Отговори
# 435
  • Мнения: 957
Фибичка,  Peace
Това, че с мъжа ти вървите заедно и се интересувате от едно и също е чудесно! За хвалене си е! Книгата пак ще стигне до теб, но винаги имаш с кого да я коментираш /и не само нея/...

dennis, благодаря ти!  Hug Дори името е запазено, както и знанието за красотата на българката  Grinning


Наближава новата тема! Предупреждавам!  Laughing

# 436
  • Мнения: 957
Още има хора, които не знаят, че вие чрез въздуха поемате универсалната, жизнената енергия. Тя е, която ви поддържа живи. Без тази енергия, колкото и да се храните, не можете да останете дълго живи в плът. Вашата храна не е в своя автентичен вид и в нея има все по-малко енергия. Затова ви е необходимо по-голямо количество храна. Вместо повече храна поемете повече от Божествената енергия.
Дишането е първият и основен процес, от който зависи физическият живот. Когато не се чувствате добре, когато сте емоционално и умствено претоварени, отделяйте 10-15 минути за дихателни упражнения. Просто дишайте по-дълбоко и концентрирайте мисълта си в дишането. Щом изпаднете в шок, в стрес, в гняв, мъка - дишайте! Направете дихателните си упражнения първото важно нещо в своя ден. Има разни дихателни упражнения - най-простото е вдишване през носа и издишване през устата. За дишането също има много литература. Ходете в планините.
Всичко, което ви говорихме за нуждите на тялото, е банално и познато. Не ви казахме нищо ново.
Знание е онова, което сте приложили. Всичко останало е информация. Вие в по-голямата си част сте информирани хора, а не знаещи хора.
Без да обичате тялото си и да се грижите за него, трудно ще се развивате духовно.
Когато изпитвате физическа болка, не можете да мислите за духовните неща. Първо трябва да се справите с телесните недоразумения и после - с духовните.
Само си мислите, че знаете много за тялото си. То е невероятно творение на Създателя. Има още много тайни в тялото ви, до които дори не сте се докоснали. В него стават сложни енергийни процеси. Има елементи, дори органи, за които не знаете почти нищо. Подарен ви е уникален апарат, който функционира по невероятен начин, в който всички процеси са автоматизирани. Без да знаете и без дори да се интересувате, в тялото ви всеки един момент се извършват сложни физиологични процеси, за които може въобще да не научите през този живот. Това не пречи на тялото ви да се труди всеотдайно, да се бори с всичките ви вредни навици, да преодолява всичкия боклук, който тъпчете упорито в него. То ви дава знаци, моли ви да му обърнете внимание, да му помогнете, възвръща се към живот от тежки болести.
Ако не спазвате правилата за експлоатация на изобретена от вас машина, тя веднага се поврежда. А защо тялото ви трябва да работи?! То е умна машина, то е интелигентно и с всяка негова клетка можете да разговаряте. И тя ще ви разбере.
Осъзнайте тялото си като Божествено творение и всеки ден му благодарете за перфектната висококвалифицирана дейност. Кажете му, че го обичате, извинете му се за всичките си глупости спрямо него и му обещайте да подпомагате работата му. И не само му обещайте.
Да се сътвори такова тяло не е просто. Затова са работили много съратници на Създателя. В него е заложена възможност за висша еволюция. Енергийната ви същност, която живее в това тяло, е привилегирована. Нали не е едно и също да живеете в колиба или в дом с всички възможни удобства? Всички се стремите да живеете в качествен дом. Това освен удобства ви носи и престиж. И никога не правите така, че да загубите качеството на този дом. В този дом живее вашето физическо тяло и вие сте загрижени безкрайно за неговия комфорт. Време е да се погрижите за комфорта на своя Дух. Ако физическото ви тяло заслужава грижливо поддържан дом, то Духът ви многократно повече заслужава такъв дом.
Мислете с Любов за тялото си, представяйте си го в най-добра физическа и енергийна форма. Говорете му - то е разумно. Поръчвайте му нещата, от които се нуждаете. Тялото ви има огромни възможности. Те стоят заключени. За да ги отключи, то иска от вас малко внимание и Любов. Вярвайте му и то ще ви се отблагодари.
Когато тялото се опитва да ви каже нещо, слушайте много внимателно и помнете това, което ви казва. Необходим е диалог.
Ако някой орган не се чувства добре, той ви изпраща сигнали. Сложете върху него ръцете си с Любов и си представяйте как от тях излиза бяла светлина. Като наситите тялото си с енергия, то започва да се справя с болестното състояние.
Откъде ще вземете тази енергия? Тя е около вас, във въздуха. Дишайте дълбоко със затворени очи и енергията ще дойде.
Не разбирате ли, че този свят е измислен за вас. Измислен е по невероятен начин. Няма нищо, което да е забравено или да не е съобразено с вас и с вашите физически и психически особености.
Знаете ли колко много Духове искат да дойдат на Земята, за да продължат развитието си? И то Духове, които са били на безброй места в Космоса и имат огромни възможности - те желаят да се ограничат в земно тяло и да преживеят с неговите възможности. Казваме ви това, защото много хора оценяват собствените си неща, когато бъдат оценени от друг. Обикновено гоните дивото, докато питомното седи до вас и ви гледа с безкрайна почуда. Как така не го виждате?!
И така, осъзнайте ценността на своето тяло. То чака от вас това, за да може да ви служи с още по-голямо усърдие.

# 437
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
tonimar, последния ти пост е много интересен!  Hug

# 438
  • Мнения: 606
Тони, благодаря ти за хубавия пост.

Аз имах точно такъв проблем. Израствах духовно, но не се грижех за тялото си. Груба грешка, защото е казано „Здрав дух, здраво тяло”
Но ми се пращаха „знаци”, както ги наричам аз, които ме караха да се замисля, че греша.
Благодарна съм за всичко което Бог ми изпраща, защото това ме прави по-силна.

Последната моя болест на физическо ниво постави началото на здравословния ми начин на живот. Започнах да ходя на фитнес, за да премахна обездвижването, започнах да се храня със плодове, зеленчуци, овесени ядки, кисело мляко, сурови ядки и др.подобни.

Моля се и вярвам, че ще бъда постоянна.

Да, ние наистина трябва да се грижим за телата си, и да ги обичаме /както казва Тони/.
Между другото скоро ми попадна книга „Пътят на душите” на Нютон, в нея се разказва как душите избират своето тяло, където да се преродят. Това ме накара да се замисля, дали „нашето” бъдещо детенце  ни е избрало вече??? 


А относно ХРИСТО НАНЕВ. Познавам го лично. Но не съм го виждала от 5 месеца. Много е добър на регресиите. Много ми е интересно да разбера каква съм била в предишните си животи и каква е била кармичната ми връзка с мъжа ми?
Той лично ми е казвал, че ШЕСТА чакра /чакрата на интуицията, третото око/ ми е много развита.

# 439
  • Мнения: 7 914
tonimar
страхотен пост за тялото Hug  bouquet

# 440
  • Мнения: 858
 Тонимар Hug чудесно е това за тялото и то наистина не бива да бъде изоставяно.Българите са явно много интерестни хора и тук следейки информацията която пускахте всички вие и попадайки на различни новини ,на филма който беше направен в търсене на българските корени все повече започвам да ценя това,че съм и аз част от тези хора и то днес и сега за което сигурна съм има причина.
Фиби  Flutter Това което описваш за теб и мъжът ти веднага ми напомни за героинята Брида на Паоло Куелю и нейният любим........
По този повод пиша в блога на този писател и април се очаква новата му книга ,от която пуска интерестни части от различни глави и има много неща върху който може да се помисли...
nora13 ,писах че също бях много любопитна отностно регресията.Но получих категоричен и ясен отговор,че това не бива да се прави за да се задоволи любопитството ни (да храним егото си)защото може да се окаже че факта че не помним предишните си животи е доста положителен и добре измислен,когато и ако е нужно ние получаваме спомен или информация понякога и без чужда помощ.Първият въпрос който ми зададоха беше; защо искам да надникна назад ? И като се опитах да отговоря видях едно голямо его да ми маха и да се усмихва  Laughing
Присъствала съм на няколко интерестни иначе сеанса с човек който имаше проблеми за разрешаване доста основателни със здравето ,от там интегрирането му в нашето общество и т.н....причините за това състояние се оказаха интерестни и наистина коренящи се в предишното и за огромно щастие се решиха.

Днес докато ходех из улиците на София пак се замислих за Знаците....и започнах да гледам минувачите,да се заслушвам в разговорите....Знаете ли ,че за 4 часа не видях нито едно усмихнато лице  Shocked Стана ми някак страшно....

А иначе по Синелниковата система за пореден път се убедих в подсъзнателното си негативно отношение към бюрокрацията,щом за 2ри път ме връщат от общината с недостатъчно събрана документация  Wink Ще трябва да се потрудя над това
Усмихвайте се  Grinning

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 12:55 от dennis

# 441
  • Мнения: 606
Денис, благодаря ти, твоят пост ми помогна да се осъзная, че наистина не трябва да вървя срещу Природата, срещу това, да науча нещо, което не бива да го знам.
Да, аз наистина нямам проблеми, просто ЛЮБОПИТСТВО.

Решението го взех в себе си- ПРИКЛЮЧВАМ С МИСЛИТЕ ЗА РЕГРЕСИЯ.

А относно хората, които са около нас- виж 1-2 лица, които се усмихват, а не 50, които са мрачни. Тези мрачните не можем да ги променим, докато те не се осъзнаят самите.

 Hug

nora13 ,писах че също бях много любопитна отностно регресията.Но получих категоричен и ясен отговор,че това не бива да се прави за да се задоволи любопитството ни (да храним егото си)защото може да се окаже че факта че не помним предишните си животи е доста положителен и добре измислен,когато и ако е нужно ние получаваме спомен или информация понякога и без чужда помощ.Първият въпрос който ми зададоха беше; защо искам да надникна назад ? И като се опитах да отговоря видях едно голямо его да ми маха и да се усмихва  Laughing
Присъствала съм на няколко интерестни иначе сеанса с човек който имаше проблеми за разрешаване доста основателни със здравето ,от там интегрирането му в нашето общество и т.н....причините за това състояние се оказаха интерестни и наистина коренящи се в предишното и за огромно щастие се решиха.

# 442
  • у дома
  • Мнения: 708
Привет!  Hug
Досега не съм писала тук, попаднах случайно в темата, заглавието ме привлече.
Вече 3та седмица ви чета тихомълком и все повече се затвърждава убеждението ми, че няма нищо "случайно" и нарастващата ми вътрешна необходимост за знание и търсене на сродни души интуитивно ме е довела тук.
Сравнявайки ваши цитати, постове и мисли със светоусещането ми - попаднала съм на точното място.
Със сигурност съм една от вас, но като че ли току що съм стъпила на пътя, който доста от вас като че ли са преполовили вече, ако мога да се изразя по този начин.

tonimar, откъде е постът за тялото?
 

# 443
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Днес докато ходех из улиците на София пак се замислих за Знаците....и започнах да гледам минувачите,да се заслушвам в разговорите....Знаете ли ,че за 4 часа не видях нито едно усмихнато лице  Shocked Стана ми някак страшно....

 ooooh!ами ето една тема от  тия дни в клюкарника ни, която  не наведе на същите мисли.....
интересно ми стана какво мислят хората.  Tired.. И после реших да ми е за последно.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372802.0

# 444
  • Мнения: 624
fastuche, привет! Радвам се, че си решила да се включиш в темата  Grinning  .

Тони, много интересно!

Това ме накара да се замисля, дали „нашето” бъдещо детенце  ни е избрало вече??? 
Да, сигурна съм в това. Ако бъдеш достатъчно наблюдателна в сънищата си и мигновените видения, ще разбереш много неща.  Heart Eyes

Българите са явно много интересни хора и тук следейки информацията която пускахте всички вие и попадайки на различни новини ,на филма който беше направен в търсене на българските корени все повече започвам да ценя това,че съм и аз част от тези хора и то днес и сега за което сигурна съм има причина.
Възможно е и в някой от предишните си животи да си имала нещо общо с българите/прабългарите. Има някаква обвързаност в преражданията, защото душата избира не само тялото, но може да си избере и мястото и "компанията". Имала съм такива сънища, които са обвързани с българите.

# 445
  • Мнения: 3 674
Добър вечер на всички!   bouquet

Момичета, влизам само набързичко, защото  заминаваме с  моя мъж за България, за 1 седмица и няма да мога да пиша около седмица,макар и много да бих искала, но  едва ли ще ми остане време за това, понеже ще съм с любими хора.  Heart Eyes

Тонимар..страхотен пост за тялото!  Heart Eyes Това от книга ли е, или статия...?

Пожелавам на всички слънчева и усмихната седмица!!!  Hug

 

# 446
  • Мнения: 7 914
ЧервеноВинце
 весело изкрванеи ще ни липсваш да знаеш Hug Heart Eyes

# 447
  • Мнения: 606
Passiflora, но за съжаление аз рядко сънувам и ако сънувам не си помня сънищата, така, че в тях не мога да видя никакви знаци за съжаление. newsm78


Това ме накара да се замисля, дали „нашето” бъдещо детенце  ни е избрало вече??? 
Да, сигурна съм в това. Ако бъдеш достатъчно наблюдателна в сънищата си и мигновените видения, ще разбереш много неща.  Heart Eyes


Винце, приятно изкарване, лек път и много позитивни и слънчеви мигове. Hug

# 448
  • Мнения: 624
Nora, много от знаците ги получаваме когато сме будни. Става нещо както при спомените. Примерно виждаш някаква вещ и си спомняш кой ти я е подарил и защо. Но това става мигновено и дори не му обръщаме внимание. Същото е и със спомените от предходни животи (поне при мен се е случвало по този начин). Някоя дума, илюстрация или подобна вещ (която сме използвали в предходен живот) могат да отключат спомени. Просто обръщай внимание точно на тези мигновени "видения" (не знам коя е подходящата дума за това).

ЧервеноВинце  Hug ! Ще те чакаме да разказваш, когато имаш време.
Всичко добро!

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 23:10 от Passiflora

# 449
  • Мнения: 957
fastuche, привет и от мен!  Hug Радвам се, че срещна сродни души! Това е нормално. Хората, приели енергията, както пише в Селестинското пророчество, започват да срещат точните хора и да се оказват на точното място Grinning Остани с нас! Hug

Цитатът, който постнах по-горе е оттук:

http://www.kehoeducation.com/content/view/198/333/1/7/lang,bg/


dennis, вярвам ти! Ако беше останала 10 часа навън, пак можеше да не срещнеш усмихнато лице или да чуеш смях между хора по улиците... На погребение отиват хората... Погребали са си мечтите, усмивките, дори желанието за щастие. Доста голяма част се виждат в ролята на жертва и не знаят как да излязат. За съжаление на сегашния етап в България се мисли за оцеляването.


Арбанашка кокона, погледнах постовете... Whistling Страх и невежество... Май навсякъде малко или много е така... Аз за себе си се радвам, че излязох от казана smile3503


Нора, радвам се, че се отказа от това желание!


ЧервеноВинце, ти си факир! Аз за една седмица не успявам да се обърна в България и трябва да хващам пътя за назад! Joy

Весело изкарване! Чакаме те!  Heart Eyes


Lady Frost , Passiflora  Hug

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 23:38 от tonimar

Общи условия

Активация на акаунт