Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-9

  • 45 807
  • 436
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 5 074
Ангелче, мила  Grinning изобщо не си ме разбрала ти мен. Наистина не ми пука от това как изглеждам. И в никой случай не си ме засегнала.
За тези, които не знаят, ще разкажа в резюме моята история за да не търсят назад.
Диагностицирана през 1992 год.
Предоперативна химиотерапия, после квадрантектомия.
Отлични резултати и ме оставиха под динамично наблюдение.
На следващата година рецидив и в двете гърди. Двустранна мастектомия,след един месец овариектомия.
Химиотерапия 6 курса и хормонотерапия.
Почти една година по-късно рецидив вдясно - операция  и отново химиотерапия 6 курса, лъчетерапия и пак хормонотерапия до 2000 година. От 1996 до 2008 ремисия.
На 10.о1.2008 рецидив  вляво. Операция и лъче и химия и това го знаете вече.
Нарязана съм като коледна елха. Ходила съм три години почти без коса.
На нищо не приличам, обаче това само аз и вие го знаете / е сега вече и целия форум/  Joy Joy Joy
Това не ми пречи обаче да имам самочувствие, да работя, да помагам на децата и на техните деца, да бъда полезна на всеки, който има нужда от мен.
Чувствам се отлично и психически и физически. Никога не съм си позволявала лукса да мисля за моята диагноза като за нелечима. През всичките тези години много  съм прочела и премислила. Наясно съм с много неща и съм подготвена "евентуално", но не допускам това да се случи скоро.
Та, това е.
Ако имате въпроси, готова съм да отговарям  Peace
 

# 256
  • Мнения: 708
Пясък, не се стряскай толкова, не че има срок, на Хули резултатите нещо ги бяха забавили, загубили. Не знам причините.  Тя ще каже по-добре. Имаш време до последната химия да ги изследваш. Още нещо за доц.Христова - приема само понеделник и петък. Е аз не улучих деня и ме върна. Затова ги пратих в Плевен в референтната лаборатория, всъщност от Хасково ми ги пращат служебно, т.е. безплатно. От самата Светлана Христова разбрах, че в България има 3 такива лаборатории-София, Плевен и Варна.  Но щом Плевен ти е по-близо иди там, работят с едни й същи материали.

# 257
  • София
  • Мнения: 428
Добра вечер на всички, то май още е ден, но няма значение! Grinning Grinning Grinning
 От позицията на житейския си опит мога да кажа, че когато има нещо да се случи, то се случва без оглед на това какви усилия полагаш и какви са обстоятелствата. Аз до момента в който ми поставиха диагнозата, живеех на инат, забързана в ежедневието,
без да обръщам много, много внимание на себе си /в здравословно отношение/, сега промених отношението си към себе си и към
живота. Изпълнена съм с желание за борба и за живот Hug Hug Hug
Мисля че с всички вас е така.Но спирам да философствам, защото съм сигурна че нищо ново не ви казвам.
Пясъче доц.Христова приема от 12.30 до 13.30 часа, по рано не започва. Няма да те върне, обикновенно обслужва всички чакащи
Направи всичко възможно да ти излезе изследването, и ако е 3+ да започнеш лечение с херцептин, важно е, послушай
Няма значение че си започнала химио :naughty
Мила Хули, обръщам се към теб но и към всички останали момичета, нашата диагноза е както всички други заболявания. Понеже и аз
много чета по този въпрос, категорично ви казвам че в Европа и Америка заболяването го водят като хронично заболяване, както е
например диабета. И никой, ама никой няма право да ни счита за обречени по какъвто и да е начин.
Аз затова толко се нервя на тази глупава здравна каса и на абсурдните ситуации в които ни поставя - липса на лекарства, счупена апаратура и др. Ето например защо изследването трябва да си го носи Пясъчето, това незабавно трябваше да бъде вече направено
от самата болница. Но какво пък това е още по-голям стимул да се борим! Peace Peace Peace

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 41
Пясъче,и аз мисля,че доц.Христова няма да те върне,аз влязох след 13,30ч.,след мен имаше още една жена и прие и нея.
А за децата-при мен спъването в коли и камиони е в пълна пара... Joy А хола ми е превърнат в паркинг-4 колела,количка,проходилка и др.Добре,че имаме повече стаи и пак не ми стига мястото.А кашони  и чували с играчки,колкото искаш,част от тях занесох в детската градина. Радвам се,че синът ми не е от тези,които си  искат играчките само за тях и с радост реши да ги сподели с приятелчетата си от градината.smile3501

# 259
  • Мнения: 289
Здравейте момичета,
доста се поуплаших днес на контролен преглед. Радиологът бръчи вежди, чуди се. Познато ви е това състояние.Слава богу скенерът показа , че няма нищо притеснително. Дадох си сметка какво значи да се радваш на малките неща и че трябва да си доволен от това което имаш, защото би могло да бъде и по-зле.
Не съм се включвала отдавна, сменяхме интернет оператора. Гледам, че е ставало въпрос за цикъла. Моят както си беше редовен, секна от раз след втората вливка, без золадекс и така вече 9 месеца.

# 260
  • Мнения: 1 253
Vivir да, доста е притеснително като започнат да се втренчват и замислят. Важното, е че всичко е наред  Hug
Прегледи аз също съм се подхванала с прегледи тези дни. Вчера на дерматолог за една бенка, която ме притеснява. Трябва да се махне и изследва. Утре съм на изследвания за упойки и на 10-ти мисля да я махам. Нали заминаваме на ски другия петък и не мога да я махна преди това.
Днес - бях на преглед за гърдите. Всичко е наред.
Другата сряда на гинеколог за цитонамазка и съм се отчела за това полугодие Simple Smile

А да се поразсея от прегледи спретнах ето това

# 261
  • Мнения: 623
ЕХХОООООООО каква си домакиня, чудя се как успяваш  Grinning
 Ох ето ме и мен, докопах се най-накрая до компа, но съм така изморена, че не знам дали няма да заспя на него.

Прегледите са си едно екстремно преживяване предполагам за всеки един сблъскал се с диагнозата.
Аз като минавам на такъв преглед, почти винаги адреналина ми се вдига до възможно най-високата степен.

ЕХХО надявам се с бенката всичко да е наред, ще стискам палци и на ръцете и краката
Поздравления за другите прегледи.

Маги с теб какво става, преди доста време имаше притеснения.
До колкото си спомням се оказа настинка или вирусче, но дискомфорта отшумя ли.

За тези, които не знаят, ще разкажа в резюме моята история за да не търсят назад.
Диагностицирана през 1992 год.
Предоперативна химиотерапия, после квадрантектомия.
Хули защо е била тази предоперативна химиотерапия, каква е била причината.
Знам, че си с квадрантектомия и до сега не съм предполагала, че си имала предоперативна химия
Освен това след това си била оставена под динамично наблюдение

та така че пълна резация долу (по  време на химия), щеше да ми е вече прекалено; и понеже нещата от самосебе си  се наместиха в норма и показателите на половите хормони сочеха, че само с химия(а може би  и  от възрастта) newsm78, ..........................
Я бързо всеки да си признава годинките или поне възрастовата група  Grinning
В смисъл такъв от30-40, 40-50 или 50-60 или около тридесете, около четиридесетте или пък в детеродна възраст, в ранна менопауза, в менопауза
Струва ми се, че при Рака на гърдата възрастовата граница е важна
И понеже лекарите не ни дават много инфо ние сами трябва да си го даваме споделяйки опита си. А опита при този вид се обвързва малко с възрастта, както и лечението.

# 262
  • Мнения: 432
Ангелари предполагам, че Хули еимала голямо туморче и за това е била на предоперативна химия. но тя ще каже.
Специалната какво стана с твоя цикъл? ...пардон Жукъл Laughing
И на мен се случи това с вторачването...когато правих ехо на коремни органи....мислех, че ще умра....такова охкане и пъшкане беше от страна на доктора, че ми се подкосиха краката.........добре  че бях легнала Crazy
Еххо изглежда страхотно

# 263
  • гр.София
  • Мнения: 158
Здравейте момичета
За съжеление аз не мога да се похваля с нищо хубово за сега за тази година, в смисал здравословно съм добре.Надявах се,че ще започна една хубава година, а от както е започнала все проблеми,все стресиращи неща.Писна ми вече 3 годи е така.Господ ли ме изпитва?  Не е честно.Какво ли не се случи.А преди 2 часа ми съобщиха,че и гинеколога ми си е отишал от този свят внезапно,шокирана съм.Този човек беше млад,знаеше за състоянието ми даже исках и си планувах тои да изроди децата ми в бъдеще.Много ми е тъжно.Внезнапната смърт е най тежка.Един  час преди това си планирах кога да ходя на контрола при него.И сега това.Беше страхотен човек
Е така е ще кажат повечето от вас, живота продължава знам.Но незнам на кои ще се доверя от тук нататък.Май месец става 1 година от контролния преглед.Питах Гаврилов трябва ли да ходя на 6 м.а тои каза на 1 година.Смятате ли,че е правилно?И от тук нататък си тарся нов гинеколог #Puppy dog Weary smile3518Моля ви препоръчаите ми добър и човечен.ЕХХО каде ходиш ти,имаш ли вяра на твоя.Много ми е гадно

# 264
  • Мнения: 289
Еххо значи у вас не е проблем за забравиш да купиш хлаб, питките и хлябовете вече са ти стихията. Аз от време на време правя като имам импулс и понякога стават, понякога не съвсем и сама си ги ям, ако изобщо стават за ядене  Laughing .

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 41
BEZ STRAH,съжалявам за всичко лошо,което те е сполетяло,дано занапред само хубави неща да ти се случват. Praynig Мен ме викат на контролен преглед през 3 месеца-скоро трябва да ходя за първи път и много ме е шубе Embarassed
хайде,лека...

# 266
  • Мнения: 1 567
Ми, добре.
Операция и диагноза на 36,5.

(Преди това, на 34 родих малката. Има много трудна бременност. Рискова. Лежах в болница за задържане на плода. Пих лекартсва. Все си мисля, дали те не са причината за нашето приятелче рачо.  Thinking Thinking Лекарите и гинеколожката ми твърдо отричат, но едно такова съмненийце ме гложди... Crossing Arms ) От друга страна, ако наистина приемът на лекарства (хормони) е изиграл важна роля...
 Hug Hug пак бих го изтърпяла. Пак бих пила лекарствата. Живо и здраво да е детенцето ми....

С оглед на възрастта, стадия и т.н, онкологът ми каза, че е проведена възможно най-добрата терапия.
Вярвам, че е така...

Вие сте на ред..... Hug Hug Hug bowuu

Фамилна обременненост  Naughty нямам

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 11:33 от veselinap

# 267
  • София
  • Мнения: 5 074
Ангелари, не зная защо решиха така . Туморчето беше 1.2 см, след химията намаля до 0.7.
Тогава хер не правеха, а хормоните ми бяха в нивото. Та затова сигурно ме оставиха без следоперативно лечение. Ама и то си показа рогата после.
Весе, тогава бях на 38 години, с две деца . Не съм кърмила и двете повече от 20 дни. Нямала съм мастопатии и пр.
Но при мен е налице фамилна анамнеза. Баба ми е починала от рак на гърдата, баща ми от рак на дебелото черво, все раци, които сега са лечими, но тогава...
От страна на майка ми пък са всички, пак баба ми от рак на бъбреците, двамата вуйчовци и леля от рак на белия дроб, а сега и сестра ми.
Изобщо потресаваща анамнеза. И ще ми кажат, че рака не бил наследствен. Друг път.
Вярно е обаче и това, че може и никога да не се отключи. Да е жива и здрава мама, на 78 години е.
Често ме пита, защо точно нея е подминал.

# 268
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте и от мен!Докато си почивам в работата да се разпиша и аз.Бях се замечтала за хубаво топло и слънчево местенце някъде по света, защото навън е такава виелица и много неприятно.
Искам да ви кажа, че рака на гърдата се предава по наследство /не категорично доказано/ по майчина линия и поради тази причина
наследствено обременени се водят жени на които баба по майчина линия, майка и сестра имат подобни заболявани, но не и други видове ракови заболявания, които нямат нищо общо с рака на гърдата.
Рака на шийката на матката също няма връзка с другите видове ракови заболявания, вкл. и рака на гърдата, тук не важи и наследствен фактор /причинител папилома вирус/.
Аз също не съм наследствено обременена, но ето че се получи и то най вероятно вследствие нарушаване на хормоналния баланс в ор
ганизма. И аз като Хули съм с гинекологична операция /всичко ми е изрязано/ само че преди операцията на гърдата. Весе казвам го това заради тебе за да нямаш угризения затова че си приемала хормони, аз като след гинекологичната операция ги нямах пак се получи. Просто както казах имало да става.
Колкото до контролните прегледи, на мен лекуващия лекар ми каза първата година на три месеца, след това на 6 . baby_neutral
По повод обясненията на Хули, искам да потвърдя още веднъж защо е толко важно да се изследва хер2, това изследване преди години не са го правили в България, което е голям пропуск. Но сега сме вече в 21 век и науката напредна много, много умни глави работят върху проблема с рака на гърдата и напредъка е огромен, затова ви казах че болестта е като всички останали и напълно лечима. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Момичета трябва да сме оптимисти!!!
Без Страх не трябва да изпадаш в отчаяние. Годината си ти е добра, щом здравето ти е наред!Господ ни праща изпитания, но виждаш че се случват и далеч по-лоши неща с хората без да страдат от нашето заболяване.Горе главата мило дете! Peace Peace

# 269
  • Мнения: 1 253
Без страх съжалявам за лошите новини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт