Еволюция или интелигентен създател?

  • 13 373
  • 446
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 25 641
Покрай една тема в Здравния, попаднах на интересна таблица. Става въпрос за кръвните групи на разни народи. Прави ли ви впечатление това, което и на мен?  Wink
(Таблицата е от Уикипедия. Червеният шрифт е така в оригинала, не съм го променяла аз.)

# 391
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Покрай една книга на Хейли, която чета в момента, се сетих и аз за тази тема и за кръвните групи.
Изумявам се понякога как е възможно с Как` Сийка да мислим еднакво и в едно и също време.
Не смея да коментирам обаче, защото, признавам, биологията и химията не са ми силните страни. Само знам, че 0 група е най-древната, по-късно се появяват другите, като най-млада е АБ.
Подозирам, че има връзка с еволюцията и начина на живот на хората, но това са ми само предположения.

# 392
  • София
  • Мнения: 62 595
Индианците, маите и аборигените са се кръстосвали помежду си, защото са живяли сравнително изолирано. Всички останали са се кръстосвали на воля покрай преселенията.
Не зная какъв е бил критерият шрифтът да е различен.

# 393
  • Мнения: 25 641
А при лапландците? А при японците? Те също са живеели доста изолирано, особено японците. Спомнете си "Шогун".

# 394
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво трябва да ни прави впечатление?
"изолирано" е условна дума ...

# 395
  • Мнения: 25 641
Виж кръвните групи на маите и перуанските индианци и ги сравни с тези на другите народи.  Laughing

# 396
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
видях ги, но не разбрах какво те изненадва.
когато са мигрирали, явно перуанското племе са били с 0 кръвна група и не са се смесели с други.
япония не е толкова изолирана, по принцип са я накацали жълтурите от китай, които са си били доста многобройни. Пълната изолация е в по-късен етап.

# 397
  • Мнения: 25 641
Ами аз не го схванах като изолирано племе, а като всички племена. При маите е същото положението, но не и при другите южноамерикански племена. Защо ли?
Между другото, това за кръвната група на инките съм го срещала като доказателство в хипотезите за това, че са потомци на атлантите.
Но така или иначе имаме чиста нулева група плюс особено развити наука, строителство и прочие и при двата народа. Еволюция, Господ или малките зелени човечета?  Mr. Green

ПП Що за мистерия се получава с цитата на Лабрадор? Някакъв импулсен телефон.  Crazy


Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 21:19 от Как` Сийка

# 398
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
зависи от "политиката" им за чифтосване. ако са държали да се вземат само от техните племена не е чудно.
На мен ми е интересно, колко е била числеността на първите племена и как не се е стигало до урудливи истории при ограничения брой заселници.

# 399
  • Мнения: 2 070
Темата е подходяща за началото на християнския пост. Напомни ми една забележителна фраза на сър Франсис Бейкън: "Малкото наука ни отдалечава от Бог, но задълбочаването в науката ни връща отново към Него". Надявам се все някога да узная как сме се случили  Simple Smile А Divana може да е права от гледна точка на твърдението, че действителното, както го наричат философите, знание е едно - различни са пътищата към постигането му...


Ужасно дълга тема. До трета страница съми досега това мнение съвпада най-много с моето.

# 400
  • Мнения: 37

...


Ето едно изказване на мой доцент: "5 милрд години не са достатъчни, за развитието на живота". Човекът не е вярващ. ...

... Не само че са достатъчни, те са предостатъчни. 5 милиарда години са адски много време. Никой всъщност не може да си представи колко много време. Simple Smile[/b]

...

Не съм съгласен, но за да бъда по-точен в това, което имам предвид ще те помоля, ако може да обясниш механизма на еволюцията! Как действа, кои са движещите й сили...

Нека обясня - 5 млрд г. не са никак малко, но те съвсем не са много по-близо до безкрайността отколкото 100 г. Те са точно число.

Изказването ти звучи така, все едно, че някой милиардер - притежател на 5 млрд. долара не може да фалира никога. Вярвай ми, 5 млрд. са си точно 5 млрд. и нито са повече от 6, нито повече от 5 млрд. и 1. Имам предвид, че те са нещо, което подлежи на пресмятане. Така, че нека видим колко е скоростта, пътя и после да говорим дали ще ни стигне времето или не.
Може би ако ставаше въпрос за "адски" - да! Но в случая става дума за "райски" много време. Време не за рушене, а време за изграждане.
Все едно е да ти кажа: "5 млрд. са "адски" много пари. Ето ти ги! Възстанови с тях пустинята Сахара, така че да се превърне в джунгла!"

# 401
  • Мнения: 335
...Изумявам се понякога как е възможно с Как` Сийка да мислим еднакво и в едно и също време...

Предполагам, че напълно случайно.
Все пак цяла еволюция се основава на това, в този смисъл това вашето си е направо закономерност в проявата на случайностите  Laughing


...Червеният шрифт е така в оригинала, не съм го променяла аз...
...Не зная какъв е бил критерият шрифтът да е различен.
Шрифтът е еднакъв, но цветът е различен, защото сините отпратки са към други статии, а червените не водят към статии, само към "запазено място".
Стига да решиш, винаги можеш да го запълниш със своя статия по въпроса...



# 402
  • София
  • Мнения: 62 595
Ааа, ясно. Мерси. Че аз започнах вече всякакви комбинации да измислям.

# 403
  • Мнения: 335


Малко не им излизат 100-те процента при сборовете в таблицата, ама кой ли им ги брои, де  Simple Smile

(Надявам се, че знаете вица с това "кой ли ти ги брои", който от своя страна няма общо с разговора, но пък е смешен...)

# 404
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не искам да копирам цялата статия, затова прилагам линк
http://mayamarkov.wordpress.com/2008/05/23/defending_science_part_8/

Общи условия

Активация на акаунт