Чакат тихичко в снега ,пролет нашите цветя !!

  • 53 302
  • 580
  •   1
Отговори
# 30
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
не искам да съм нахална ,той вече ми прати едни семена
Защо да си нахална?Учудващо е колко щедри са в другия форум!![/color][/b]
Понякога и нахални , Mr. Greenзатова не искам да досаждам само  Peace
И аз видях темата преди час ,LOVE нещо се е объркала  Winkнезнам какво да правим да известим модераторите  да помагат Thinking

# 31
  • Мнения: 1 089
Момичета, днес се сдобих с фикус ретуса, оформен като бонсай! Ще давате съвети как си ги гледате вашите, колко ги поливате и т.н.
Радвам се, че е бонсай, че просто нямам място....

# 32
  • Мнения: 494
Относно бонсаите ,обичат повече влажност на въздуха ,затова трябва по- често да се пръскат с вода. Аз лично поливам 2 пъти в седмицата през зимата и по често лятото, като топя кашпата в леген с вода.Имало е случаи, когато листата на дръвчето (габър )да опадат ,но после пак поникват. През цялото това време продължавам да  поливам и пръскам .Не обича да му се сменя мястото!

# 33
  • Мнения: 1 089
Благодаря ти!  bouquet

# 34
# 35
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Лени покажи твоя бонзай  Hug,да ти е чести  bouquet ,миналото лято правих опити за бонзай от  чимшир но неуспешен ,сега се чудя дали да не пробвам с някое дръвче от гората , или пък да е нещо цъфтящо ,имам една малка слива на двора  Mr. Greenможе пък и да роди нещо  Joy

# 36
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Хриска честито   bouquet и получаваш мъмрене защо не се обаждаш  tooth Живите камъчета внимавай с поливането  Whistling .
Ленито като твоят бонзай мисля Ками имаше  Thinking Честит да ти е   bouquet .
А за другата тема незнам поради каква причина LOVE се е объркала. Нека да си пишем тук имя няма 1 седмица и друга тема ще трябва да се пуска.

# 37
  • Мнения: 488
Мисля,тук бях чела,че костилките от фурми първо се пускат в чашка с вода и после като пуснат коренчета се садят  newsm78
Пуснах 3 костилки...Да ги вадя ли и да ги садя директно?  Thinking

# 38
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
mamadjanka сей направо в почвата ,няма смисъл да ги държиш във вода ,иначе ще поникнат чак когато се стопли хубаво ,аз като ям фурми пускам костилките по саксийте ,и лятото никнат отвсякъде  Peace

# 39
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
mamadjanka Чаро ти е писала, аз ще добавя, че никнат поне 2 - 3 месеца, въоръжи се с търпение  Mr. Green .

# 40
  • Мнения: 278
Здравейте мацки,
Много е приятно в тази темичка, както писах в другата цари оживление през цялата година. Искам да се похваля и аз с моите цветенца: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=346170 , паролата е "zorika", много ясно Simple Smile
Върха на Драцената ще бъде безмилостно отрязан на пролет, а другото е Коледната звезда която счупих, но все пак се съвзе.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 1 843
mamadjanka,ако ги подържиш малко във вода поомекват и би трябвало да поникнат по-бързо Simple Smile

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Хайде и аз тук в новата темичка. Кога изписахте 3 стр.  Shocked Hug
Аз няма с какво да се похваля за съжаление, а само да се оплача.
Изведнъж взеха да жълтеят листата на фикуса ми и да падат едно по едно  Confused също и на една от драцените ми.... не съм им сменяла местата, какво им стана изведнъж незнам  Thinking а бяха така пораснали....
Каквото е!
Ще се сдобия с нови на пролет ако трябва  Crossing Arms
Усмивки на всички ви!

# 43
  • Мнения: 3 782
Боже тези теми толкова бързо се развиват, най-после имам с какво да се похваля. Един страхотен гербер, в саксия
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSCN4661.JPG,не знаех че има и в саксии, ако се гледали добре имало цвят поне 6-7 месеца. Дано успея да се справя с него. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 43
Честит фикус, Лени!Давай да го видим. Hug
Честит гербер, Аничка! Hug Много харесвам герберите в саксия и затова съм си купила семена, да опитам.
За фикуса да кажа, последно го открих като фикус микрокарпа, но се питам дали изобщо има общо с бонзаите, при тях се подрязват корените, клонките, а при този фикус не знам това прави ли се, може би са си такива.А как става такова стъблото, не знам.Моят го поливам, когато позасъхне почвата, зимата опадаха много от листата му, даже и няколко клонки изсъхнаха, но на моят е присаден шарен бенджамин и от дебелото стъбло изкараха 2 клонки със зелени листа.Ето го преди и сега-оредял.

Общи условия

Активация на акаунт