109 плаката да провесим на стената - Майчунгели в Германия

  • 12 744
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз имам познати с по-големи деца, а и съседката ми също много пъти ми е кавала, че в гимназиите 60% от децата са от чужд произход  Peace Но винаги има шанс да попаднеш на някоя смотана начална учителка и да ти отрови живота и тоя на детето ти, аз от това най-много се притеснявам - от субективизъм  Peace който между другото го има не само в ДЕ, а и в БГ и САЩ и по цял свят, така че спасение от такова отношение май няма  Thinking
Иначе бг ми познати много плюят по училищата тук, а немските не са тооолкова недоволни, даже някои направо си им харесва  Thinking
За протокола: и аз плюя по нашата градина, ама да не задълбавам пак  Sunglasses Mr. Green

# 286
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Колко сте изписали, леле-мале!  ooooh! И пак спорове .... ooooh!

За разделението по видове училища в Де съм съгласна , че става прекалено рано -след 4-ти клас. Може и по-късно- от мен да мине. Grinning

За образованието ми в Бг и тук мога да кажа, че тукашното ми бе много по-добро. Не ми се иска да вадя доказателства- просто си е така и даже ме е яд , че съм си губила време и пари да следвам в Бг.

10-годишната ми племенница ходи на занималня( в Де), тъй като майка й е по цял ден на работа- и момата-ученичка много трудно може някой да я накара да седне да напише домашно у дома(което аз отчитам за минус). Така че примери най-различни- разбира се, че майките , които са си у дома следобедно време помагат в домашните. Ама на тези, които работят целодневно не съм чувала някой да им размята сърдито пръст, че не прекарват достатъчно време у дома с детето си в писане на домашни.

И май ще се опитам повече в подобни сравнителни дискусии да не се включвам, че съм
мома-пиперлийка, а сега състоянието не ми позволява да се пеня за дреболии. Wink Само че ми се иска, когато на някой нещо му е докривяло и иска да се оплаче тук от ежедневни проблеми и проблемчета, да не скача някой иззад ъгъла и да почне да прави генерални изводи и сравнения.

Прииска ми се да опитам и аз това сушено манго(мляс-мляс). Mr. Green

Айде, лека ви нощ и по-спокойна нова тема!  Peace

# 287
  • Мнения: 508
Оффф темата сте я попривършили. Много пишете бе хора.
А3 пак искам да се оплаквам. Как си лекувате децата и какви са тия вируси та не спряха? Пролетно бебе, кърмено бебе, а мине се не мине месец, почва се с температури, кашлици, сополи...Не 3нам такова нещо с каката Rolling Eyes В чудо съм се видяла. Сваляте ли температура или го оставяте детето само да се бори с болестта? Какви лекарства давате?
Може ли от никнене на 3ъби да има два дни температура? Как да го предпа3вам?

Чухте ли, че Мадона ще прави концерт в БГ на 29.08? С 300 човека антураж #Crazy

# 288
  • Мнения: X
Привет на бандата! Много сте изписали вчера, имайте милост към нас-многодетните, не можем да ви изчитаме.
Аз влизам да се хваля. Вчера е имаше среща в градината на Бобо в която да ни разкажат как се справя детето там. Минаха 3 месеца от както е на градина, време беше за някакви по-ясни наблюдения. Та го хвалиха, хвалиха и хвалиха моят син, чак се чудих за същото дете ли ставаше въпрос... МНого общителен, помагал на децата при обличането и храненето, подреждал играчките, спазвал перфектно реда и програмата и говорел страшно много на немски. Вписал се е перфектно в групата, имал си приятели и бил кротък и спокоен. Изяждал си всичко (това ме срази, той е страшно злояд).
Аз лично засега съм страшно доволна от немските градини, особено след като ги сравнявам със системата във Франция. Там от 3 годишни деца се очаква да стоят мирно и спокойно на столчета по цял ден, да пишат името си, да броят и разпознават цветове и куп други неща.По 15-30 минути максимум е играта в двора. Към децата на чужденците няма почти никакъв толеранс, очаква се да попият езика моментално и от самосебе си.  Бобо ходеше с подчертано неудоволствие на градина там, а сега няма търпение да се събуди сутрин и да тръгне, хем изкарва в градината повече от 10 часа на ден.
Другата есен ще видим как ще е в училище.
А какво е това разделение след 4 клас? Я някой да обясни като на идиотче, моля?

# 289
  • Мнения: X

А3 пак искам да се оплаквам. Как си лекувате децата и какви са тия вируси та не спряха? Пролетно бебе, кърмено бебе, а мине се не мине месец, почва се с температури, кашлици, сополи...Не 3нам такова нещо с каката Rolling Eyes В чудо съм се видяла. Сваляте ли температура или го оставяте детето само да се бори с болестта? Какви лекарства давате?
Може ли от никнене на 3ъби да има два дни температура? Как да го предпа3вам?
Перле, така бях с малкия. Изключително кърмен и много пазен, но много често боледуваше. Баткото носеше вирусчета от градината, малкия се разболяваше. Първата температура на 45 дни, първия отит и антибиотик на 2 месеца и половина. Първата му година беше ад, после нещата се стабилизираха.
Малката ми принцeса също изкара първия си грип - на 40 дни. Какво да се прави, в изолатор няма как да я държа. За сравнение, баткото вдигна температура за 1 път на 19 месеца, като изкара първия кътник.
Кърмата пазела, дрън-дрън.
Да, от зъби температура може да има, до 2-3 дни си е съвсем в реда на нещата. И подсечено дупе от пробиване на зъб също ми се е случвало няколко пъти. Давам парацетамолови ако е над 38.5. При по-продължителна температура, водя на лекар.

# 290
  • Мнения: 1 687
Добро утро и от мен. Отдавна ми се искаше да попитам и аз няколко неща свързани с училището в Германия, но все не смея. Мен също доста неща ме интересуват. Какво точно се учи, какво изискват от децата, каква е самата система на обучение и т.н. Като ви слушам май Вики трябва да я пращам в трети клас  Joy Тя си знае всички букви, повечето ги пише печатно и си смята добре.
Сбъдваща мисля е има някакво разделение в зависимост от училището. За слаби, по силни и силни ученици. Но не съм убедена.  Мисля че учителите решават в кое училище да продължи детето ти. ( Пак казвам не искам спор, не съм сигурна в нищо, едва от година сме тук и се сблъсквам с всичко.) При нас също е след четвърти клас.От  детската градина също съм доволна. Има ден в който се занимават отделно само с децата които ще са на училище. Отделно за различни неща са разделени по възраст.

# 291

Общи условия

Активация на акаунт