Епилепсия-тема 6

  • 35 237
  • 589
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 119
Ванче,и на нас ни предстои този месец да правим серумно ниво.Искаш да кажеш,че щом сме на Депакин й Ламиктал е малко безсмислено newsm78?Един вид няма да сме сигурни в резултата и няма смисъл да правим.Тогава защо ни казаха да го правим,за да имат работа в лабораторията-луда работа.Аз си мислех,че най-после ще разберем дали пием точната доза пък то... Hug Hug
Браво на Петя!  bouquet

# 421
здравейте на всички   Hug
не съм влизал отдавна тук. Не можах да изчета всичко , затова може и да повтарям темата , но искам да ви попитам някой лекува ли детето си lyrica. Има ли някакви отзиви за лекарството.
Благодаря предварително .
  Писах и старата тема , за което се извинявам.

# 422
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Ванче ,браво на Петя представила се е наистина прекрасно,те здрави деца изкарват с голям зор среден.Нека да кандидатства щом има желание и във висше учебно заведение може да има късмет да я приемат.Доколкото забравянето да се пият лекарствата на нас също ни се случва понякога макар,че дъщерята е вече голяма.

# 423
Здравейте,аз съм нова тук,синът ми получи пристъп докъто спеше и във вторник бяхме на първото ЕЕГ,и ето го заключението : Грубо абнормна,дезорганизирана,бедна за възрастта ЕЕГ,с доминиращи нерегулярни високи бавни тета и делта вълни с амплитуда над 500-600 мкІв.При активизация със СС се регистрира активно епилептогенно огнище фронто-темпорално в дясно,с вторична билатера на синхронизация на пароксизмите. И това е,синът ми има епилепсия,получена вследствие на удар,лятото беше паднал на една пързалка и се е проявило сега,удали се в челото и точно там е огнището,засега невролога каза да пием само Конвулекс,в началото като му го давах не забелязвах да е сънлив,но вече стана по-сънлив,а още не сме достигнали пълната доза,сега ще чакаме второто ЕЕГ,но чак септември ,за да видим дали се повлиява,лека вечер на всички

# 424
  • Мнения: 3 540
vesidimitrova,ако имате възможност можете да си направите платено ЕЕГ и на 3тия месец! Просто за сверка!
А когато падна синът ти не правихте ли скенер!

Пока,вие отскоро сте на ламиктал ,така ,че няма страшно! Peace Ние сме вече 5 години в тая комбинация,като първите 3 ,ламиктала ни беше във възможно високи дози,а с депакина сме вече близо 10 години!

ne_da,здравей и тук ,относно лириката ти писах в старата тема! Laughing

Ех ,че съм забравих да се похваля,въпреки снощното ходене на дискотека имаме добро ЕЕГ ,в сравнение с предишното от март месец!   newsm68
А утре ще пускаме и чернодробни ,ако и там всичко е наред ,както до сега ще сме супер ,ако може така да се каже! Peace

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 21:13 от Vanq 66

# 425
  • Мнения: 186
maria.4,
колко е хубаво, че докторите ви са си говорили за предстоящото лечение. Успех! Да спи зло под камък, но дойде ли ни до главата ще те питам за повече информация.

Оправданието ми за досадността ми е, че често интернет търсачките показват мнения от бг-мамма и така дори и след месеци, може да сме от полза на някой сблъскал се за първи път с подобен проблем. Надявам се че скоро бг докторите ще започнат да публикуват статии в интернет и тогава ще отпадне необходимостта лаици, като мен, да пишат какво са прочели от чуждоезични медици.

Винаги, когато съм се чувствала раздвоена заради прочетеното, съм разпечатвала, подчертавала и отивала на среща с доктора. По-добре да ме засрами, че нещо не съм разбрала, отколкото да се тревожа че не всичко е взето впредвид.

Също горещо се надявам да открия на български информация за лекарства, но не само Листовка за пациента.

Вижте за какво говоря  www.fda.gov/ohrms/dockets/AC/08/briefing/2008-4399b1-29%20(Lamic … )%20Labeling).pdf . Това е на сайта на "Американската" Агенция по лекарствата и представлява повече от 50 страници информация за Ламиктал, предоставена от производителя и редовно актуализирана. Има 2 страници само за приемане на Ламиктал едновременно с хормонални таблетки.

Ах, дали си пи лекарствата? Родих се, когато в магазин "всичко за 99 цента" попаднах на тези прозрачни кутийки. Седят си в кухнята и само им хвърлях по едно око преди досадно да напомня на тинейджърите (как са ме търпяли преди това?). Металното цилиндърче виси на ключовете и е много удобно, когато започнат да преспиват при приятели. 



С удоволствие си правя забележка за казаното преди малко. Има подробна и своевременно актуализарана информация и в Изпълнителна агенция по лекарствата www.bda.bg :
Ламиктал и хормонални контрацептиви на стр. 11 в http://www.bda.bg/bdias/30073d.pdf

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 21:59 от Pisateva

# 426
Боже,не,когато Марти падна не направихме скенер и може би това ни  е била грешката,той всъщност не падна от пързалка,а си играеше в пясъчника,изправи се ,спъна се в една кофичка ,полетя напред и си удари челото в пързалката,долу на ръба,започна да плаче,беше събота,на нас лошите неща все в събота ни се случват,и първият пристъп беше в събота,заведохме го при дежурния лекар и той каза,че щом не е губил съзнание или да е замаян,и не е повръщал няма нужда от скенер,и така,синината отмина,и ние забравихме,но се оказа,че е станала беля,и сега вече ни е за цял живот.А относно ЕЕГ-то първо пробвахме да го направим в частният кабинет на доцента,но той като видя "каската" се уплаши и каза,че не иска каска и избяга от сестрата и никакви уговорки не помогнаха,и затова му го правихме в болницата и там му сложиха упойка и те от болницата ни казаха,че след 6 месеца ще направим второ ЕЕГ и ако отида след 3 сигурно ще ме изгонят,едно такова им е отношението,не ми се говори,силно се съмнявам,че след 3 месеца ще мога да му обясня да стои мирно,за да му направим ЕЕГ,но ще опитам,доцента каза,че докъто пие Конвулекса най-вероятно няма да получи пристъп,но аз умирам от страх и не го оставям и за една минута сам.

# 427
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравей vesidimitrova стискам палци всичко при вас с течение на времето да е добре и да нямате повече пристъпи. Hug

Ванче много се радвам за добрите новини, дано и утре чернодробните ви са добре. Аз на Иренка от януари не съм пускала чернодробни, но мисля другата седмица или по другата пак да и направя пълни изследвания, плюс серумно ниво за конвулекс.

# 428
  • Мнения: 119
Ванче, много се радвам за Петя newsm44,ще стискаме палци newsm10 и изследванията да са добри. Hug Hug

# 429
  • Мнения: 1 040
Много се радвам Ванче за Петя дано оттук нататък само хубави работи да ви се случават и на двете и да сте много щастливи.Много ви обичам. newsm51 smile3501  love001

# 430
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Ванче аз също се радвам ,че изследванията на Петя са наред,дано и чернодробните ви са наред newsm44.Веси добре дошла в нашите редици,съжалявам ,че се е случило така с детето ,но докторите понякога са немърливи и не обръщат внимание на детето.После нещата стават по-сложни,но дано се оправи след време детето.

# 431
благодаря на всички за милите думи,успех на всички и дано ни се случват само хубави неща

# 432
  • Мнения: 3 540
Ехоооооо,чернодробните ни са СУПЕР! newsm44
Но аз си бях решила да пуснем и серумно ниво на депакина,тъй и тъй я боцкат,а и до сега сме го правили само веднъж!
Та там резултата е отчайващо нисък ,само 27 ,при допустими от 50-100!Но може би точно това е искал да ни каже невролога! Blush

# 433
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Ванче радвам се за новината че чернодробните изследвания са добре. Но за серумното нищо не мога да кажа защото изобщо не съм в час с тези изследвания  Blush

# 434
  • Мнения: 1 040
Ванче и аз се радвам за резултатите  Hugпоита ли невролога защо са толкова ниски резултатите сега да не увеличат пък депакина?

Общи условия

Активация на акаунт