дата постъпва, нали? Знам, че на други места не приемат новите деца в един ден едновременно, за да минава по-лесно адаптацията и съответно персоналът да се справя по-дорбре - сигурно и тук е така?
А информация за родителска среща продължава да няма...

Общи условия

Активация на акаунт