7 ОДЗ Детелина - 2 яслена група: мнения

  • 9 484
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Здравейте момичета, ние сме от 9 на ясла. В момента е сборна група в Зайо Байо, а от другата седмица децата вече ще бъдат в групите си. Ние сме в Бонбони, учителките които са в момента - няма да са в група Бонбони. Много са мили, изчерпателни и съм с много добри впечатления. Моето момче не плаче, но пък за сметка на това трудно влиза в контакт и първите два дни е седял на едно място, само е наблюдавал, не се е хранил и не е пил вода. От днес има напредък, хапнал е малко и е приказваш с госпожите. Утре ще направим опит да остане да спи там. Аз лично съм против първоначално да се взимат на обяд, но е такава практиката в детската градина о тъй като съм в отпуск се съобразих. Относно издледванията, аз пуснах в Цибалаб, миналата седмица в понеделник и сряда бяха готови. Имат пакет с включен и васерман, беше в промоция и мисля че ми стриваше около 26 лв. Акото се събира предния ден и в хладилник, сутринта взех урина и лепенката на дупето. Ако мога да бъда полезна, на разположение съм Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 2 296
Юлиана, много се радвам, че така бързо се адаптирате! Моята госпожица вече изобщо не търпи да се дели от мен и ще й бъде много трудно, въпреки че постоянно говорим колко ще е хубаво, как ще играе с много деца и т.н.  Уж разбира, ама ще е голям рев. Надеждата ми е в учителките, дано успеят бързо да я залъжат и увлекат в някакво занимание.
Аз утре ще пускам изследванията, дано станат, че от понеделник да тръгнем и ние.

# 47
  • Мнения: X
Ev_e, не се притеснявай и моето момче не се отделя от мен. Опитай и ти да мислиш позитивно, все си мисля че е от значение. Аз се бях настроила, че на моето дете няма да му е трудно и лесно ще се адаптира, наистина вътрешно вярвах в това. Да, той не плаче, но пък отказва контакт и сдържа емоциите си..не зная кое е по -доброто. Днес отиде на детска градина и не заплака, нито пък каза че не иска да ходи. Обухме пантофките и гушна госпожата, но видях как се натъжи. Сега седя в къщи и стискам телефона, очаквам позвъняване, днес евентуално ще спи там. Минават ми мисли от сорта "ами ако съм объркала номера си и сега не могат да се свържат с мен" .Ох, май за нас родителите е по-трудно да се адаптираме.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз съм много положително настроена, сигурна съм, че на дъщеря ми ще й е много хубаво сред децата - тя копнее за детска компания и постоянно търси контакт. Но понеже си познавам стоката - рев, врясък, шум от всякакво естество  Laughing - си мисля, че няма да минем тихо и кротко. Но наистина, и сдържането на емоциите не е хубаво за детето, защото не може да се разтовари.
Нашите изследвания ще са готови чак в понеделник, така че най-рано във вторник ще можем да постъпим (много ме хвана яд, защото на сайта на лаборатории Рамус нещата така бяха представени, все едно проби се работат почивни и празнични дни, дават се резултати и пр., а се оказа, че както навсякъде искат три работни дни за микробиологията - все едно бактериите правят разлика между работен и почивен ден  Grinning )
А при вас как мина първото спане? Надявам се добре    Praynig

# 49
  • Мнения: X
Здравейте,             
Ev_e , добре мина спането, не е имало никакви проблеми.  Да ви кажа, че в петък госпожата ме информира, че сборната група може да продължи и тази седмица, тъй като все още са малко дечицата.

# 50
  • Мнения: 713
И ние днес занесохме документите при сестрите и от утре на ясла. Дано мине добре.  Praynig Наистина и тази седмица са сборни групи. Сега са 20 деца.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 296
Здравейте, момичета!
Днес сме за първи ден в яслата - сутринта мина отлично: малката се шмугна вътре, дори не се обърна  Simple Smile Но, както каза сестрата, която я прие, много дечица били така и като се усетели на следващия ден, почвали ревовете. Иначе днес имаше няколко плачещи хлапета и направо ми се скъса сърцето, дано бързо успеят да ги ангажират с някакви занимания.
Юлиана, с вас ще сме в една група от другата седмица, дай Боже, да сме здрави всички - и ние, и дечицата  Wink

# 52
  • Мнения: 713
Ev_e, твоето момиченце Рада ли се казва? Днес имаше още едно момиченце  за първи ден заедно с моето.
Честно казано очаквах да мине по-добре. Лесно влязохме, но вътре е седяла сама и е гушкала едно мече, а по принцип е много контактна. Отказала е ядене, освен плод. Когато я взех много се зарадва. Надявам се това да е само временно явление и до края на седмицата да успеем да се адаптираме.   Praynig Сестрата каза, че първия ден лесно влизат, но вече втория ден се осъзнават и започват да плачат за малко. Затова имаше толкова плачещи хлапета тази сутрин, но учителките са много мили и се надявам  бързо да се справят.
Живот и здраве от другата седмица и ние сме в "Бонбони".  

Последна редакция: вт, 17 сеп 2013, 15:35 от moonlight_80

# 53
  • София
  • Мнения: 2 296
moonlight_80, моята е Рада, вчера е паднал страшен рев  Cry след като се усетила, че ме няма. Треперила като лист, каза сестрата, направо ми се къса сърцето  Sad Днес уж тръгна добре, после пак се разплака и я чувах как пищи вътре, не знам как ще издържим и двете. Знам, че всички минават през това, но ми е ужасно мъчно, чувствам се виновна, че я тормозя  Cry Не мога да си намеря място!
Вчера, когато я взех, говореше като картечница, много беше странна, ако беше възрастен човек, щях да му дам успокоително - така изглеждаше милата. Наприказва ми такива работи, че на мен ми се сгади още повече. Снощи едвам заспа и през нощта плака, което не се е случвало много отдавна.
А аз се усмихвам, като някакъв идиот повтарям колко е хубаво, как ще си играе с дечицата, как ще учат песни, тя ме гледа с поглед, който ми казва, че не съм наред с главата. Не знам утре как изобщо ще тръгнем от вкъщи.
Стискам палци при вас да е по-спокойно, защото човек колкото и да е корав, когато детето така плаче, няма начин да не се вкисне и той.
(ПП ако я взимаш на обяд, обади ми се - аз съм с очила и вързана коса на опашка)

# 54
  • Мнения: X
От днес и моето дете започна да реагира. Сутринта беше истински ад, едва го измъкнах от вкъщи, жестоко тръшкане, рев, но в колата се успокои и в яслата не е имало проблем. Не ми се иска да идва утре сутрин. Утре сме на родителска среща, така че ще се видим Simple Smile Бързо адаптиране и на вас момичета, и на мъниците (hug)

Общи условия

Активация на акаунт