Акваристика тема # 2

  • 77 666
  • 762
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 377
Starlight', надявам се да няма повече жертви из твоя аквариум.

Mimito, лично мен ме достраша да започна с морски аквариум. Може би като стана по-добра и напредна достатъчно в акваристиката ще събера смелост и ще се пробвам  Blush А наистина морските акв. са разкошни. Покажи ако имаш снимки да се порадваме.

Снощи купих на моите хубавци храна на гранули. Потъвала по-бързо от люспите който купих преди и не замърсявала водата. До тук добре, но пандите не я искат и не мога да разбера дали, защото им е голяма и не могат да я хапнат или просто не им харесва. Подбутват гранулките и все едно ги душат, а не ги ядът. А дали може да им е твърда  newsm78?
С какво ще ме посъветвате да ги храня? А ската дали яде и какво, хич не го виждам.

# 391
  • Мнения: 689
Привет, приемате ли нови в отбора?
Тук ай сте се събрали хора само със сладководни аквариуми.
Аз имам соленоводен. Малък е но пък му се радваме всички у дома Wink

Привет!А аквариума твой ли е или на мъжа ти?Кой се грижи за него?

Доста по-скъпи са за подръжка соленоводните аквариуми,и обитателите са доста солени..

Петя-много е красив ската,мисля,че ,,воални сомчета,, им казват бг акваристите,аз никога не съм гледала сом и не разбирам.

Starlight' -защо така? Sad

За агресията знам,че честото хранене помага да се намали агресията(в малки количества обаче)
друго: повече женски на един мъжки,много укрития
и най-важното е могат ли разл.видовете риби да живеят добре заедно.някои просто не могат.

Моите африканци са го ударили на любов.Явно съзряха най-после.

# 392
  • Мнения: 385
Mimito, и аз се нареждам за снимки Wink
petjia, ако ската е като сомчето -чистач дали няма да хапва същото като него, т.е каквото има Simple Smile
Milma, и при нашите обитатели имаше период на революции, но в един момент явно се разбраха каква е йерархията и спряха да се гонят и бият. Може би им е нужно време да се нагодят Simple Smile
Water Lily, хелера умря от оодиниум (поне аз така го диагостицирах) и понеже четох, че е заразна и упорита болест, се опасявам да няма и други жертви. В същото време специалист ме посъветва да не давам никакви лекарства, за да не унищожа растенията, които пък се развиват мног добре (пу-пу fingerscrossed) С две думи оставям нещата както са и  който оживее - оживее. Все пак ми се иска да няма повече загуби, защото Бетьо ми е много свиден, а Карамфилка ще става майка... И така Rolling Eyes

# 393
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аквариума е уж на децата, но за него аз се грижа  Party Не е на мъжа ми! Той не бърка в него.
По принцип направих солен аквариум след като имхме сладководен аквариум.
Самото аквариумче е мъничко, само 60 л.
Има само една анемона, една рибка клоун, един рак пустинник и една морска звезда.

Ето тук имам снимки.Може би не е това което очаквахте - един 200 л солен аквариум....Ще си направя такъв, ако някога имаме по - голямо жилище Wink

# 394
  • Мнения: 377
Mimi to, много ми хареса аквариума ви.
След време ако имаме такъв ще е само заради Немо. 

Starlight', той /ската/ почти не слиза по дъното, та за това се чудех дали му стига мръсотията от корена и филтъра  NeWS78
Water Lily, липсваше ми синята красавица от вятъра ти.

# 395
  • Мнения: 0
Mimito много хубав аквариум имаш!Рибата клоун и Морската звезда са много красиви,но нещо не видях рачето....И ти два филтъра ли използваш или аз нещо не съм видял както трябва?

# 396
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Рачето не съм го снимала, все се вре из растенията.. Имам два филтъра да. За да има уж течение, а и нямам съмп, нещо така нужно уж за солените аквариуми. Аквариума не е натоварен нарочно, понеже е малък и не смея да пуснамоного живинки в него..

# 397
  • Мнения: 6 956
То за такъв малък аквариум и кофа ще ти свърши работа макар, че аз съмповете повече ги харесвам.

# 398
  • Мнения: 0
Съжалявам за тъпият въпрос но какво точно е съмп?

# 399
  • Мнения: 6 956
Съмп е вид филтър. Предимството му е че сам си го проектираш и може да има какво ли не в него.

# 400
  • Мнения: 689
Мими-браво,много си смела   bouquet
повечето хора с страхуват да започнат соленоводен,защото всичко може да рухне за няколко часа...
А протеинов скимер нямаш ли?От колко време е аквариума?

Петя-ливанска маненкенка е синята жена. Simple Smile

The_Third -аз съм виждала голям соленоводен,а под него:малък аквариум,който изпълнява ролята на съмп newsm78
някаква схема можеш ли да покажеш? Кое как се свързва?

# 401
  • Мнения: 0
Аз вчера,когато търсих да видя какво е съмп намерих това http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=79 и мисля че е въпросната схема (дано да съм улеснил The_Third в търсенето на схеми ако не си е направил той предварителна някаква..) ,но абсолютно нищо не разбрах освен че ако искаш да си имаш солен аквариум ще трябва да си подготвен много добре....Но пък соленоводните животинки са много интересни и красиви....

# 402
  • Мнения: 0
Здравейте на всички. Аз не съм БГ Мама  Embarassed но попаднах на тази тема от форума докато търсех из мрежата инфо за дискуси.
Та да се похваля вече няколко месеца гледам 4 сини диаманта и се развиват доста добре.
Аквариума ми е JUWEL 180 литра с вътрешен филтър и осветление. Освен дискусите имам дестина неона, 3 мулинези (те ядат алгите, много са полезни) и няколко охлюва.
Ето тук е и аквариума ми с дискусите http://mbox4u.com/videos/89/Дискуси-Син-Диамант
Ще се радвам много да оменим опит и с други любители на тези прекрасни риби
Освен това в сайта съм подбрал доста клипове с дискуси

# 403
  • Мнения: 6 956
За съмпа. Значи принципът е следният:
Съмпа е резервоар за вода извън аквариума. Обикновено се слага отдолу. В съмпа има няколко отделения с различни филтърни материали. Водата идва от аквариума преминава през тях и се връща чрез помпа обратно в аквариума. В аквариума има преливник през който след повишаване нивото на водата тя изтича в съмпа. В случая на линка даден от TheTampleKnight  страничното стъкло е пробито и оттам водата прелива в съмпа. Може да се направи преливник и от тръба през отвор в дъното на аквариума. А може и с преливна кутийка закачена странично на аквариума, както е показано на долната схема.



Системата е така балансирана, че колкото вода качва помпата в аквариума, толкова изтича през преливника в съмпа. А вече каква конструкция ще има съмпа и какво ще има в него си е въпрос на вашето желание.

# 404
  • София
  • Мнения: 11 131
Нямам търпение да ви се похваля, имам си нов рибок - риба нож. Страхоптен е, но е уплашен и много се крие, като се поуспокои ще го снимам.  Heart Eyes

Ето такъв е красавеца...  Wink

Общи условия

Активация на акаунт